Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

Bozvav

Roztomilý filmík, který pobaví a pak na něj zapomenete. Jen díky hvězdnému obsazení a skvělé ústřední melodii, to nebude hned, ale až za chvíli. Scénář je jedno velké klišé, ale dialogy nejsou úplně hloupé a nechybí ani humor. Za mne 65%. ()

BOURQUE

Neviem prečo, ale keď tento film dávajú v TV, tak vždy si nájdem čas, aby som to pozrel znovu a znovu. Možno za to môže jednoduchý a predsa len skvelý scenár, možno za tým sú skvelé herecké výkony, možno skvelé soundtracky. Neviem. Jedno je ale isté. To, čo z filmu spraví akoby výnimočné dielo, sú práve spomínané herecké výkony. Melanie Griffith podala jednu zo svojich najlepších výkonov a pre mňa vždy zostane predstaviteľkou ženy, ktorá keď je odhodlaná, kreatívna, usilovná a chytrá, tak môže dosiahnuť všetko (v našom prípade vysokú pozíciu vo firme). Nemenej skvelí sú nestarnúca Sigourney Weaver a vždy šarmantný Harrison Ford. Nominácie na Oscary sú zaslúžené a nemám proti tomu žiadne výhrady. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Wolvie

Krásně zábavná satira,bezvadně zahraná,která sice během let ztratila něco ze své původní zábavnosti,ale svým sžíravým přístupem ke kariérismu mě pořád fascinuje.Mike Nichols neztratil po Absolventovi režijní cit,jen už nebyl tak vidět. ()

Huguette

Nemůžu si pomoci, ale i když jsem tento film viděla nesčetněkrát, nějak jsem k němu nepronikla. Melanie mě občas rozčiluje a možná je to dabingem, ale po miliontém OK už se vytáčím. A taky nesnáším 80. léta a zvlášť účes Melanie je naprosto typický a pro mě nepřijatelný...vím, že nejsem objektivní, ale ten film prostě nedovedu mít ráda. Zato Sigourney je roztomilá! ()

helloween93

Nemám rád ani Sigourney Weaver ani Melanie Griffith, proto téhle komedii nemohu dát víc než 3 hvězdy, ty si ale opravdu zaslouží. Je to taková 80's pohodovka z prostředí velkých obchodních transakcí. Nevím proč, ale Baldwin je tu ještě větší slizoun než obvykle. ()

MickeyStuma

Odpočinkový film, který nám obrazně ukazuje, jaká byla koncem 80. let móda. K pousmání tu toho moc není, ani po dramatické stránce není o co stát. Sigourney Weaver v záporné roli se jen tak nevidí, a nutno dodat, že i to zvládne na výbornou a že i ona dokáže být diváky nenáviděna. Příběh, jak už to v amerických filmech bývá, se odehrává kolem byznysu, a tak se jedná hlavně o obchody a smlouvy. Zamrzí opět příšerný dabing, což zbytečně shazuje kvalitu snímku. ()

Rathalos

Niektore filmy su nezabudnutelne a prave tato romanticka komedia z osemdesiatych rokov patri k nim,vyborne herecke obsadenie k tomu dopomohlo,jasna volba...:-) ()

fraktal

Přestože je to "jen" další novodobá Popelka, výkony herecké i režisérské podmalované příjemnou hudbou mne nutí do vysokého hodnocení (neb nejenže je to chytlavé, vtip a grácie z toho dělají záležitost opakovací). Jen protože romantické komedie nejsou mou srdcovou záležitostí dávám "pouhých" 90%. ()

chrispe

Už jako malá jsem měla tento film ráda a fandila blonďaté Tess v boji proti zákeřné tmavovlasé Katherine. Teď, když jsem ho viděla po dlouhé době, vidím, že i dnes je to prostě příjemný romantický film, na který se kdykoliv ráda podívám. A dokonce i Ford tu pro mě má něco do sebe, i když tomu tak jindy není. ()

Kingjiri

Je sice hezký, že se v hlavních i vedlejších rolí objeví několik (dneska) známejch herců, jenomže příběh prakticky nemá co nabídnout. Zub času je neúprosnej a v dnešní době už působí scénář nudnym a vyprázdněnym dojmem. A taky jsem v něm cítil podtext "americkýho snu" (jak řadová a obyčejná sekretářka díky svejm ambicím a přesvědčení "že to dokáže" ke štěstí přišla). K dobru budiž pár záběrů na pěkný lajdáky Melanie Griffith. Tolik nominací na Oskara fakt nechápu, dvě silnější hvězdy. ()

pepa3rd

Takova pohádka osmdesátých lech. Záleží na tom, jak moc má člověk chuť se ponořit do nostalgie. Hezký a zajímavý pribeh, který ani dnes neurazí, když se člověk povznese nad šílené účesy té doby :) 60 % ()

haWranka

Romantika jak má být. A i když Melanie rozhodně nepatří mezi moje nejoblíbenější herečky a ani není kdovíjak krásná, s Harrisonem Fordem jim to krásně jiskří. K tomu Sigourney Weaver jako úžasná potvora a o skvělej film je postaráno. O oskarové hudbě se snad ani nemá cenu rozepisovat. ()

waska

Skutečně povedená romantická oddechovka s přehršlí hereckých hvězd, tehdy ještě hvězdiček. Melanii Griffith to tenkrát opravdu slušelo a Harrison Ford byl prostě kouzelný. Tess je někdy trochu naivní "podnikavá dívka", ale je roztomilá a jde si tvrdě za svým cílem, no Harrison jí v tom vehementně pomáhá a nepřekazí jim to ani Sigourney se svojí "kostnatou prdelí" :-) ()

josieaddms

Ok, takže tohle považuji za úlet. Co nám chtěl film zdělit, a co z toho mám mít za pocity, zůstalo nevyplněno. Mike Nichols je šikovný režisér který má rád věci na správném místě, a má svůj styl. Weaver I Griffith (neméně Cusak) jsou dobré herečky, ale v takhle nemastném, neslaném příběhu to stejně nevynikne. Jedna hvězdička za okouzlujícího Harrisona Forda, bez kterého by to nemělo ani ten šmrnc. Nebylo to tak že bych se nudila, ale je to film který vás ani nepobaví, ani nepoučí, ani nedojme. ()

mazic

bože bože asi jsem oslepl - melanie v podvazkách mě bude strašit dlouhá léta a kam dal banderas voči to nechápu a to jí bylo ve filmu 31..... ()

cafu94

Neumím si představit, že by hrála jiná písnička než ,,Let The River Run od Carly Simon".Pěkný příběh s Harrisonem Fordem a Melanie Griffith ze kterého se dá i poučit. ()

Brinkley

Hláška S. Weaver z filmu: "Když se žena obléká nápadně, všimnete si šatů; když nenápadně, všimnete si ženy... Coco Chanel". Tak tohle by si osmdesátky měly paradoxně vytesat do kamene. Průměrná komedie tohoto desetiletí plného vycpávek a trvalé, ale já dávám hvězdu navíc ze sentimentality. V českém znění by to chtělo lepší dabing. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis