• Dzonysek

Líbí se mi hudební podkres, takže za to hvězda navíc. Postapokalyptické téma skýtá široký potenciál - ten ale bohužel zůstal zcela nevyužit. Po herecké stránce tragické. Obsahuje plno dějových nelogičností - některá témata a otázky jsou rozehrány, ale zůstávájí bez odpovědi. Chtěl jsem sledování zabalit už po prvním díle, po druhém už úplně tuplem, ale abych seriál(?) mohl zodpovědně ohodnotit, dokoukal jsem to celé. Ztráta času.(10.4.2019)

• zdepapepa

Hrají tam děti a v důsledku toho se dá dobře odůvodnit hloupost dějových linek, protože dějově by i měly být dílem dětí. Což je škoda, protože tenhle post-apo Pán Much je dobře technicky natočen a má kvalitní hudbu, ale dějově je to peklo. Postavy jsou jednorozměrné a chovají se hloupě (bohužel Tesla to všechno nezachrání). Režie se raději věnuje atmosféře v klasických dílcích stavebnice (absurdní množství screen-timu hlavního hrdiny a jeho rodiny, romantic subplot hlavního hrdiny, scavenging, útok cizí skupiny, útok na cizí skupinu, porod, útěk ze zajetí) místo toho, aby prozkoumávali charakter postav, zejména právě při oněch "set pieces". Atmosféra je důležitá, ale to vydá tak maximálně na spořič obrazovky, ne na seriál. Jako kdyby všechny vykoumané dějové linky z jiných post-apo děl hodili autoři do koše a natočili na kilometry předvídatelnou, k prasknutí naplněnou všemožnými klišé (takže na dekonstrukce už nezbylo místo) podívanou, která je postavami a dějem stejně tak zastaralá jako je amatérská.(5.4.2019)

• Kalda69

Tema zajimavy, vykony trochu slabsi ale to muze byt zpusobeno celkovou koncepci scen v kombinaci s kamerou. Taky dialogy trochu divny, k tomu si pripoctu par dulezitych nelogicnosti a cely to pak zabilo nutny rozdeleni na kratky epizodky, kdy se nic poradne nestihne ale dej se proste musi posunout. Nevim ale dost by tomu pomohlo lepsi sestrihani na alespon 25 minut.(3.4.2019)

Průměr mých hodnocení jednotlivých dílů je pod 50%, přesto celkově hodnotím výše. Vlastně to bylo zajímavé. Líbil se mi zvukový-hudební doprovod i urbexové prostředí. Scénář je - co si budeme povídat - docela kostrbatý a i když tam hrají děti, mělo to být ještě syrovější. Někteří mladí herci a herečky se mi moc líbili! Třeba Chocholka. Ale hlavní záporák (pokud je to herec) ať chodí na hlasová cvičení - neumí mluvit, což je s podivem - dle biografie hraje v divadlech.(11.4.2019)

• bari68

Aj keď seriál nebol úplným prepadákom, tak aj mainstreamová média , či verejnosť čakala oveľa viacej. Tým viacej keď na vinete bol nápis ,,made by Bebjak,, . Hlavným problémom seriálu ale bol rozpočet, ktorý nedovoloval postapokalyptický svet vidieť zo širšieho zorného uhlu. Takto bol strašne komorný. Na atmosféru to malo síce jakš-takš blahý vliv, ale napriek špatnému scenáru a na výnimky zlým hercom to pôsobilo miestami až ochotnícky, či prácou študenta na FAMU. Chcel som dať o niečo vyššie hodnotenie, ale tým by som urazil asi všetky 3* filmy a seriály, ktoré som hodnotil.(2.4.2019)

• - Hlavní lokace pro natáčení byla v Bratislavě na bývalé střední odborné škole Na Pántoch. (koxx)

• - V seriálu hrají prakticky pouze děti a teenageři. (zbyshek)

• - Tvůrci neměli k dispozici takový rozpočet, aby mohli využít pro natáčení lokace měst, a tak využili opuštěný areál školy nebo podzemí pražské nemocnice. (zbyshek)