Setkání u Broken Bow (S01E01) (epizoda)

Broken Bow

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 92 min

CITÁT - Už bychom prý mohli létal Warpem 5. kdyby nám to Vulkánci dovolili........... Ať dělám, co dělám, furt to nejde. To "Star Trekovské" prostředí a technika je strašně umělé. Když například doktor Rodney McKey v StarGate vezme do ruky detektor života, věřím, že je to detektor života, ale když v tomto Star Treku vezme někdo do ruky vysílačku, mám dojem, že je to konzole Nintenda a on si jen chce zahrát Star Wars. CITÁT - Je to nelogické......(25.6.2014)

Toto je nejlepší pilot. Ne Klec, ne Střetnutí na Fairpointu, ne Vyslanec ne Ochránce, ale Broken Bow. Pilot nejvíc proklínané série je zároveň nejlepším Trekovským pilotem. Aspoň teda podle mně. Celkem si i vystačí jako samostatný příběh. Proč si myslím že je nelepší? Protože svým způsobem otočí na hlavu všechny zaběhnuté Trekovské klišé. Je to svým způsobem cizorodý prvek v celém univerzu. Občas se prostě nedá říct, že sledujete Star Trek. A ani postavy neví co mají dělat.(28.6.2012)

Nikdy som nechapal preco tento serial vobec vznikol aj preto som ho ignoroval az do dnes. Celkovo napad, ze pred Kirkom a Spockom bolo v Star Trek univerze nieco vynimocne co sa za 4 serie TOSky nikdy nespomenulo ani naznakom, je zvlastny. Navyse tento pilot neponuka ziadne vysvetlenie preco by toto mal byt serial. Nesnazi sa uputat nicim konkretnym okrem toho ze sa jedna o Star Trek a veci z ST univerza. V rankingu pilotov Star Trek serialov patri tento k horsim. Na Cage z TOSky nema nic, to je pozeratelne este aj dneska. Caretaker z Voyageru ponukol v pilote lepsiu zapletku (ktoru potom pocas behu serialu totalne premarnil). Encouter at Farpoint je taktiez tazko pozeratelny, no v svojej dobe bol reboot Star Treku v podobe TNG velka vec a dodnes sa od toho nie kazdy vie odputat. Najlepsie sa tento pilot da porovnavat s Emissary z DS9, co bola tiez seria ktora nemala ziadny ocividny dovod existovat a jej pilot bol patricne vagny. No, nakoniec zo seba vydupala najhlbsie charaktery, najbohatsie pribehy a skvelu storyline. Tak ostava len dufat ze po Broken Bow pride rovnako zaujimavy rozbeh.(9.7.2017)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +úvodní film k novému seriálu, časové období ve kterém se úvodní film odehrává, moderní zpracování "technicky zastaralé lodi" tedy pravý opak než co nabídl první Star Trek seriál -na herce a postavy je potřeba si zvyknout, dějově se jedná o průměr, který spíš nenadchne a může tedy i odradit od seriálu/// Setkání u Broken Bow jsou úplně první dvě epizody spojené do jednoho filmu. Nutno podotknout že v rámci úvodních filmů patří k tomu nejslabšímu co se v této kategorii dá najít. Nebýt zájmu o samotný seriál tak by tohle mohlo být první a poslední co uvidím. Po dokoukání seriálu to jen mohu potvrdit. Takže pro toho kdo to čte a seriál ještě neviděl: nedejte na první dojem, seriál se ještě pěkně rozjede./// Celkem 57%///(31.7.2012)

Dobře voni! Pilotní díl ke Star Trek: Enterprise začal velice, velice dobře. Byl jsem s ním spokojen a doufám, že stejnou kvalitu udrží i zbytek seriálu. Je to zvláštní, koukat na Star Trek ještě před Kirkem, nutno ale dodat, že Scott Bakula je jako kapitán Archer velice dobrý. Zatím jsem si nezvykl na novou posádku, ale to bude jen chvilková záležitost... Jinak triky jsou v tomto díle naprosto ohromující, herci slušní a příběh byl také dost zajímavý. Enterprise je opět krásná. Myslím, že další Star Trek série dopadne velmi dobře, protože pilot byl pro mě ohromující. A titulní zpívané intro se sice značně odlišuje od ostatních sérií, ale mě se velmi líbí i píseň.(20.1.2012)

• - Farmář Moore, na jehož poli ztroskotá Klingon, byl pojmenován podle Rogera R. Moora, zasloužilého Star Trek scenáristy. Ztroskotavšího Klingona si zahrál bývalý profesionální wrestler Tommy "Tiny" Lister, Jr., známý pod přezdívkou Zeus. (mirliflore)

• - V pilotním díle se v rámci návaznosti na předchozí série, jak je v seriálech ze Star Trek univerza zvykem, krátce objevuje James Cromwell coby vynálezce warp pohonu Zefram Cochrane z filmu Star Trek VII: První kontakt (1996), přestože jen na obrazovce v historickém holoprogramu. (mirliflore)