Soukromé očko Jake Gittes se vrací v pokračování slavného filmu Romana Polanského Čínská čtvrť... Druhá světová válka skončila a v roce 1948 už v Los Angeles opět mnozí lidé překypují optimismem a rychle vydělanými penězi. Soukromý detektiv Jake Gittes právě vyšetřuje na prvý pohled zdánlivě nudný, všední případ sňatkového podvodníka Jakea Bermana. Nechává se přitom vést starým kriminalistickým pravidlem, že při pátrání po penězích se v devíti případech z deseti dostane k pravdě. Tedy k cíli svého pátrání. Z běžné „záležitosti“ se však najednou vyklube vražda, která má souvislost jak s podezřelým vlastníkem nafty, tak s Jakeovou vlastní minulostí... Hlavní roli v kriminálním příběhu, volně navazujícím na slavný film noir Romana Polanského Čínská čtvrť, znovu vytvořil proslulý hollywoodský herec Jack Nicholson. Ten se přitom tentokrát představil také jako režisér, filmovou kameru vedl slavný kameraman maďarského původu Vilmos Zsigmond. (Česká televize)

kagemush

70%, a to jen proto,že tu před tím byla Čínská čtvrť. Ale bez ní by tenhle film stejně nemohl vzniknout. Důležité a důstojné pokračování Polanského noirovky. Chápu,že kdo neviděl (nebo nepochopil) Čínskou čtvrť,asi na tohle koukal jako trdlo. ()

Martin741

prilis roztahane, starremu bardovi Nicholsonovi rezia nejde, je to rovnaka reziserska lama ako povedzme Auteuil so svojimi "nadherami. Celkovo film smeruje odnikial nikam, dialogy su az vatovo plane obcas: Nicholson si priviedol kamaratov ako Keitel a Farnsworth a videl som aj Wallacha a Madeleine Stowe. Celkovo vsak len dalsi nudny, sivy, sedivy priemer : 50 % ()

Topco

Vidieť Jacka Nicholsona prechádzať sa slnečnou Kaliforniou v okuliaroch a fedore pôsobí príjemne nostalgicky (podobne ako vidieť starnúceho Mitchuma vo „Farewell, My Lovely“). Ospalejšie tempo (trošku po vzore jednotky) aj absenciu výraznejšieho hudobného motívu by som ospravedlnil, ale iné veci už nie: viď ten nenápaditý, ošúchaný príbeh a smiešne pôsobiace ženské hrdinky, ktoré boli skôr karikatúrou než skutočnými femmes fatales. Nicholsonovi navyše réžia veľmi nejde (vidieť to hlavne na akčnejších scénach, ktoré pôsobia ťarbavo), ale technickú stránku zachraňuje kamera. Pozreté z povinnosti, druhý raz to však už vidieť nemusím. ()

pakobylka

Příběh volně navazuje na snímek "Čínská čtvrť“ a je opět slušně zašmodrchaný … tentokrát možná až příliš. Nedosahuje kvalit filmu pana Polanského, jehož hutná atmosféra by se dala krájet, ale bez větších problémů se drží jeho stylu, dovolí minulosti, aby vstoupila do děje - a v neposlední řadě vrací do hry trochu zestárlého Jakea Gitterse v exkluzivním podání Jacka Nicholsona i s jeho zajímavým, ne vždycky bezpečným povoláním. A to mi stačí. P.S.: Pokud neznáte "Čínskou čtvrť“, máte jen malou šanci pochopit všechny souvislosti. ()

gabin(a)

Mně se to líbilo! Čekala jsem něco horšího. Hodnotila bych tři a půl, ale to nejde a kromě toho už jsem zaokrouhlovala nahoru dřív, i když tam nebyl Nicholson. Tady je a je dobrej. On je prostě dobrej vždycky. Některé filmy by bez něho vůbec nefungovaly (Čarodějky z Eastwicku, Čest rodiny Prizziů). Pro Harvey Keitela mám taky slabost, spolu s Hackmanem je pro mě představitelem gabinovského herectví made in USA. Film je trochu překombinovaný, nebudu spoilovat, takže jenom pochválím atmosféru, výpravu a ty dva Jaky. Baby slabota. ()

Juto

To, čo filmu chýba, sú dramatické základy a emocionálne jadro, ktoré z pôvodného filmu urobili fascinujúce tajomstvo. 5/10 ()

MJMilan

Zábavné a přitom proklatě zamotané. Přiznám se sám za sebe, že mi celý děj trochu proplul mezi prsty, protože to byl místy opravdu chaos, avšak i tak jsem u toho vydržel a bavilo mne to. ()

Cedr

Jde o nadprůměrný snímek, který trpí tím, že se krčí ve stínu svého staršího bratříčka - nejlepší neo-noir detektivky vůbec. ()

andrii

Dvojhlavý zločin, hřích historie vylétl z hnízda "andělského města"...a jeden zarputilý, zapeklitý magik Jack před kamerou i za ní řídí, řádí, charisma nevyřadí. Lišácky zvedá obočí. Figurky, v týmu rozeklaného tokání, pro partii staronovou připraví. ()

Brain-D

Hrozná nuda. Už bohužel u Čínské čtvrti, která byla znatelně kvalitnější jsem měl problém dodívat. No zde je to ještě horší a navíc ta délka je přepálená. Nějakou kvalitu to má, ale zdá se to být jako zbytečné pokračování. ()

Ravi

Vynikající kamera i herecké výkony, zajímavý a spletitý příběh. Trochu utahané, ale jinak velmi dobré. Hudba nevýrazná. Dávám 75% = 4/5 ()

klima777

Že prý za vším hledej ženu. Nu, ano bylo to poněkud nepřehledné... Slušné; občas vtipné (místy možná nechtěně). Bez problémů zhlédnutelné. Jednou a víckrát ne. ()

Aqualung

Myslím, že pan Nicholson by se měl držet toho, co zvládá brilantně.Tedy hraní.Snaha o protáhnutí Čínské čtvrti o další díl nebo příběh mne zvlášť neoslovila.Oba hlavní představitele mám velice rád, ale nemohu se ubránit dojmu, že si chtěli spíš něco přivydělat na jinak vynikající ...čtvrti.... ()

ZkuKol

Jack si natočil pokračování jednoho ze svých nejslavnějších filmů. Děj je klasický noir, silně navazuje na původní Chinatown. Jack ale není Polanski, postav je opravdu příliš, stopáž přes dvě hodiny, prostě ani herci nezachrání (ale snaží se) a scénář je až příliš ukecaný. Více černého humoru, ironie, nadhledu a alespoň špetka akce opravdu chybí. Naštěstí je tu kamera plná dlouhých a zajímavě komponovaných záběrů, atmosféra, soundtrack a výše zmínění herci, jimž vévodí sám Nicholson. Jake má další rutinní případ nevěry, jenže "načapání" se zvrhne a on má najednou na krku mrtvolu, nekalé obchody s ropou, otravnou LAPD, chamtivé chlápky z temných uliček, spoustu krásných žen a svou vlastní minulost - je toho prostě moc... 60% ()

vitekpe

Malo srozumitelne a se spatnym tempem. Divny pribeh tomu taky moc nepomaha, podivne volena muzika uz vubec ne. Odehrano samozrejme dobre. Ovsem o zadnou neonoirovou pecku se teda nejedna, a na Cinskou ctvrt jen zdalky zavistive pomrkava... Skoda, skoda, skoda. Za promarnenou prilezitost davam 2+ ()

klúčik

Díval som sa a keď prišiel k tej pomarančovej plantáži , tak som nevedel, kde som to už videl no po strihu, keď padol s porezaným nosom na zem, už som vedel. No tento film nedosiahol úroveň Čínskej štvrte..... No musím pochváliť dabing... dávam 65%. ()

kolemjdouc

vcelku povedená krimi,ale co si budeme nalhávat - bez Nicholsona a Keitela by to bylo vyšumělé šampíčko.Ale nejde upřít že se velmi povedl retro styl.I s těmi umělými květinami a kostýmy.A telefonními budkami.Jinak děj byl opravdu slabý. ()

Piškotka

Trochu komplikované, minulost všude kolem a duchapřítomný Jack. Roky mu ubraly na šmrncu, přišel mi jako opelichaný kohout. Harvey Keitel jeho pravý opak. Přesto hráli výborně. Čínská čtvrť však byla nepochybně v mnohém lepší. ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Nicholson chce svou trilogii

Nicholson chce svou trilogii

10.11.2007

Jacka Nicholsona už očividně štvalo dívat se na ostatní herecké kmety (Slye, Bruce, Harrisona...), jak žnou úspěchy s návraty ke svým klasickým hrdinům, a řekl si, že chce taky pokračování některého… (více)