Reklama

Reklama

Epizody(8)

V blízké budoucnosti záhadná nemoc zabíjí dospělé. Civilizace, jak ji známe, zkolabovala. Na světě přežívají pouze děti. Sourozenci Tom, Klára a Viktor našli útočiště v bývalém internátě. Život jim ale obrátí naruby dětský gang v čele s Nikem, který se ohání pistolí. Vůdce domácí skupinky Viktor navíc pomalu dospívá a je jen otázkou času, kdy se mu na jazyku objeví obávaná skvrna – první příznak nemilosrdné nemoci, která má na svědomí i rodiče sourozenecké trojice… (Stream.cz)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

bari68 

všechny recenze uživatele

Aj keď seriál nebol úplným prepadákom, tak aj mainstreamová média , či verejnosť čakala oveľa viacej. Tým viacej keď na vinete bol nápis ,,made by Bebjak,, . Hlavným problémom seriálu ale bol rozpočet, ktorý nedovoloval postapokalyptický svet vidieť zo širšieho zorného uhlu. Takto bol strašne komorný. Na atmosféru to malo síce jakš-takš blahý vliv, ale napriek špatnému scenáru a na výnimky zlým hercom to pôsobilo miestami až ochotnícky, či prácou študenta na FAMU. Chcel som dať o niečo vyššie hodnotenie, ale tým by som urazil asi všetky 3* filmy a seriály, ktoré som hodnotil. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Výborný amatérský počin. 1) Ale ouha, oni to nejsou amatéři? Tak jo, zajímavá studentská práce na FAMU? Taky ne? Vážně míněný seriálek??_____ 2) Problém je scénář - nikoli špatný scénář, nikoli nekvalitní scénář, ale prostě žádný scénář. Téměř nic se neděje. To málo, co se přece jenom děje, působí jako čistá amatérština._____ 3) Další problém je rovněž se scénářem. Ploché postavy bez psychologického prokreslení se mátožně pohybují před kamerou, aniž víme, co dělají. Není divu, samy to očividně nevědí taky._____ 4) A tak mi zůstali alespoň pěkní kluci. 25letý Adam Joura, 14letý Matěj Havelka (technický talent zvaný Tesla), 18letý Josef Trojan. 23letý Vojtěch Babišta a zejména 29letý přitažlivý Jan Nedbal. ()

Reklama

Ampi 

všechny recenze uživatele

Kdyby se Skvrna pohybovala okolo 65% asi bych dal 3 hvězdy. Nicméně má i tak dobrou atmosféru, hodící se prostředí, vcelku dobrý nápad. Možná se časem dočkáme přece jen druhé série, což umožňuje konec osmého dílu. Může být i vcelku obstojným dílem závěrečným. V tomto streamovém počinu se nebáli obsadit pro mne málo známé tváře, což si myslím není na škodu. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Hrají tam děti a v důsledku toho se dá dobře odůvodnit hloupost dějových linek, protože dějově by i měly být dílem dětí. Což je škoda, protože tenhle post-apo Pán Much je dobře technicky natočen a má kvalitní hudbu, ale dějově je to peklo. Postavy jsou jednorozměrné a chovají se hloupě (bohužel Tesla to všechno nezachrání). Režie se raději věnuje atmosféře v klasických dílcích stavebnice (absurdní množství screen-timu hlavního hrdiny a jeho rodiny, romantic subplot hlavního hrdiny, scavenging, útok cizí skupiny, útok na cizí skupinu, porod, útěk ze zajetí) místo toho, aby prozkoumávali charakter postav, zejména právě při oněch "set pieces". Atmosféra je důležitá, ale to vydá tak maximálně na spořič obrazovky, ne na seriál. Jako kdyby všechny vykoumané dějové linky z jiných post-apo děl hodili autoři do koše a natočili na kilometry předvídatelnou, k prasknutí naplněnou všemožnými klišé (takže na dekonstrukce už nezbylo místo) podívanou, která je postavami a dějem stejně tak zastaralá jako je amatérská. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Skvrna je obecně dost brána jako jeden z největších přešlapů české produkce posledních let. I když jde o soukromý projekt na internetové televizi, který dohromady dá skoro na celovečerní film. A jako samozřejmě je zde dost věcí, co vytknout. Ale je jich tolik, aby z toho byl jeden z nejhorších profi počinů u nás za poslední roky. Podle mě určitě ne. I když herecké výkony občas jsou velmi neautentické a kostrbaté jako lidé s bechtěrerovou chorobou, tak je zde strašně moc věcí, které jdou naopak dost vyzdvihnout. Ať už je to originální a velmi dobrá hudba, nebo naprosto autentická a dobrá kamera, která má i skvělou barvu, k tomu i přirozený střih a i dobrý a novátorský námět. Jsem asi trochu vyhraněnější, ale toto jsou aspekty, které pro mě u filmu hrají silnou roli a zde si na ně nemohu stěžovat. Pokud tedy pominu horší herecké výkony a jen lehce čitelnou absence logiky postav, jsem vlastně spokojen. I když čůrám proti větru, tak jde o jeden z nejlepších mini-seriálů, co u nás kdy vznikl. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Hlavní lokace pro natáčení byla v Bratislavě na bývalé střední odborné škole Na Pántoch. (koxx)
  • V seriálu hrají prakticky pouze děti a teenageři. (zbyshek)
  • V čase kolem 2:33 se v prosklených dveřích v pozadí odráží červené světlo, zřejmě od kamery. Děti totiž nemají elektřinu, ani nesvítí ničím jiným. (rakovnik)

Reklama

Reklama