Vánoční skřítek

• Austrálie

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

• kaylin

Ze začátku je zde hodně vtipů, které jednoduše vycházejí z toho, že je zde všechno z toho pohledu, že Santa a skřítci opravdu existují. Je to zábavné, ale je vidět, že s tím nikdo neměl moc práce. Jon Favreau dokazuje, že jeho úspěch ohledně série "Iron Mana" prostě nebyl v tom, že je dobrým režisérem, ale v tom, že měl štěstí na sérii, na spolupracovníky a hlavně na to, že komiksové adaptace letí, a to hlavně ty marvelovské, které si kolem sebe budují rozsáhlý svět. "Elf" je jen ukázkou Favreauovi průměrnosti, kdy není ani schopný jakkoli zajímavě zvládnout vánoční příběh, a to i přesto, že má po ruce skvělé herce. Hrozný brak a kýč, který má všechny nedostatky vánočních filmů - hloupost, patos, blbé postavy, zbytečná romance, atd. Uf, příšerné.(27.1.2014)

Je příjemné dívat se na americkou vánoční komedii a při scénách se Santou nebo ze Severního pólu necítit pachuť cukrkandlu mezi zuby. Severní pól je opravdu pojat velmi střízlivě, což je vzhledem k americké tradici skoro až neuvěřitelné. Konfrontace světa lidí a skřítků není sice vyždímaná na potřebnou míru a především po polovině film docela vázne, na konec ale stačí ještě Santovi naskočit motor (doslova) a člověk se stihne i dojmout. Ferrell opět přesvědčuje o svých kvalitách. 75%(1.12.2008)

• vyfuk

Elf je ve výsledku docela přešlap vedle. Film, který se zdá být jako nějaké polovánoční klasika se ukáže být brzy jako zvláštní směsice všech možných věcí, které nějak nefungují. Film není nijak extra vtipný. Tam kde to jde udělat, tak to spíše působí trapně a obecně v celku originální příběh je tak nějak zahozen, protože ten příběh je takový suchý, ne moc atmosférický a obecně občas trapný. Relativně to zachraňuje hudba, která sedí k dobrému vánočnímu a kvalitnímu filmu. Což rozhodně není tento film.(25.12.2020)

Když jsem o Vánocích viděl Polární express, který byl v mých očích naprosto příšerný, tak o Vánočním skřítkovi musím napsat, že se jedná o skutečně vánoční film s tou pravou vánoční atmosférou. Navíc je to velmi roztomilá komedie, jenž i pobaví. Já sám jsem se asi 4 krát přistihl, jak jsem vybouchl smíchy. Například scéna se zdobením vánočního stromečku, kdy se skřítek snaží dostat hvězdu na vrchol stromku mně velice pobavila. Scénář filmu je výborný a také originální a může se pochlubit i vtipnými dialogy .Will Ferrell je v této roli kouzelný, velice zábavný a roztomilý a troufám si napsat, že si natačení užíval. Výborně mu sekunduje i herecká legenda James Caan. Tato komedie, je komedie, která patří do té skupiny, jenž se může vidět vícekrát a o Vánocích musí mít obzvláště výbornou atmosféru. Jedna z nejlepších vánočních komedii, co jsem viděl!(24.2.2008)

Elf překonal veškeré mé očekávání a dokázal mě dostat do takové nálady; kterou mu v hodnocení prostě neodpustím. Infantilní Willy Ferell a jeho eskapády mě dokázaly dokonale oprostit od všeho toho shluku kolem shánění dárků a uspěchanosti, která teď před Vánoci vládne všude kolem. Jsu neskonale hrd, že můžu být tím prvním, kdo dá tomuhle snímku ´plnej počet´ a stojim´ si za tím; může být spousta podobnejch filmů a každej rok vánoce; ta nálada u titulků tohohle snímku doufám že bude vždycky =)(18.12.2005)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)

• - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

• - Režisér Jon Favreau si vo filme strihol cameo doktora. (Astonko)