Duben 2151. Po téměř 100 letech potýkání se s "přátelským" mimozemským národem "Vulkanců" je lidstvo opět připraveno k mezihvězdným průzkumným letům. Enterprise NX-01 je vyslána na svou první misi. Poraněný Klingon, který na Zemi hledal útočiště před ostatními pronásledovateli z cizích planet, je postřelen a vesmírný koráb ho má dopravit domů. Mimozemšťané ale nenechají svůj terč na pokoji. Riskantní podnik, který kapitána Jonathana Archera a jeho posádku postaví tváří v tvář tajuplnému a inteligentnímu nepříteli ze vzdálené budoucnosti. (oficiální text distributora)

stefko

Nikdy som nechapal preco tento serial vobec vznikol aj preto som ho ignoroval az do dnes. Celkovo napad, ze pred Kirkom a Spockom bolo v Star Trek univerze nieco vynimocne co sa za 4 serie TOSky nikdy nespomenulo ani naznakom, je zvlastny. Navyse tento pilot neponuka ziadne vysvetlenie preco by toto mal byt serial. Nesnazi sa uputat nicim konkretnym okrem toho ze sa jedna o Star Trek a veci z ST univerza. V rankingu pilotov Star Trek serialov patri tento k horsim. Na Cage z TOSky nema nic, to je pozeratelne este aj dneska. Caretaker z Voyageru ponukol v pilote lepsiu zapletku (ktoru potom pocas behu serialu totalne premarnil). Encouter at Farpoint je taktiez tazko pozeratelny, no v svojej dobe bol reboot Star Treku v podobe TNG velka vec a dodnes sa od toho nie kazdy vie odputat. Najlepsie sa tento pilot da porovnavat s Emissary z DS9, co bola tiez seria ktora nemala ziadny ocividny dovod existovat a jej pilot bol patricne vagny. No, nakoniec zo seba vydupala najhlbsie charaktery, najbohatsie pribehy a skvelu storyline. Tak ostava len dufat ze po Broken Bow pride rovnako zaujimavy rozbeh. ()