Pilot (S01E01) (epizoda)

Pilot

Pilot

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 1985, 48 min

Ó, právě jsem si stáhnul prvních pár dílů a shlédl pilot. Ó, jak krásné vzpomínky vyvolal, ačkoliv stejně jako celý následující seriál je - jemně řečeno - trošku přitáhlý za vlasy. Ale proč se starat o realitu, když si celý seriál dělá z MacGyvera vlastně psinu. "Neříkej, že dokážeš udělat výbušninu ze žvýkačky." _ "Proč, máš nějakou?" [.avi](18.2.2010)

Velmi dobrý akční seriál bez násilí, u kterého se mnohé přiučíte, např. jak čokoládou opravit prasklý plášť zásobníku s radioaktivní vodou. :-) Když jsem MacGyvera sledoval jako malý, zkoušel jsem, zda jsou jeho vynálezy funkční (samozřejmě jen ty realizovatelné doma, max. na zahradě :-) ) a světe div se, opravdu to fungovalo! 5 hvězdiček hlavně z nostalgie, ale i dnes se na pár dílů rád podívám.(10.5.2008)

Prvá epizóda, resp. pilot, má špecifickú príchuť. Jednak kedysi namotala na seriál a za druhé, až teraz vydím, že tvorcovia ešte presne nevedeli, ako si výsledok predstavujú. Mac je síce dobrák od kosti, hláškuje, ale strielať z pušky mu zatiaľ problém nerobí a na akcie za ním sa chodí ešte prosiť. Dana Elcar, ktorý hrá postavu Petera Thortona, je v tejto epizóde niekto iný. Ale výbuch tajného laborátoria, do toho sabotáž a Mac v prostredí chemických a iných materiálov, kde sa vyžíva, sú tým správnym ťahákom na štart tohoto kultového seriálu. Nezabudnuteľná vychytávka, v ktorej sa čokoládou zastavuje há-dva-es-o-štyri.(26.7.2018)

Úplne čerstvo v pamäti mám, keď som vstával ako žiak 8. ročníka o 04:50, aby som stihol Maca na Markíze o 05:00. Pointou bolo, aby som načerpal čo najviac nápadov pred okresnou olympiádou z chémie, do ktorej som postúpil. Výsledok však nebudem komentovať a sústreďme sa na antizbrojársku kampaň v podobe tohto ľúbezného seriálu.(8.3.2014)

První díl mého oblíbeného seriálu. Především tento díl a několik dalších dílů v prvních sériich je o tom co dělalo MacGyvera MacGyverem. Vzít si batoh na to, co nasbírá po cestě a ne na to, co si vezme s sebou je geniální. Nezapomenutelný seriál, nezapomenutelný Angus Macgyver ala Richard Dean Anderson spolu s Thorntonem a pak Daltonem, Murdocem, Penny a dalšími..(19.12.2009)

• - Hneď v úvode, kedy MacGyver (Richard Dean Anderson) omráči jedného z vojakov a nasádza si jeho čiapku, je hrnček s vodou pred ním otočený uchom doprava, no v nasledujúcom zábere je otočený naopak. (Lukoh)

• - Pouze zde uvidíme MacGyvera střílet ze zbraně. (Sharky95)

• - Existujú dve rôzne verzie pilotnej časti:
    1. Vysielala sa v USA a väčšine krajín sveta. Má klasické intro a po úvodnej akcii nasleduje scéna v observatóriu.
    2. Vysielala sa len v niektorých krajinách (napr. Slovensko, tv Joj), po úvodnej akcii nasleduje scéna v Pentagone a má odlišné intro. (Philip_J_Fry)