poster

Setkání u Broken Bow (S01E01) (epizoda)

 • USA

  Broken Bow

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2001, 1 h 32 min, 92 min

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 8/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +úvodní film k novému seriálu, časové období ve kterém se úvodní film odehrává, moderní zpracování "technicky zastaralé lodi" tedy pravý opak než co nabídl první Star Trek seriál -na herce a postavy je potřeba si zvyknout, dějově se jedná o průměr, který spíš nenadchne a může tedy i odradit od seriálu/// Setkání u Broken Bow jsou úplně první dvě epizody spojené do jednoho filmu. Nutno podotknout že v rámci úvodních filmů patří k tomu nejslabšímu co se v této kategorii dá najít. Nebýt zájmu o samotný seriál tak by tohle mohlo být první a poslední co uvidím. Po dokoukání seriálu to jen mohu potvrdit. Takže pro toho kdo to čte a seriál ještě neviděl: nedejte na první dojem, seriál se ještě pěkně rozjede./// Celkem 57%///(31.7.2012)

 • Trinculo
  ****

  Toto je nejlepší pilot. Ne Klec, ne Střetnutí na Fairpointu, ne Vyslanec ne Ochránce, ale Broken Bow. Pilot nejvíc proklínané série je zároveň nejlepším Trekovským pilotem. Aspoň teda podle mně. Celkem si i vystačí jako samostatný příběh. Proč si myslím že je nelepší? Protože svým způsobem otočí na hlavu všechny zaběhnuté Trekovské klišé. Je to svým způsobem cizorodý prvek v celém univerzu. Občas se prostě nedá říct, že sledujete Star Trek. A ani postavy neví co mají dělat.(28.6.2012)

 • Honzíno
  ****

  Slabé tři za celkem slabý pilot (na star trek). Líbí se mi Enterprise NX-01, celkem sympatická posádka (T'Pol:) ), ale seriál mi zatím nabídl mnohem lepší okamžiky než jeho pilot. I když je to celé mnohem méně logické než klasické série z let minulých. Na druhou stranu proč neletěla Janeway do Gamma kvadrantu najít ústí červí díry, kterou střežil Deep Space Nine na druhém konci, asi by to měla blíž.:) 55% pro Enterprise (TV film)_Chyba na mém přijímači. Napoprvé nudná podívaná, nicméně napodruhé jsem to viděl jinak. Nabušený pilot na poměry Star Treku. Tempo jede jak zběsilé a tvůrci z počátečního konceptu ždímají totální maximum. Povedlo se a nastartovalo seriál, který se nemusí bát hrdě nosit přízvisko Star Trek i díky elementům obsaženým v úvodní dvojepizodě (první kontakt s klingony, časová studená válka, rasa Suliban..). 75%(25.5.2009)

 • Helo
  ****

  Žádná dokonalost (u Star Treku podivné, že? (sarkasmus)), ale na druhou stranu docela slušné s pěknými efekty a hlavně bez nelogických (ne, nejsem vulkánec) pitomostí jako u ST: Voyager. Jen na té hudbě by mohli trošku zapracovat... Btw: obrazově luxusní úvodní znělka nehorázně zazděná do Star Treku se nehodící písní!! V tomto ohledu stále vede znělka z Nové generace.(25.1.2012)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Už bychom prý mohli létal Warpem 5. kdyby nám to Vulkánci dovolili........... Ať dělám, co dělám, furt to nejde. To "Star Trekovské" prostředí a technika je strašně umělé. Když například doktor Rodney McKey v StarGate vezme do ruky detektor života, věřím, že je to detektor života, ale když v tomto Star Treku vezme někdo do ruky vysílačku, mám dojem, že je to konzole Nintenda a on si jen chce zahrát Star Wars. CITÁT - Je to nelogické......(25.6.2014)

 • - Farmář Moore, na jehož poli ztroskotá Klingon, byl pojmenován podle Rogera R. Moora, zasloužilého Star Trek scenáristy. Ztroskotavšího Klingona si zahrál bývalý profesionální wrestler Tommy "Tiny" Lister, Jr., známý pod přezdívkou Zeus. (mirliflore)

 • - V pilotním díle se v rámci návaznosti na předchozí série, jak je v seriálech ze Star Trek univerza zvykem, krátce objevuje James Cromwell coby vynálezce warp pohonu Zefram Cochrane z filmu Star Trek VII: První kontakt (1996), přestože jen na obrazovce v historickém holoprogramu. (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace