Duben 2151. Po téměř 100 letech potýkání se s "přátelským" mimozemským národem "Vulkanců" je lidstvo opět připraveno k mezihvězdným průzkumným letům. Enterprise NX-01 je vyslána na svou první misi. Poraněný Klingon, který na Zemi hledal útočiště před ostatními pronásledovateli z cizích planet, je postřelen a vesmírný koráb ho má dopravit domů. Mimozemšťané ale nenechají svůj terč na pokoji. Riskantní podnik, který kapitána Jonathana Archera a jeho posádku postaví tváří v tvář tajuplnému a inteligentnímu nepříteli ze vzdálené budoucnosti. (oficiální text distributora)

chaotic

Hmm? Enterprise jako třída Akira? Enterprise předKirkovská? Ne, děkuji stačil mi již Pike. Těšil jsem se na světelné efekty alá Star Trek, ale to co jsem shlédl bylo obyčejné Cčkové zklamání. Navíc se mi despota Archer i arogantní T'Pol znelíbili. ()

pepa3rd

Úvodní film tohoto vynikajícího seriálu pro mě balancuje na hraně mezi samostatným filmem, kdy nemůže obstát a úvodem k serálu, kde má své pevně stanovené místo a je přesně takový, jaký by měl být. V hodnocení se přikláním spíše k první variantě průměrného filmu 60 %. ()

Shakaar

S porovnání s dalšími piloty asi nejslabší záležitost. Najivní posádka, která je překvapivě naprosto nepřipravená eskortuje zraněného klingona napříč (pro ně) neznámým vesmírem aby zde započali dynastii Star treku. Už v pilotu až příliž nadšenost členů posádky mi s porovnání s odměřenými důstojníky flotily z předchozích serií dělalo problém. A dělalo mi to problém i v dalších řadách. Bohužel se toto moderní pojetí ukázalo se vším všudy a zároveň je považován jako definitivní killer jedné Star trek éry. ()

Murysek

I přes moji zálibu ve Sci-Fi mě nikdy Star Trek nelákal, ale tyhle nové-staré uniformy a loď mě zaujali. A celkově tento pilotní díl splnil svou funkci a přitáhl mě k seriálu. ()

Trinculo

Toto je nejlepší pilot. Ne Klec, ne Střetnutí na Fairpointu, ne Vyslanec ne Ochránce, ale Broken Bow. Pilot nejvíc proklínané série je zároveň nejlepším Trekovským pilotem. Aspoň teda podle mně. Celkem si i vystačí jako samostatný příběh. Proč si myslím že je nelepší? Protože svým způsobem otočí na hlavu všechny zaběhnuté Trekovské klišé. Je to svým způsobem cizorodý prvek v celém univerzu. Občas se prostě nedá říct, že sledujete Star Trek. A ani postavy neví co mají dělat. ()

Etherium

Začiatok super, aj nápad dobrý, oboznámenie sa s posádkou, obhliadka novej lode. Na rozdiel od druhých ST pilotov, je tento najviac taký vyšetrovací a nejasný, čo sa mi celkom páčilo. Chýba tomu trocha viac napätia, možno viac vesmíru. ()

PeteBuck

ST Enterprise začal veľmi dobrým príbehom. Síce tento seriál som sprvu príliš nemusel, ale keď som si ho pozrel druhýkrát, tak som ocenil, že sa tvorcovia snažili, aj keď už nemali toľko vetru v plachtách ako pri predchádzajúcich seriáloch. Slušný začiatok. ()

Allein4

Úvodní film opravdu povedený a hned se STEnterprise zapsalo na seznam mých nejoblíbenějších seriálů (kde žádný Star Trek zatím nefiguroval). Potěšilo mne také herecké obsazení, především Connor Trinneer jako Trip (nebo Michael z SGA). ()

IsaacClarke

Perfektní pilot k perfektnímu seriálu. Je to Star Trek se vším co k němu patří, ale bez všech těch pitomích klišé. Ano je to jen pilot a jako film nefunkční, ale dobrý pilot k perfektnímu seriálu. ()

Terminator666

Myslím si, že je to velice kvalitní snímek. Hudba se mi velice zalíbila, vzláště pak úvodní znělka. Charaktery jsou různorodé, člověk se s nimi vůbec nenudí. Děj příjemně ubíhá, a rozhodně je velice pestrý. Myslím si že není důvod tento snímek hodnotit méně body. ()

VashCZ

Přiznávám. Dokoukal jsem teď Next Generation a pak jsem s radostí začal koukat na původní sérii, kde mě dostalo, že neřeší nějaké osobní píčoviny. K tomuto dílu jako openingu. Mnohem lepší zvuk, efekty, sexy T''poll. Průbojný first officer, i když možná až moc. Bohužel sexy usměvavá T'poll. Kapitán co riskuje život svůj, posádky i celé lodi. Když jsem na to koukal, tak po první úvodní polovině jsem se párkrát přistihl říkat: Illogical. Illogical. Illogical! Dám tomu ještě pár dílů, ale už teď to vypadá koukatelnějc než Orville druhá série, kterou jsem se pokoušel koukat. ()

Lenykov

Sledovat pilotní díl s novou posádku a zvyknout si na ni, bylo přece jen trochu obtížnější... Ale příběh nebyl vůbec špatný a na posádku jsem si zvykla po pár dílech. P.S. Děkuji tvůrcům za titulní píseň Faith of the Heart :-) ()

bycer

Tak to teda slabota prevelika. Udesny pribeh, Vulkanka s napichanejma pyskama kolagenem, trapnost nad trapnost ... mam rad vsechny predchozi serialy z sveta ST. Ale toto je uplne mimo misu. Zadny vyvoj, mozna lepsi grafika, jinak zoufalost nad zoufalost ... o tuto serii rad prijdu ()

cien

Pilot je průměrný a to se do konce 2.řady nemění (na pár světlých výjimek), až 3. série je špičková... ()