Epizody(3)

Posádka Červeného trpaslíka se po desetileté odmlce vrací s třemi novými díly. Lister, Rimmer, Kocour a Kryton se setkají s hologramem bývalé vědecké pracovnice Kateriny Bartikovské, která zbaví Rimmera velení a objeví způsob, jak otevřít dimenzionální bránu a poslat Listera do jiné dimenze pro ženu, s jejíž pomocí by obnovil lidskou rasu. Náhodou se celá parta dostane branou na Zemi. Tam její členové zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu Červený trpaslík... (Weissik)

GrEEnPajula

Tohle se vážně moc nepovedlo. Za celé tři epizody jsem se snad ani jednou nezasmála a celkově mi přišel děj dost přiblblý. Velké zklamání, ale dám alespoň jednu hvězdu z nostalgie. Přeci jen bylo milé vidět znovu celou posádku po tolika letech ! ()

Merenre

Překvapuje mě nízké hodnocení. Ano, je to sice odskok a změna od starých sérií, ale čas se nevrátí a nevstoupíš dvakrát do jedné řeky. Děj se odehrává převážně na zemi v "současnosti", je zde méně vtipných hlášek a výbuchů smíchu, ale příběhově je to velmi příjemná podívaná, místy až dojemná a jindy osvěžující. Myslel jsem si kdoví co nenabídne 10. řada, která je oproti této sérii vynášená do nebes, ale pro mě je to v kvalitě téměř na stejno, trpaslík X se akorát liší celkovou atmosférou a pojetím (mnohem více se snaží vzkřísit původní pojetí trpaslíka, což se daří do jisté míry). Pro mě dokonce zdařilejší než některé díly předchozích dvou sérii, kde ta kvalita občas kolísala (zejména kvůli Kočanské a v dílech trpících absencí Rimmera). ()

StrixCZ

Pokračování Trpaslíka je dějově trochu překombinované a pomáhá si nejednou scénáristickou berličkou. Navíc první díl (a zároveň první třetina) této nové série znamená oproti "původnímu" trpaslíkovi poměrně velký kvalitativní propad. Přesto má člověk tak nějak radost, že vidí své oblíbené hrdiny prožívat pokračování příběhu (byť návaznost na konec osmé série je přinejmenším nejasná), navíc od druhého dílu se zabávnost (naštěstí) opět zvyšuje. Parafráze na Blade Runnera taky pobavila a udělala radost (přestože nemusela být několikrát doslovně zdůrazněna - kdo tento kultovní snímek viděl, ten to musel pochopit okamžitě a ostatním je naopak jakékoli vysvětlování k ničemu). S přihlédnutím k nostalgii, kterou mám s Trpaslíkem spojenou, jsem nakonec s výsledkem spokojený. Obzvlášť konec třetího dílu dostává perfektní spád! Akorát Kochanskou už bych nepoznal... :) 75%... ()

NucLe4r

Upřímně tohle bylo trochu zklamání. 1. - 8. sérii jsem se válel smíchy po zemi, hlášky naprosto geniální, příběhově taky povedené. Nicméně tenhle "comeback" po 10 letech se moc nevydařil. Žádná legendární hláška, příběh nic moc ... takové nemastné, neslané. Ale i tak jsem se pobavil a ty 3 díly byly tak akorát. Za zhlédnutí to stojí, ale nečekejte to, na co jste zvyklí. ()

platzman

Pár lidí nejspíš ovlivnilo vidění seriálu s (opravdu povedeným) dabingem. Na originál si asi musí člověk zvyknout... První díl je opravdu slabší rozjezd, ale pak přichází nefalšovaný nářez. Kdo kromě Trpaslíka viděl Blade runnera, nejlíp tak 5x, má o zábavu postaráno ;-) Jak to nejstručnějí vystihnout? Dárek fanouškům ! Děkuju za něj :D ()

-Ave-

Kdo dal 3* a méně je u mě naprostý ignorant, který vůbec nepochopil pointu tohoto filmu, a už vůbec se nemůže považovat za fanouška RD. Po všech stránkách geniální dílo, přeci to nemůžete brát jako regulérní díl ?! Ačkoliv je asi 1000x lepší jak poslední dvě série (tj. 5,6) Jako jediné mínus bych viděl v absenci Hollyho. Ano, byl to prvotní šok, ale po tak geniálním, až téměř parodujícím konci, nemůžu jinak než za 5* s plnou parádou. ()

merten78

Tak tohle bylo opravdu zbytečné.Ještě o několik tříd horší než devátá řada.Nepochopitelné rozdělení již tak chatrného děje do tří epizod by ani tak nevadilo, kdyby to celé nevypadalo, že to napsala skupinka amatérských fanoušků původního seriálu na nějakém výročním setkání s obstarožními představiteli hlavních rolí.Radši budu předstírat, že tohle nikdy nevzniklo. ()

MysterioD

Ani né tak Red Dwarf ja spíš Red Runner :-D Je pravda že sem se skoro nesmál. Ale pár veselých míst se našlo. První Díl se my zdá nejslabší tak na 2 hvězdy, druhý a třetí díl my vychází tak na lepší 3 hvězdy. Ale jako celek musím dát 4 hvězdy, protože posádku červeného trpaslíka zbožňuju a i když to opravdu vůbec nebylo tak veselé jako dřív pořád jsem rád že jsem mohl vidět ještě další tři díly . . . 70% ()

Eve Lyn

Název vcelku odpovídá. Po kultovní záležitosti všech předchozích sérií je úroveň pokračování usazena zpátky na zem a fanoušky moc nepotěší. Nicméně jsem hochy z Trpaslíka po těch letech zase ráda viděla. ()

headshotd

Pokud bych nebyl fandou, dal bych ještě méně. Popravdě mi to moc Trpaslíka nepřipomínalo, zasmál jsem se párkrát, dobré hlášky tak dvě-tři, vykrádačky z minulých dílů, narážky na ně, hodně okatá nostalgie, která je divákovi servírována... Je milé vidět své oblíbené herce, ale je méně milé vidět tak razantní úpadek kvalit, které tento seriál kdysi měl. ()