Meryl Streep a Jack Nicholson sehráli v tomto odlehčeném pohledu na jednu novodobou krachující romanci úžasný herecký duet. Rachel píše v New Yorku o kulinářském umění a Mark je zase známý fejetonista z Washingtonu. Oba se potkají na svatbě společného známého a Rachel se do Marka i přes jeho výhrady k manželství bláznivě zamiluje. Pořídí si dům i dceru a Rachel doufá, že spolu budou žít šťastně až navěky... ovšem jen do té doby, než Rachel, čekající už druhé dítě, odhalí Markovu nevěru. (oficiální text distributora)

mirkath1

No, co říci. Někteří muži si prostě nedokáží pomoc, ale přesto si myslím, že nejsou proto zatraceni. Něco jim v životě chybí a snaží se to za každou cenu najít. On běžný život, starosti o děti, práce atd je v podstatě nuda. Hlavní hrdinka měla od počátku intuici zcela správnou a rozhodla se jí nevěnovat pozornost a dostala co nechtěla. Zcela běžný případ ze života. Nebýt skvělých hereckých výkonů ani by mi to nestálo za zhlédnutí :) ()

JosefTomas

Geniální casting, jenž utáhne cokoliv a k tomu scénáristický um Nory Ephron, které tento typ filmů šel jako nikomu jinému. Na Hořkost se proto krásně dívá, některé momenty se člověk pobaví jako nikdy a zároveň to je i velmi milá oddechovka. Jen jí chybí něco, co by jí dělalo něčím víc. A ne, neberu argument, že to v tomhle žánru nejde, protože Nora Ephron se tři roky na to vytasila s Když Harry potkal Sally a to je nejen úrovní úplně jinde, ale i nezvratný důkaz že to jde. PS: 5% navrch za Formana. ()

Luccy007

65% Zdálo se, že budou dokonalý pár..On (J.Nicholson) se konečně usadí a ona (M.Streep) v sobě najde životní úlohu v roli matky a snad i (na chvíli pro svého muže) dokonalé manželky...Jenže lidi se většinou nemění. A když, tak málokdy k lepšímu...Smutný, ale pravdivý příběh.. ()

sarkadc

Film o životě, ale ne každej ho dokáže ocenit. Není to nuda, jak se tu píše, ale musíte mít něco odžito, abyste pochopili a něco vám to dalo. Prostě tak to chodí mezi dospělými. Ano, je to hořkost na druhou. ()

tomas_j

Jak zde píší kleopatra či jhrasko, toto je především film pro lidi, kteří něco takového zažili. Je ale třeba mít od těch zážitků už trochu odstup, aby člověk dokázal ocenit i tu cynicky-komediální rovinu filmu. Zahráno naprosto geniálně. ()

BarGoldstein odpad!

Romantické filmy obecně nejsou můj šálek kávy, občas se najde něco koukatelného, ale tohle je prostě nasráno na talíři! ()

Igy007

Film perfektně ukazuje neoddiskutovatelný fakt, že vdát se (nikoliv oženit se, tam jsou - eufemicky řečeno -praktické důvody a záměry zřejmé) znamená spláchnout svůj život do WC a proč to nikdy neudělat. S hlavní hrdinkou bych neměnila ani na vteřinu a člověk se neubrání lítosti nad jejím zpackaným osudem, ačkoliv si ono peklo vybrala dobrovolně. Měla prostě poslechnout svou intuici a vůbec do toho nelézt ... pak už je pozdě bycha honit, game over. Hlavní ženskou postavu (MS skvěle odvedenou) by teoreticky mohla hrát celá řada hereček a výsledek by byl podobný. Avšak role Marka jako by byla JN ušita na tělo. Svým způsobem je ta postava hodně podobná "milujícímu manželovi a otci" z Shining, jen bez toho šílenství a vraždění. ()

Lucije

Tak tady se mi Nicholson fakticky dokázal zprotivit. Ale špagety Carbonara si po sexu někdy musím taky rozhodně udělat a jíst je z jedné mísy s přítelem. Hrátky osudu, ona se vdávat nechce - pochybuje. On ji přesvědčí sladkými slůvky. Ona mu porodí dítě, druhé je na cestě a ho nenapadne nic lepšího, než ji během těhotenství pořádně vystresovat a podvádí ji klidně dál. Nejvtipnější mi na tom celém přišlo to, že se jí za to nikdy, ani neomluvil. Měl se snažit a bojovat za záchranu jejich manželství. Ale on nehnul, ani brvou. A ona se snažila dělat, jakoby nic. Naštěstí nebyla taková naivka a nakonec od něj přece jen odešla. Navíc ji byl poblíž muž jejího života, načež časem byla by přišla... ()

harmonikar

Naozaj krásne natočená trpká komédia so skvelými hereckými výkonmi.Jack Nicholson bol výborný a Meryl Streep zahrala svoju rolu nádherne,bola radosť ju sledovať.Aj hudba bola prekrásna.Veľmi sa mi tento film páčil aj so všetkými drobnými detailami,ktoré prispeli k celkovému dobrému dojmu z neho. ()

ABC1

Miluju Meryl, Jacka, Miloše i Kevina, ale tenhle film je promarněná šance; pár dobrých okamžiků to fakt nezachrání.. ()

ostre_pero

Ja si nemôžem pomôcť, Streep a Nicholson boli výborný, príbeh viac než uveriteľný, hoci všedný, prvotriedne spracovaný. Niekomu príde téma nudná a každodenná, otrepaná, mne sa práve toto páčilo. Bod navyše za rozuzlenie... ()

ledger

Dávám 4 hvězdičky kvůli hereckým výkonům hlavních představitelů. Téma příběhu bylo zajímavý, ale s postavou Rachel jsem se opravdu neztotožnila. Dobrý názor: Kleopatra ()

lenka26

Velmi dobrý film, příběh ze života okořeněný výborným obsazením v hlavních rolích, plus bonus M. Forman. Nemám víc co dodat.Stojí za to se podívat. ()

lebi

Ten film je prostě dokonalý. Viděla jsem ho jak dabovaný, tak s titulkami a zanechal ve mě hrozně velký dojem. Čekala jsem dle zdejších komentářů nudu, ale nenašla jsem ji tam, společné manželské chvíle byly prostě skvělé. Akorát to druhé těhotenství jsem Meryl nějak nevěřila, běhala tam jak čamrda a pár hodin před porodem ještě seděla v letadle... ()

quido.morava

Vynikající scénář, režie, herci... a přesto to na mne nějak plně nefungovalo. Asi jsem čekal víc, nejvíc a dostavil se pro mne jen lepší průměr. Co naplat...? ()