Vánoční skřítek

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

• peetriss

Vánočních pohádek snažících se vyvolat v lidech pozastavení nad životními hodnotami a prioritami byly natočeny mraky. Vánoční skřítek je pouhou podprůměrnou součástí této hromady, kde jde ještě více než o Vánoce o tradiční vyblbování se Willa Ferrella, které jde zcela mimo mě. Mnohem více potěšila má kouzelná oblíbenkyně Zooey Deschanel v blond úpravě, které však mělo být dáno mnohem více prostoru na úkor Ferrella. Za Zooey, Caana a agresivního Dinklage dávám jednu hvězdu.(17.12.2013)

No vida, jaká z toho byla pěkná, vtipná pohádka na Vánoce. Will zase perlil a myslím, že se mu tato role moc líbila, že mu sedla a že si jí užil. Skřítek co je dvakrát tak větší, než jeho táta skřítek se najednou dostane do světa obyčejných lidí, kde nikdo nechápe jeho zvláštní chování, tak to musí pobavit každého.(16.12.2013)

• Radiq

Ach jo, to mě nenapadlo, že Will Ferrell se taky někdy rozhodne natočit film, kterej bude spíš pro děcka než pro lidi. Několik vtipnějch situací se tam našlo, ale vánoční americká trapárna na konci to mega-zkazila. Jedná se spíš o klasickou blbost, než o klasickej Ferrellův mokrosuchovtipnej film. Ale ten jeho ksicht je nezaměnitelnej a v tom oblečku je trošku jak přitroublá buzna vs. přitroublej transvestita.(5.12.2008)

Vianočná komédia, ktorú pozerajte na vianoce a nie ako ja v marci:).Bola by to v podstate taká mierne nadpriemerná komédia, keby nemala Ferrella(ten mimochodom odmietol 29 miliónov dolárov za rolu Buddyho v druhom pokračovaní). Ten to zase všetko vyzdvihuje na výbornú komédiu, pri ktorej sa bude baviť či už dieťa(vo vianočnom filme musia byť aj trošku "ľahšie" vtipy), ale aj dospelí(pár krát som sa neubránil výbuchom smiechu). Na vianoce si kľudne pridajte piatu hviezdu.(31.3.2008)

Jedna z těch mála korektních filmových verzích draka jménem Will Ferrell. Jelikož se jedná o vánoční film, tak se zřejmě daří Jonu Favreauovi ho udržet na uzdě, ale sem tam občas na povrch vyleze ten střelený Ferrell jak ho známe z SNL. Vzhledem k tomuto faktu je Elf více než převážně neškodný a jako odpolední filmeček funguje příjemně i mimo vánoční svátky. 65 %(12.3.2012)

• - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)

• - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)