Aftermath

Krátkometrážní / Horor
Španělsko, 1994, 30 min

Aftermath, druhý film Nachoa Cerdá, nás zavádí do prostředí márnice a seznamuje nás především s osobou jednoho z patologů. Zpočátku nám ukazuje docela věrohodně popis jeho práce, když však muž zůstane v márnici sám, máme možnost pozorovat jinou stránku jeho života. I když je film vcelku odporný, nedá se mu upřít jisté kouzlo a citlivý pohled na smrt. Tento snímek dokonce vyhrál v roce 1997 cenu za nejlepší krátkometrážní film na jednom z Asijských festivalů. (TheRaven)

Hunter2222

Áno je to humus a mne sa to ako vždy veľmi páči. Vynikajúce gore efekty, vynikajúci nápad a perfektne stvárnený. Dávka humusu, ktorú občas potrebujem bola opäť naplnená. Úplná spokojnosť... 100%. ()

eraserhead666

Druhý kousek od Cerdy, co jsem viděl a on má prostě tu romantiku tak nějak v krvi. Tohle je chuťovčička přímo na tělo. Prostě si vzal její srdce. Je to otevřené, v jisté míře realistické, pro mnohé znechucující a ujeté. Cerdův sochař mě však bavil více. Měl větší hloubku, tohle mi přišlo lehce povrchní a samoúčelné. ()

Othello

Hrozná hlína, fakt jsem se nachlámal. K dobru autorovi připsat že jeho tvorba není založena na podobných prasárnách a v rámci -něčeho- by mohla mít i svou hodnotu. Hudební vložka k tomu přímo vybízí, ovšem nechtějte po mě analýzu třicetiminutového filmu, kde hrdina mrdá mrtvolu nožem (hahaha). K dobru připočítávám výborné gore efekty (na té příšerné kopii co se ke mě dostala tedy tak rozhodně vypadaly) a fakt že hláška "mé srce patří jemu" odteď nabývá nových souvislostí -) ()

SOLOM.

Parádní podíváná ke čtvrtečnímu obědu:)) Patologie má určitě své osobité kouzlo. Vůni krve a smrti se nic nevyrovná a tak není divu, že to v některých vzbudí skryté sexuální touhy. Když už se někomu nedaří přefiknout normální holku, tak ho musí vybalit na mrtvolu... Přiznám se, že jsem kdysi dělal menší brigádku v márnici, ale nenapadlo mě, že bych si to rozdal s nějakou ,,pacientkou''--- Tenhle třicetiminutový snímek rozhodně stojí za podívání. Slabší povahy možná pohrdnou, ale pro mě to byla parádní morbidní a úchylná podívaná. ()

corpsy

Niektorí, si robia svoju prácu až príliš precízne a venujú jej svoj život. Goryfikácia úchylnosti a jej dopad na jednotlivca. ()

ledzepfan

Taková lehce provokativní blbůstka.... V jistém ohledu zajímavé a roztomilé ale šok, nevolnost ani pohoršení se nekoná-takže..... ()

E..

Myslím, že se mi chce zvracet. Pitvání člověka a rozebrání jeho vnitřností jakoby to ani nebyl člověk (v OPRAVDU realistické verzi) bych ještě unesla, ale ty nekrofilní pasáže už byly na mě moc. Opravdu jen pro "gurmány". ()

kaylin

Asi už jsem opravdu trochu necitelný, ale samotný hnus filmu na mě nezapůsobil. Vlastně ani sama ta myšlenka. Jsem přesvědčen, že Nacho Cerdà poukázal na něco, co se děje, neříkám, že normálně, ale děje se to. A přesto v tomhle světě celkem normálně žijeme a budeme žít dál. Je to docela smutné, ale ono se s tím stejně nebude nic dělat, že? Takže ano, je dobré na to upozornit a tohle je rozhodně cesta, která je v konečném výsledku velmi profesionální a nutí aspoň trochu k zamyšlení. Takže u mě dobré. ()

rykardo

First of all bych chtel podekovat lidem z Unearthed Films za vydani tohoto dilka...., spolu s GENESIS a AWAKENING je to totiz trilogie, ktera nema v ramci sveho zanru zatim zadnou konkurenci...., brilantni soundtrack, naprosto nevsedni story .-).-) a k tomu ani jedno mluvene slovo, i kdyz na konci je vlastne vyrceno uplne vse...Tricetiminutova stopaz je dle meho soudu na dilko tohoto typu take naprosto idealni... GENESIS je asi jeste lepsi, Cerda uz nesokuje technicky velmi dobre zmaklymi gore efekty, ale spise vizualne hodne zajimavym, i kdyz pomerne kratkym pribehem, jehoz ustrednim tematem je s nejvetsi pravdepodobnosti velmi tesna vazba mezi zivotem a smrti,....highly reccomended !!!! Za celou trilogii tedy za **** ()

iolaos

nejbrutalnejsi projekt nachovy La trilogia de la Mort.....expo naturalistickeho gore opepreny zvukovym detailem praskani kosti, penetracni čvachtačky a nevim ceho jeste, nadzvedlo dekly uz mnoha lidem. vcetne me. 80% ()

YURAyura

Kratas nepravem opredeny superlativy - ano po smrti je tma a co se deje s vasim telem uz vam muze byt jedno. Mozna vam z toho bude zle, mozna to nedate, ale verte neni o co stat. Jedno mi ale jaksi nejde na rozum - jak mohl ten fotacek bez dalkove spouste tolikrat exponovat? ()

Hamaradža

Úchylný, nepríjemný a trošku samoúčelný príbeh o tom ako sa nekrofilovi rozpadol vzťah, pri ktorom mi niekoľkokrát zovrelo žalúdok. Prekvapivo inteligentný, originálny a hlavne odvážny kraťas, ktorý by s dlhšou stopážou, menej nasilu-šokujúcimi scénami a rozvinutím postáv mohol vyklíčiť v undergroundovú pecku. A ktorý nemôže nikoho nechať chladným :P Brrrr... ()

JohnMiller

Filmy, ktoré dokážu vo mne vyvolať hnus a zdesenie väčšinou obdivujem, ale stane sa, že film s veľkým zvrhlým potenciálom upadá na svojej debilite, hoci ústredná myšlienka aj niektoré momenty vyrážajú dych, niekedy chce film tak priamočiaro šokovař, až to nefunguje. Takto to je presne aj s touto krátkometrážnou snímkou Aftermath, v ktorej sa nedeje takmer nič iné, iba sa predvádzajú pitvy. A to konkrétne na dvoch obetiach. Celé to spracovanie bolo úchvatne realistické. Orgány použité pri nakrúcaní nemohli byť umelé, ale živočíšne, zvieracie, to vyzeralo tak skutočne, až hrôza. Rez po reze nám tu dvaja doktori predvedú celé ústrojenstvo jedného muža, ktorý asi zomrel pri autonehode, a jednej ženy. Po dôkladnej analýze a obhliadke všetkých orgánov, pričom sme svedkami priamej pitvy bez cenzúry, jeden z doktorov náhle odíde. A čo čert nechcel, ten druhý využije príležitosť a ukojí svoje sexuálne chúťky na mŕtvej žene nevídaným spôsobom. Miesto bežného otvoru, na "to" určeného. sa pustí do orgánov. Táto asi 10 minútová pasáž zabila celú tú nechutnú atmosféru, ktorú si snímka vybudovala. Človeka to síce znechutilo ale realizmus vyprchal ako alkohol z otvorenej fľašky Herec ktorý vyzeral ako Mr. Bean takisto veľmi svojim hereckým "talentom" nezabodoval. A k tomu ešte ten koniec, keď sa doktor uspokojil a uvedomil si čo spravil, rýchlo dal mŕtvolu dokopy. Popri akte bol veľmi divoký, takže v mŕtvole rozhádzal orgány a tak niektoré musel zbierať aj zo zeme a jednoducho ich nahádzal späť do brušnej dutiny a zapečatil hrudný kôš. ()

Suzana

Snímek Aftermath se mi velice těžko hodnotí. Výpovědní hodnota vysoká, pojetí tématu a estetická stránka filmu šokující. Přesto všechno, jde o horor, který asi má v prvé řadě děsit. Aftermath však dělá i něco víc – nutí přemýšlet. Osobně jsem byla svědkem pitvy a doteď si pamatuji ty zvláštní pocity, které ve mně vyvolala. Lidské tělo bylo v tu chvíli předmětem zvědavosti medicíny a tak přede mnou ležel někdo, kdo kdysi býval něčí manžel, otec dědeček. Podobně jako Marta, tělo, která má smůlu, že se dostane na stůl zrovna tohoto výkvětu patologie. Tady se nám dimenze rozšiřují, protože Marta znamenala pro patologa navíc známost na jednu noc/pitvu. Zajímavý zážitek ()

Mefistofelle

Jeden veselý patolog si dal rande s jednou moc milou slečnou. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, ovšem rande si dali na pitevně. Pořád to není dost zvláštní? Tak dobře, ona slečna byla mrtvá... Autopsy je kraťas, který si nebere servítky. Pokud nechcete vědět, jak vypadá práce na pitevně - nedívejte se na to. Pokud nechcete vidět patologa znásilňujícího mrtvolu - nedívejte se na to. Pro nás "úchyláky", co mají žaludek z oceli, je to ovšem lahůdka. Mozartovo Reqiuem hrající na začátku dobře naladí na zbytek. A sotva si trochu zvyknete na pitevní prostředí, přijde pořádný hardcore zakončený takovou roztomilou scénou s krmením pejska. Zkrátka, nic pro slabé povahy to není a smlsne si na tom jen okrajové publikum. ()

snob

Tak jsem si zase užil něco nesmyslnosti. Šokovat? Tímhle? Teď? Pravda, v 94 to musela být darda, lidstvo ještě nebylo až tak uvyklé na čuňárny tohoto typu. Ale teď? Nevadí. Snímek o doktorském řemesle. Patolog jako pediatr, ono to vyjde nastejno. Patolog jebe tělo pacienta doslova, pediatr patologovi tělo jen k jebu rozehřívá, rozjebává ho skrytě, za pomoci prášků a vyšetření. Snímek byl naprosto odporný. Ve všech aspektech. Stejně jako je v nynější době odporné celé zdravotnictví. Hlavní patolog mi nepřišel nijak děsivý a to jen proto, že jeho oči mi připomínaly oči Mr. Beana. Pravda, Mr. Bean v něžné depresi, ale stále Mr. Bean. V některých momentech byl snímek značně nedomyšlený. Jeden za všechny - patolog rozbodává mrtvolné pohlaví slečny, které je poté neporušené. Zvláštní. Smrt je neestetický zážitek, ale jistě bude obohacující. Jednu hvězdu udílím za pravdu o zdravotnictví, kterou jsem ve snímku zahlédl. Omlouvám se za vulgární výrazivo, které jsem použil, nečiním to rád a ani příliš často, ale tento film k tomu vyloženě nabádá. ()