Soukromé očko Jake Gittes se vrací v pokračování slavného filmu Romana Polanského Čínská čtvrť... Druhá světová válka skončila a v roce 1948 už v Los Angeles opět mnozí lidé překypují optimismem a rychle vydělanými penězi. Soukromý detektiv Jake Gittes právě vyšetřuje na prvý pohled zdánlivě nudný, všední případ sňatkového podvodníka Jakea Bermana. Nechává se přitom vést starým kriminalistickým pravidlem, že při pátrání po penězích se v devíti případech z deseti dostane k pravdě. Tedy k cíli svého pátrání. Z běžné „záležitosti“ se však najednou vyklube vražda, která má souvislost jak s podezřelým vlastníkem nafty, tak s Jakeovou vlastní minulostí... Hlavní roli v kriminálním příběhu, volně navazujícím na slavný film noir Romana Polanského Čínská čtvrť, znovu vytvořil proslulý hollywoodský herec Jack Nicholson. Ten se přitom tentokrát představil také jako režisér, filmovou kameru vedl slavný kameraman maďarského původu Vilmos Zsigmond. (Česká televize)

Yardie

Dám 3 hvězdičky, ale to jen díky tomu závěru, který byl docela překvapivý a byl dobře natočený. Jinak nevím nevím... Musím říct, že ani "první" díl mě nějak neoslovil. Ale zdál se mi krapet lepší, než tento. Zde je vše až strašně moc komplikované a nepřehledné. Objevuje se zde spousta osob, o kterých nic nevíme, jen o nich něco ví hlavní představitel. Děj je strašně roztahaný a rozvětvený a jde se v něm celkem lehce ztratit. Ani tempo mnohdy není příliš rychlé, spíše naopak. Nicméně, Jack je velice charismatický herec a i zde zahrál výtečně, bylo tam pár dobrých momentů a závěr se mi velice líbil. Ale zbytek už tolik ne. Slabších 60%. Howgh! ()

waits

Bez kontaktu s klasickou Ćínské čtvrtí se divák ztratí ještě dřív než ten poučený, nijak zvlášt to ale nevadí. Atmosféra volného pokračování není sice zdaleka tak osobitá jako u Polanského, ale marlowovské proslovy a detektivní práce jdou Jakovi skoro stejně dobře jako před dvaceti lety. Nicholsonova režie tomuhle žánru seděla, škoda, že šlo o jeho zatím poslední pokus. Jo, a malou roličku dostal Tom Waits, ještě poměrně málo zvrásněný. ()

Petrus1

"Někdo vyjebal s chlapem, co jebal." A tenhle film tak trochu vyjebal i se mnou. Jake Gittes má další případ nevěrné manželky, která chrápe s obchodním partnerem svýho manžela a ten toho chlapa zastřelí...a spousta lidí chce pásku, na které je ta vražda nahraná. A já sem byla taky nahraná, protože sem většinu filmu vůbec nevěděla o co tam jde. Jen, že se Gittes vyspí se studenou a frigidní mrchou - vdovou po tom zastřeleným maníkovi a že ho vyšetřování zavede k dceři Evelyn Mulwrayové...tedy i ke vzpomínkám k případu, kterej řešil v Čínské čtvrti. Jo a taky tam už nejde o vodu, ale o naftu. No a to je tak všechno. Celý rozuzlení (a celkový pochopení) sem se na konci sice dozvěděla, ale když dvě hodiny koukáte na něco, co moc nechápete a docela se nudíte...není to asi úplně ideální... ()

Zevon

Překomplikovaná struktura scénáře, předpokládající telepatické schopnosti diváka pochopit záměr - divák se mezitím ztrácí v jakési šmodrchanici děje, ze které mu naprosto vůbec nic nepodá pomocnou ruku. Jsem přesvědčen, že tak jako já i mnoho dalších nejpozději v polovině filmu přestali držet krok a ztráceli pozornost. Brilantnost, šmrnc a lehkou grácii marlowovského stylu, známou z Čínské čtvrti zde zastupuje jen nepříliš zdařilý pokus o poválečnou dobu v duchu dvacátých a třicátých let. Kolotoč jmen, valící se na diváka bez ladu a skladu mi okamžitě asocioval Cimrmanovo "Konečně poznal pravdu". Velké zklamání. ()

boni

Pro každého milovníka Čínské čtvrti je tenhle film utrpením a opravdu jen malinkým požehnáním. Vše, čím byla Čínská čtvrť tak dokonalá, tak to vše tady chybí. Filmu nejvíce škodí mdlý děj, zmatečně a neumně sestavený do naprosto nesourodého celku, přílišné tlačení na pilu při snaze o odkazy na klasiku, naprosto nulový hudební podkres, a to vše ve více než dvouhodinovém zcela vyčerpávajícím balíčku. Naštěstí zůstává stále dokonalá atmosféra, Jack Nicholson, který svým hereckým výkonem navazuje na původního J. J., a když jsme pozorní, tak sice zmatečný, ale docela propracovaný scénář. Slabší tři hvězdy. ()

V.N.

Nechápu co vedlo autory tohoto díla k jeho vzniku. Je to celkově špatně zahrané, režie stojí taky za starou bačkoru a příběh ač populárně komplikovaný, nudí a působí nereálně. Jack Nicholson v o dvě čísla větším saku hraje svou roli na půl plynu, a bohužel není ani zdaleka sám. Výprava a celková atmosféra filmu není věrohodná, vše je naprosto čisté a sterilní. S profláknutou Čínskou čtvrtí nelze srovnávat, protože tohle je rozhodně o dvě třídy horší. J.N. zde jako režisér totálně zklamal a já se těším až se zase dle scénáře někoho jiného, a pod taktovkou zkušenejšího režiséra rozšklebí v nekonečno. ()

Jehan

Poctivá práce, pohledné retro. Samozřejmě drásavých kvalit Polanského Čínské čtvrti to nedosahuje. I tak se mi to líbilo i na podruhé. Ty ohozy, ta auta, ta muzika... Pár výborných scén, vynikající herci. Tři a půl. Tak abych zvedl průměr, dávám čtyři. ()

ostravak30

Tento film je dosud posledním, který Jack Nicholson režíroval a produkoval. Pravda je, že Čínská čtvrť měla opravdu lepší noirovou atmosféru. J. N. má zde přes padesát let a je to na něm znát. Hlavní hrdina už nepůsobí tak jistě a ještě víc mě překvapilo, jak na něj stále letí ženské. Hlavní téma ropy je dost aktuální a i tehdy bylo. Pravda je, že na dvě hodiny mi film přišel dost nudný a nezáživný, ale u těchto typů je pomalejší tempo doslova vyžadováno. Nicholson je typ herce, který umí všechno a vždycky snímek okoření svým výkonem/přítomností/kvalitou/zkušeností apod. Harvey Keitel byl též výborný, ale Čínská čtvrť byla přeci jen o kapánek lepší. ()

=Číča=

Čínskou čtvrť jsem neviděla, tak si budu muset doplnit rozhled. Pak se možná moje hodnocení zvedne, protože jsem se v tom občas ztrácela. ()

brasek

Sklamanie. Nečakal som síce nič ambiciózne, ale nemilo ma prekvapila celková zamotanosť príbehu a následná nuda s množstvom rôznych postáv, z ktorých viac je zbytočných. Neviem či Jack Nicholson nezvládol réžiu, alebo bol scenár prekombinovaný. ()

Tomulka

Sice měl film trošku lepší spád než Čínská čvrť a Jack Nikolson kapečke herně vyzrálejší (hlavně jeho mimika obličeje- jeho zvedání obočí je geniální) a také se nám do filmu dostalo pár zvučných hereckých jmen Keitel, Stowe atd. Ale příběh je bohůžel dosti strozejší. Hlavně dosti čitelná hlavní zápletka. Asi každému bylo jasné hned po první zmíňce o Katrin , že je to Kity. Ale jinak je to pořád sluný film u kterého se budeme bavit detektivní prací Jake G. Možná by se Jake mohl naučit lépe prát :)) ()

Ruda.neck

Chápu Nicholsonovu snahu zopakovat si roli J. Gittese, tomu lze těžko odolat. A přestože se ve filmu objevují i moji další oblíbenci Keitel a Wallach, musím s politováním zopakovat profláknuté klišé o dvojím nevstoupení do stejné řeky. Dobová atmosféra byla opět vystižena dobře, včetně skvělé kamery, ale to je tak jediný klad tohoto filmu. Scénář byl překombinovaný a příliš (mi) nedává smysl, od toho se odvíjely další nedostatky filmu. Snaha příběhově navázat na Čínskou čtvrť byla příliš svazující, zaměřit se na zcela odlišný příběh, tj. nějaký jiný případ Gittesovy kanceláře, by bylo jistě ku prospěchu. Ale mám pro noirovky slabost, takže i tak tři hvězdy. ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Nicholson chce svou trilogii

Nicholson chce svou trilogii

10.11.2007

Jacka Nicholsona už očividně štvalo dívat se na ostatní herecké kmety (Slye, Bruce, Harrisona...), jak žnou úspěchy s návraty ke svým klasickým hrdinům, a řekl si, že chce taky pokračování některého… (více)