Hitman 3: Likvidátor

The Hitman

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 1991, 95 min

Od tohoto snímku nastala pro Chucka Norrise ve světě filmu změna. Charaktery jeho postav se sice nijak zvlášť nezměnily, ale v ději se již objevovalo výchovné moralizováni a rodinné etudy. Scéna se šikanovaným chlapcem vrstevníkem od naproti, na kterého si zase došlápl pro neschopnost jeho agresivní otec, byla dokonce zopakována v jednom z dílů pozdějšího TV seriálu ´Walker Texas Ranger´. Jinak klasický příběh neustále používaný o zkorumpovaném policejním kolegovi už asi dnes také nenadchne. Ryzý videosnímek s dobře odvedenými akčními scénami, ale bohužel už s poněkud nudným dějovým průběhem. Jsou tu vlastně dvě dějové linky. Chuck jako mstící se zabiják a zároveň jako přítel chlapce, který to v životě nemá jednoduché. Na atmosféře snímku je ale takovéto spojení dosti rušivé. Vedle akce nudná část a vedle rodinné záležitosti naprosto zbytečná akce. Tohle skloubení nebyl dobrý nápad. Ani námět vlastně není nijak originální. Mohli jsme to vidět již ve snímku ´Těžko ho zabít´ se Stevenem Seagalem byť s jiným příběhem.(26.5.2018)

Tenhle film mám tak nějak zaškatulkovaný z dětství jako průměr. Není to totiž úplně akční nářez, spíše takový zvláštní pokus o mafiánskou kriminálku s noirovými podtóny a náladovým soundtrackem. Tempo je pomalé, Chuck Norris z karate nepředvede skoro nic a ještě je tu zdržující linie s malým klukem, kterého učí se prát. A na vážně míněnou mafiánskou story to chtělo lepší herce. Nicméně postavy a vztahy mezi nimi jsou celkem zajímavé a film rozhodně nešetří vraždami, krví, brutalitou a sprostými slovy. Závěrečné zúčtování se kde grázli pobijí mezi sebou a vítěze pak dorazí Chuck nemá chybu, takže 3*, protože těch 37% tady je výsměch.(1.3.2019)

36 %? Ale no tak! Chuck natočil hromadu prachšpatných filmů, ale tohle mezi ně rozhodně nepatří. Myslím, že se to s averzí vůči Norrisovi skutečně přehání. Jasně že v tom filmu „nehraje“, on nehraje v žádném z filmů, ale tohle má celkem solidní scénář, dokonce i jeho bráška se snad poprvé snažil režírovat. Protestní ****. (IMDB aritmetický průměr 55 %)(20.4.2013)

V Hitmanech je celkem solidní bordel. Možná by kluci z Moviezone mohli vydat nějaký speciál, ve kterém by dokázali vysvětlit, proč zrovna film s Chuckem Norrisem někoho napadlo pojmenovat Hitman 3. Film se překvapivě nese ve velmi temném duchu, což je pro Norrisovku hodně neobvyklé. Některé scény jsou téměř až hororové. Potěšila chuckova krátká výchova stylem otec/syn. Ano, přesně takový Chuck je, správňák každým coulem. 50%(19.5.2020)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jako by sis chtěl uchcat do gatí! Na to si musíš, hochu, dávat pozor! Velkej pozor!" Chuck Norris jako polda, který byl před lety zdánlivě zabit svým zkorumpovaným parťákem a nyní pracuje v utajení jako zabiják mafie. Dát pěstí přes sklo a zlomit frajerovi nos, přičemž nerozbít sklo je scéna, která je tu asi nejlepší. Jinak slaboučký akčňák, kde moc nechápu ten zavádějící název českého distributora. - 40%.(6.4.2020)

• - Upilovaná brokovnice, kterou ve filmu používá Grogan (Chuck Norris), je tzv. kozlice, vyznačující se dvojící hlavní nad sebou. (HectorHagman)

• - Príbeh o týraní, ktorý postava Garret (Chuck Norris) rozpráva je pravdivý. Chuck bol v detstve týraný svojím otcom. (m.a.t.o.)

• - Scenáristi písali film s tým, že hlavnú úlohu si zahrá Charles Bronson, no spoločnosť Cannon ju nakoniec ponúkla Chuckovi Norrisovi. (m.a.t.o.)