Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na Severním pólu žije skřítek Buddy, který se od ostatních dosti odlišuje. Je asi tak třikrát větší a silnější než ostatní. Teprve po třiceti letech, co s nimi žije, se dozví, že je vlastně člověk a kdo je jeho pravým otcem. Když byl velmi malý, vlezl v sirotčinci Santa Clausovi do pytle s dárky, a tak se dostal až do říše elfů. Buddyho posílá Santa do New Yorku, aby našel svého otce Waltera Hobbse, který o jeho existenci vůbec neví. Když dorazí na místo, zjistí, že má desetiletého nevlastního bratra, který vůbec na Santa Clause nevěří. A co je horší, rodina úplně zapomněla na smysl vánočních svátků. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, pomáhá mu s tím půvabná prodavačka Zooey, která je skřítkem v obchodním domě. Je teď jenom na Buddym, aby vše napravil, zachránil Vánoce a našel své místo ve světě lidí. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (193)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle je ten typ filmu, kterej je tak silene blbej, az je desne vtipnej. Tohle byla fakt idealni role pro Willa Ferrella, kterej si s roli vymastenyho skritka poradil na vybornou, prakticky zdrojem vetsiny vtipu je on a tudiz celej film tahne a dari se mu to dost odbre. Ostatni herci tu jsou jen kuli tomu, aby nahravali Farrellovi, ale nehrajou nejak zvlast spatne, rek bych, ze na takovejhle typ filmu to je v pohode. Skoda te zaverecne dvacetiminutovky, kdy vse musi dobre dopadnout, vsichni se polepsi atd. Ale na druhou stranu musim rict, ze je konec aspon docela svizne a napinave natocenej. Sice se nejedna o nejaky veledilo, ale kdyby ho televize davaly na vanoce misto sve obvykle nabidky, bylo by to super. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Rajčiny nie. Sú zraniteľné. Deti by z toho mali nočné mory.“ Takéto sklamanie som od „akustického blonďavého dlháňa“ Willa Ferrella nečakal. Pritom krásne kuriózny prológ zo Severného pólu (s úmyselne kúzelne zlou výpravou a trikmi) naznačuje najabsurdnejší typ „Frat Pack komédie“ (aj keď to oficiálne nie je Frat Pack - okrem Ferrella tu nikto z nich nehrá). Už krátko po príchode do „krajiny New York“ ale tempo zamrzne a niektoré gagy - napriek Farrellovej prostoduchej, detskej neodolateľnosti typu „stavme sa, že vypijem celú kolu" - skĺzavajú kvôli priemernej réžii takmer k trápnosti. Smutnejší je snáď už iba „podpriemerný scenár s poučením“ o otcoch a ich synoch a mdlo „vážne" herecké výkony Jamesa Caana a Mary Steenburgenovej, ktorí zrejme niečo nepochopili a hrajú, ako keby boli v melodráme. Po dobrej prvej polovičke to celé bohužiaľ začne pripomínať (zlú) variáciu na VEĽKÉHO s Tomom Hanksom, resp. hocičo o „dobromyseľnom čudákovi v normálnom svete“. Nič-menej ak ešte nepoznáte u nás tohto hriešne prehliadaného komika, uvidíte jeho typické trademarky (aj keď SPRÁVAR je lepší) a niekoľko podarených nápadov (guľovačka, „škriatok“-spisovateľ). ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Přes patrný pohádkový nádech a množství ptosu se jedná o komedii místy natolik přiúchylněnou, že je těžké jí odolat. Mnoho vtipů vychází ze značných výškových rozdílů skřítků (elfů) a lidí, o další humornou nálož se postaral komediální postrach Will Ferrel, jehož první konfrontace se světem obyčejných lidí může směle konkurovat kouskům pana Beana či Borata. V roli Ferrelova otce překvapí seriózní James Cash a liliputánského herce Petera Dinklagea si můžete pamatovat ze The Station Agenta. Vánoční skřítek je velice zdařilou komedií s ponaučením na konci, jen si ji paradoxně užijí více dospělí než jejich potomci. Pokud se vám líbil třeba Karlík a továrna na čokoládu, neměli byste si Skřítka nechat ujít, sice nemá po vizuální stránce tolik co nabídnout (ač třeba elfí městečko působí svou kýčovitostí rozkošně), ale vyznává srovnatelně praštěný styl humoru a navíc nabízí několik nezapomenutelných ferrelovských etud typu „potřetí už se paňáca vyskakujícího z té krabice neleknu“, které si fanoušci tohoto pošuka jistě brzy zařadí mezi oblíbené. 80% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $33miliónovTržby USA $176,500,00Tržby Celosvetovo $224,000,000Tržby za predaj od roku 2012 Blu-ray v USA $23,184,008Tržby za predaj od roku 2006 DVD v USA $90,681,018║ nakoniec to je taká prim pohodička a jeden z tých lepších filmov z Ferrellom /80%/ ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nejvtipnější scénkou filmu byla ta s Peterem Dinklagem. Zbytek byla vata, nastavovaná omáčkou. Humoru pomálu a když už, tak vesměs primitivní (ale tak moc, že se ani děti skoro nesmály). Will Ferrell šaškuje přes míru, Zooey Deschanel háže sice roztomilé kukuče, ale na tom její vánoční herectví začíná i končí... A když nad tím tak přemýšlím, já vlastně ty rodinně-rádobyzábavné santaclausárny tak nějak globálně (až na čestné výjimky) nemusím. Zkrátka "čtyři z pěti českých Ježíšků by Santa Clause zakázali". A basta. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (12)

  • Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)
  • Buddy (Will Ferrell) na stole tancuje na písničku „Whoomp! (There It Is)“ od Tag Team. (SONY_)

Související novinky

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (více)

Reklama

Reklama