Hitman 3: Likvidátor

The Hitman

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 1991, 95 min

• malylada

Není to vyloženě tragédie. Norris v tomto filmu image ala Van Damme v Živém terči představuje hrdinu, který s Hitmanem nemá nic společného. V utajení je infiltrován do mafie, kterou vraždí banda Arabů. Děj není tak tupý, i když je předem jasné, jak to celé bude probíhat. Nesmírně otravná a zbytečná část s malým klukem sráží film strašně moc, absolutně zde nezapadá. Je zde minimum akce s Norrisem a za celý film jsem se nedočkal jediné otočky nebo souboje. Po akční stránce velká mizérie......4/10(26.1.2017)

36 %? Ale no tak! Chuck natočil hromadu prachšpatných filmů, ale tohle mezi ně rozhodně nepatří. Myslím, že se to s averzí vůči Norrisovi skutečně přehání. Jasně že v tom filmu „nehraje“, on nehraje v žádném z filmů, ale tohle má celkem solidní scénář, dokonce i jeho bráška se snad poprvé snažil režírovat. Protestní ****. (IMDB aritmetický průměr 55 %)(20.4.2013)

• Yarwen

Chuck je zrazen a (téměř) zastřelen svým policejním parťákem. Po vyléčení se vrací na scénu, infiltruje se drogového klanu, rozehraje válku s ostatními klany a nakonec se utká i se svým zrádcem. Děj je akční, rychle ubíhá, ale je tak neuvěřitelně hloupý a plný logických kiksů, že si druhou hvězdu prostě nezaslouží.(10.9.2013)

Je to celkom dobrý akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o policajtovi, ktorý bol pred rokmi zdanlivo zabitý svojim skorumpovaným partnerom a teraz pracuje v utajení ako zabijak službách jednej mafie a okrem problémov s konkurenčnými klanmi si ho znovu nájde aj minulosť. Spracovanie nie je zlé, až tak moc film zaujať nedokáže, hlavne tempo je pomerne pomalé a Chuck Norris sa tu až príliš drží na uzde, ale zase tématika je aj tak zaujímavá, vzťahy medzi mafiami nie sú najhoršie podané a navyše poteší aj línia s trénovaním šikanovaného chlapca, ktorá síce nemá moc priestoru, ale k Norrisovi mi to sedí a pre film je to rozhodne plus. Akcie tu moc nie je a nie je zlá, ale skôr len priemerná. Aj to málo sa väčšinou venuje len rôznym mafiánskym vraždám, Norris tu má len dva kratšie súboje, v ktorých toho moc nepredvedie a nanešťastie ani moc nestrieľa, má tu len jednu väčšiu prestrelku. A práve táto záverečná akcia v skladisku je na celom filme najlepšia a z nej zaujme hlavne zaujímavé prestrelenie nôh. Herecké obsadenie je iba priemerné, Chuck Norris v hlavnej úlohe je samozrejme výborný, ale mimo neho tu už nikto výraznejšie nezaujme. Réžia a technická stránka sú len priemer. Hitman 3: Likvidátor je film, ktorý nemá žiadnu výraznejšiu slabinu a bez problémov sa naň dá pozerať, ale zároveň ani jeho klady nie sú moc výrazné a tak to vychádza len na dobrý film na jedno, možno dve pozretia. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 62%.(18.8.2008)

Od tohoto snímku nastala pro Chucka Norrise ve světě filmu změna. Charaktery jeho postav se sice nijak zvlášť nezměnily, ale v ději se již objevovalo výchovné moralizováni a rodinné etudy. Scéna se šikanovaným chlapcem vrstevníkem od naproti, na kterého si zase došlápl pro neschopnost jeho agresivní otec, byla dokonce zopakována v jednom z dílů pozdějšího TV seriálu ´Walker Texas Ranger´. Jinak klasický příběh neustále používaný o zkorumpovaném policejním kolegovi už asi dnes také nenadchne. Ryzý videosnímek s dobře odvedenými akčními scénami, ale bohužel už s poněkud nudným dějovým průběhem. Jsou tu vlastně dvě dějové linky. Chuck jako mstící se zabiják a zároveň jako přítel chlapce, který to v životě nemá jednoduché. Na atmosféře snímku je ale takovéto spojení dosti rušivé. Vedle akce nudná část a vedle rodinné záležitosti naprosto zbytečná akce. Tohle skloubení nebyl dobrý nápad. Ani námět vlastně není nijak originální. Mohli jsme to vidět již ve snímku ´Těžko ho zabít´ se Stevenem Seagalem byť s jiným příběhem.(26.5.2018)

• - Scenáristi písali film s tým, že hlavnú úlohu si zahrá Charles Bronson, no spoločnosť Cannon ju nakoniec ponúkla Chuckovi Norrisovi. (m.a.t.o.)

• - Príbeh o týraní, ktorý postava Garret (Chuck Norris) rozpráva je pravdivý. Chuck bol v detstve týraný svojím otcom. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 19. decembra 1990 do 2. marca 1991 v mestách Seattle (USA), Coquitlam a Vancouver (obe Kanada). (m.a.t.o.)