Pilot (S01E01) (epizoda)

Pilot

Pilot

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 1985, 48 min

První díl mého oblíbeného seriálu. Především tento díl a několik dalších dílů v prvních sériich je o tom co dělalo MacGyvera MacGyverem. Vzít si batoh na to, co nasbírá po cestě a ne na to, co si vezme s sebou je geniální. Nezapomenutelný seriál, nezapomenutelný Angus Macgyver ala Richard Dean Anderson spolu s Thorntonem a pak Daltonem, Murdocem, Penny a dalšími..(19.12.2009)

Pilóóót!! No, to zme kajsi inde, ale to víte, někteří si čekání na Stroncium krátí četbou starších knížek:)) Prostě toto je pilotní film k seriálu plnému neskutečných (jak amíkos říkají) důitjórself vychytávek, jehož hlavní hrdina měl i přes tenisky a nemožné páčo osobního kouzla na rozdávání, i když nemá bicepsy Kevina Sorba a nepodporuje ho halda počítačových kostlivců...(13.8.2005)

Úplne čerstvo v pamäti mám, keď som vstával ako žiak 8. ročníka o 04:50, aby som stihol Maca na Markíze o 05:00. Pointou bolo, aby som načerpal čo najviac nápadov pred okresnou olympiádou z chémie, do ktorej som postúpil. Výsledok však nebudem komentovať a sústreďme sa na antizbrojársku kampaň v podobe tohto ľúbezného seriálu.(8.3.2014)

OK, viem... MacGyverove nápady sú často pritiahnuté za vlasy, ale medzi seriálmi ide o klasiku všetkých klasík. Nekonečne inteligentný dobrák odsudzujúci akékoľvek násilie, nenáviadiaci zbrane a urputne chrániaci životné prostredie dávno pred dnešnou vykričanou enviromentálnou neistotou... Toť najkladnejší televízny hrdina všetkých čias:) Nezabúdajme, že prvé Macove dobrodružstvo vzniklo v roku 1985, takže stopy času sa už museli prejaviť... No aj tak nemôžem inak, 5 hviezdičiek!!!:)(15.1.2003)

Už jen pokusit se zalepit unikající kyselinu čokoládou vyžaduje kus odvahy. A když to pak nakonec ještě vyjde, tak všichni dosud známí seriáloví hrdinové mohou jen tiše závidět. :-) Richard Dean Anderson v roli odvážného, chytrého a důvtipem hýřícího MacGyvera, který dokáže ze stébla trávy vytvořit bombu. Ale líbí se mi, že si seriál vlastně sám ze sebe utahuje, protože reagovat na otázku: "Snad nedokážeš udělat výbušninu ze žvýkačky" odpovědí: "Proč, máš snad u sebe nějakou?" nemůže myslet nikdo vážně. :-) Pilotní díl k známému seriálu mého dětství a z nostalgie nejde dát jinak než plný počet. Neznám nikoho mého věku, kdo by MacGyvera neznal. A to už taky něco znamená. :-) 95%(5.4.2013)

• - Existujú dve rôzne verzie pilotnej časti:
    1. Vysielala sa v USA a väčšine krajín sveta. Má klasické intro a po úvodnej akcii nasleduje scéna v observatóriu.
    2. Vysielala sa len v niektorých krajinách (napr. Slovensko, tv Joj), po úvodnej akcii nasleduje scéna v Pentagone a má odlišné intro. (Philip_J_Fry)

• - Hneď v úvode, kedy MacGyver (Richard Dean Anderson) omráči jedného z vojakov a nasádza si jeho čiapku, je hrnček s vodou pred ním otočený uchom doprava, no v nasledujúcom zábere je otočený naopak. (Lukoh)

• - Pouze zde uvidíme MacGyvera střílet ze zbraně. (Sharky95)