Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

V blízké budoucnosti záhadná nemoc zabíjí dospělé. Civilizace, jak ji známe, zkolabovala. Na světě přežívají pouze děti. Sourozenci Tom, Klára a Viktor našli útočiště v bývalém internátě. Život jim ale obrátí naruby dětský gang v čele s Nikem, který se ohání pistolí. Vůdce domácí skupinky Viktor navíc pomalu dospívá a je jen otázkou času, kdy se mu na jazyku objeví obávaná skvrna – první příznak nemilosrdné nemoci, která má na svědomí i rodiče sourozenecké trojice… (Stream.cz)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Hrají tam děti a v důsledku toho se dá dobře odůvodnit hloupost dějových linek, protože dějově by i měly být dílem dětí. Což je škoda, protože tenhle post-apo Pán Much je dobře technicky natočen a má kvalitní hudbu, ale dějově je to peklo. Postavy jsou jednorozměrné a chovají se hloupě (bohužel Tesla to všechno nezachrání). Režie se raději věnuje atmosféře v klasických dílcích stavebnice (absurdní množství screen-timu hlavního hrdiny a jeho rodiny, romantic subplot hlavního hrdiny, scavenging, útok cizí skupiny, útok na cizí skupinu, porod, útěk ze zajetí) místo toho, aby prozkoumávali charakter postav, zejména právě při oněch "set pieces". Atmosféra je důležitá, ale to vydá tak maximálně na spořič obrazovky, ne na seriál. Jako kdyby všechny vykoumané dějové linky z jiných post-apo děl hodili autoři do koše a natočili na kilometry předvídatelnou, k prasknutí naplněnou všemožnými klišé (takže na dekonstrukce už nezbylo místo) podívanou, která je postavami a dějem stejně tak zastaralá jako je amatérská. ()

Dzonysek 

všechny recenze uživatele

Líbí se mi hudební podkres, takže za to hvězda navíc. Postapokalyptické téma skýtá široký potenciál - ten ale bohužel zůstal zcela nevyužit. Po herecké stránce tragické. Obsahuje plno dějových nelogičností - některá témata a otázky jsou rozehrány, ale zůstávájí bez odpovědi. Chtěl jsem sledování zabalit už po prvním díle, po druhém už úplně tuplem, ale abych seriál(?) mohl zodpovědně ohodnotit, dokoukal jsem to celé. Ztráta času. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Výborný amatérský počin. 1) Ale ouha, oni to nejsou amatéři? Tak jo, zajímavá studentská práce na FAMU? Taky ne? Vážně míněný seriálek??_____ 2) Problém je scénář - nikoli špatný scénář, nikoli nekvalitní scénář, ale prostě žádný scénář. Téměř nic se neděje. To málo, co se přece jenom děje, působí jako čistá amatérština._____ 3) Další problém je rovněž se scénářem. Ploché postavy bez psychologického prokreslení se mátožně pohybují před kamerou, aniž víme, co dělají. Není divu, samy to očividně nevědí taky._____ 4) A tak mi zůstali alespoň pěkní kluci. 25letý Adam Joura, 14letý Matěj Havelka (technický talent zvaný Tesla), 18letý Josef Trojan. 23letý Vojtěch Babišta a zejména 29letý přitažlivý Jan Nedbal. ()

bari68 

všechny recenze uživatele

Aj keď seriál nebol úplným prepadákom, tak aj mainstreamová média , či verejnosť čakala oveľa viacej. Tým viacej keď na vinete bol nápis ,,made by Bebjak,, . Hlavným problémom seriálu ale bol rozpočet, ktorý nedovoloval postapokalyptický svet vidieť zo širšieho zorného uhlu. Takto bol strašne komorný. Na atmosféru to malo síce jakš-takš blahý vliv, ale napriek špatnému scenáru a na výnimky zlým hercom to pôsobilo miestami až ochotnícky, či prácou študenta na FAMU. Chcel som dať o niečo vyššie hodnotenie, ale tým by som urazil asi všetky 3* filmy a seriály, ktoré som hodnotil. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Možná to byl fajn nápad, ale realizace je naprosto šílená. Hudba je fajn, jenže to prakticky nemá příběh. Atmosféra života po apokalypse je pěkná, jenže stejně víte, že všechno co uděláte, je k ničemu. Kdyby to mělo alespoň nějaký závěr. Něco, čím by se daná situace dala vyřešit, ale kde nic to nic. Takhle sledujete před hodinu skupinu, o které víte, že je stejně odsouzena k smrti. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Hlavní lokace pro natáčení byla v Bratislavě na bývalé střední odborné škole Na Pántoch. (koxx)
  • Tvůrci neměli k dispozici takový rozpočet, aby mohli využít pro natáčení lokace měst, a tak využili opuštěný areál školy nebo podzemí pražské nemocnice. (zbyshek)
  • V seriálu hrají prakticky pouze děti a teenageři. (zbyshek)

Reklama

Reklama