Vánoční skřítek

Vianočný škriatok

Elf

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

Vcelku neškodná rodinná komedie, která sice ani zdaleka neoslňuje, ale vzhledem k tomu, že se bere s nadhledem, trvá jen 85 minut, provází ji slušná hudba J.Debneyho, a může se opřít o velmi dobré herce - výsledné tři hvězdičky si (i přes mučení českého človíčka "Santovským" elementem) přece jen zaslouží. P.S. : to digitální sobí spřežení vypadalo skutečně působivě :-)(26.1.2005)

Vtipné, roztomile infantilní a díky ultra-sympatickému Willu Ferrellovi ve žlutých kamaších a zelené čepičce také neskutečně miloučké. Film jsem objevila teprve před pár lety a už teď je z něho (stejně jako z filmů "Sám doma", "Sám doma 2: Ztracen v New Yorku", "Grinch", "Polární expres" a "Rolničky kam se podíváš") vánoční nutnost.:-)(17.12.2013)

Tohle je ten typ filmu, kterej je tak silene blbej, az je desne vtipnej. Tohle byla fakt idealni role pro Willa Ferrella, kterej si s roli vymastenyho skritka poradil na vybornou, prakticky zdrojem vetsiny vtipu je on a tudiz celej film tahne a dari se mu to dost odbre. Ostatni herci tu jsou jen kuli tomu, aby nahravali Farrellovi, ale nehrajou nejak zvlast spatne, rek bych, ze na takovejhle typ filmu to je v pohode. Skoda te zaverecne dvacetiminutovky, kdy vse musi dobre dopadnout, vsichni se polepsi atd. Ale na druhou stranu musim rict, ze je konec aspon docela svizne a napinave natocenej. Sice se nejedna o nejaky veledilo, ale kdyby ho televize davaly na vanoce misto sve obvykle nabidky, bylo by to super.(1.11.2006)

Jedna z těch mála korektních filmových verzích draka jménem Will Ferrell. Jelikož se jedná o vánoční film, tak se zřejmě daří Jonu Favreauovi ho udržet na uzdě, ale sem tam občas na povrch vyleze ten střelený Ferrell jak ho známe z SNL. Vzhledem k tomuto faktu je Elf více než převážně neškodný a jako odpolední filmeček funguje příjemně i mimo vánoční svátky. 65 %(12.3.2012)

Očekávaná variace na oživení ducha Vánoc s důrazem na rodinné hodnoty, navíc s televizně plyšovým začátkem a Santou Klausem jako hlavním hybatelem svátků.. Ale přesto musím hodnotit vysoko. Možná je to vánoční atmosférou, ale mě film posunul do takové nálady, že jsem si na na konci měl chut zazpívat Santa Klaus is coming to the Town a celý záběr naCentral Park mě vyloženě dojmul. (Ano, hned po Vánocích si zajdu k psychologovi). Kromě Ferrella se mi líbilo i zbývající obasazení: roztomilá Zoey Deschanel (500 dnů se Summer), "přednosta" Dinklage nebo tatínek (dříve Kmotr, Misery) James Caan.(23.12.2012)

• - Režisér Jon Favreau si vo filme strihol cameo doktora. (Astonko)

• - Vata, ktorú Buddy (Will Ferrell) konzumoval u doktora, bola v skutočnosti nezafarbená cukrová vata. (Astonko)

• - Will Ferrell odmietol ponuku zahrať si v pokračovaní, hoci mu bolo ponúknutých 29 miliónov amerických dolárov. (Astonko)