Vánoční skřítek

Buddy - Der Weihnachtself

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

"call me Elf one more time" :D(14.9.2009)

neskutočne krásny a vtipný snímok ktorý sa radí k najkrajším filmom z vianočnou tématikou ktorý si na vianoce určite pozrem este raz a este raz a este raz lebo to je to prave čaro vianoc(4.12.2007)

Já si nemůžu pomoct. Tenhle snímek se mi zkrátka líbil. Nebojím se ho označit za jeden z nejlepších rodinných filmů, které byly v poslední době natočené. Taky se musim přiznat, že mám menší slabost pro vánoční filmy. Právě proto, že tento žánr je nevyzpytatelný a příliš toho náročnějšímu divákovi nemůže nabídnout, hodnotím takhle vysoko. Will Ferrell je v jeho oblečku skřítka naprosto neodolatelný a hraje opravdu skvěle (některé jeho kreace tak trochu přípomínly jinou roli - Mugata ze Zoolandera). Hodně vtípků bylo opravdu vynikajcích, spíše pro dospělého diváka, dětem asi nebyly moc srozumitelné. Samozřejmě celý příběh je předvídatelný, plytký a slabý. Jenže právě v tom možná spočívá kouzlo Vánočního skřítka, zkrátka skvělá vymývačka mozku, u které člověk opravdu nemusí přemýšlet, jen se příjemně baví... Jsem tímto filmem příjemně potěšen.(15.5.2006)

prekvapilo ma, ako vysoko si amíci tento film cenia, aké popredné priečky v rôznych rebríčkoch o "najlepšie vianočné filmy" dosahuje, pretože nie je nijak extra vtipný, nijak extra výnimočný, nijak extra nič... je tu síce pekná zooey tentokrát v blond-variácii svojej jedinej polohy, do ktorej ju obsadzujú (ale to nevadí, lebo je fakt krásna a spieva nádherne, takže človek nemá ani najmenší dôvod zamýšľať sa nad tým, či vôbec vie hrať aj niečo iné ako "divnú krásku"), Will Ferrell, ktorý nie je ani fešák, ani škaredý, ktorý nie je ani dobrý komik, ani zlý komik, ktorý je podľa mňa len otravný a jeho jedinou devízou je jeho výška a to, že časom si ako svoj trademark vybudoval komiku na tom, že je hlučný a nekorekntý - v tomto filme bol nudný a nemastný/neslaný (zrejme to bolo ešte na začiatku jeho kariéry, kedy si imidž ešte len formoval - a cítiť to) a ani ostatný cast s výnimkou Petra Dinklage-a, ktorý ma poteší vždy a všade a tuto bol funkčnen zapracovaný a mal aj vtipnú postavu, nie je zaujímavý... vyfučí to z hlavy, zo všadiaľ, je to vskutku o ničom.... aj jon favreau ako režisér musel nejako začínať a veru, čo si budeme nahovárať, nie je to príklad nadaného režiséra - prirodzeného talentu, ktorý zaujal v momente, ako sadol na režisérsku stoličku;(21.12.2012)

Z protivného morouse Santův náhradník, z živelného elfa součást rodiny a z pološílené vánoční taškařice příjemně sladký dárek.(24.12.2007)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)

• - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

• - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)