poster

Vánoční skřítek

 • USA

  Elf

 • Německo

  Buddy - Der Weihnachtself

 • Slovensko

  Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mustafa
  ****

  Já si nemůžu pomoct. Tenhle snímek se mi zkrátka líbil. Nebojím se ho označit za jeden z nejlepších rodinných filmů, které byly v poslední době natočené. Taky se musim přiznat, že mám menší slabost pro vánoční filmy. Právě proto, že tento žánr je nevyzpytatelný a příliš toho náročnějšímu divákovi nemůže nabídnout, hodnotím takhle vysoko. Will Ferrell je v jeho oblečku skřítka naprosto neodolatelný a hraje opravdu skvěle (některé jeho kreace tak trochu přípomínly jinou roli - Mugata ze Zoolandera). Hodně vtípků bylo opravdu vynikajcích, spíše pro dospělého diváka, dětem asi nebyly moc srozumitelné. Samozřejmě celý příběh je předvídatelný, plytký a slabý. Jenže právě v tom možná spočívá kouzlo Vánočního skřítka, zkrátka skvělá vymývačka mozku, u které člověk opravdu nemusí přemýšlet, jen se příjemně baví... Jsem tímto filmem příjemně potěšen.(15.5.2006)

 • Janek
  ***

  Nejvíce mě zaujal začátek a !!!ANIMACE!!! proč už nikdo nedělá tímto stylem - mě osobně tento styl uvádí do dětské nostalgie, kdy jsem byl tímto stylem krmen coby malinkaté pacholátko - ŽÁDNÉ POČÍTAČOVÉ TRIKY - myslím si, že když tvůrci budou chytří, zanechají počítačových triků a znovu přesedlají na jednoduchou animaci - bylo by to tak nejlepší (soudě podle mě). Nemám rád dnešní "rádoby pohádky", kde počítačové efekty hrají hlavní roli. Prvních 20 minut je DOKONALÝCH, když ale Ferrell odjede do města tak už to postupně ztrácí tempo a konec se může líbit akorát američanům...ale mě to nevadí, byl jsem pobaven "lechtačkáá" :))(22.6.2006)

 • Threepwood
  ****

  Překrásně vánoční rodině pohodový a vtipný filmeček.Will Farrell je samozřejmě to nejlepší na tomto filmu,kdyby jeho roli hrál někdo zmíň schopných komiků(třeba Rob Schneider nebo Martin Lawrenc)neměl by takové kouzlo co má.Ikdyž ke konci mi trochu připomínal filmy Santa Claus1,2 ale to nic nemění na tom,že tenhle vánoční filmeček je fakt dobrý a měli by ho dávat každý rok na vánoce.(18.11.2005)

 • Kicune
  ***

  Elf je pohádkový příběh o rodinných hodnotách, kouzlu a duchu Vánoc. Překvapí skvělým Willem Ferrellem jako velkým „elfím“ dítětem bez zbytečné infantilnosti a pár vtipnými nápady. Naopak je škoda, že druhá polovina filmu ztrácí tempo a padá do přebytečné nelogiky a až trapnosti chrlící poselstvími.(23.12.2013)

 • Jordan
  ***

  prekvapilo ma, ako vysoko si amíci tento film cenia, aké popredné priečky v rôznych rebríčkoch o "najlepšie vianočné filmy" dosahuje, pretože nie je nijak extra vtipný, nijak extra výnimočný, nijak extra nič... je tu síce pekná zooey tentokrát v blond-variácii svojej jedinej polohy, do ktorej ju obsadzujú (ale to nevadí, lebo je fakt krásna a spieva nádherne, takže človek nemá ani najmenší dôvod zamýšľať sa nad tým, či vôbec vie hrať aj niečo iné ako "divnú krásku"), Will Ferrell, ktorý nie je ani fešák, ani škaredý, ktorý nie je ani dobrý komik, ani zlý komik, ktorý je podľa mňa len otravný a jeho jedinou devízou je jeho výška a to, že časom si ako svoj trademark vybudoval komiku na tom, že je hlučný a nekorekntý - v tomto filme bol nudný a nemastný/neslaný (zrejme to bolo ešte na začiatku jeho kariéry, kedy si imidž ešte len formoval - a cítiť to) a ani ostatný cast s výnimkou Petra Dinklage-a, ktorý ma poteší vždy a všade a tuto bol funkčnen zapracovaný a mal aj vtipnú postavu, nie je zaujímavý... vyfučí to z hlavy, zo všadiaľ, je to vskutku o ničom.... aj jon favreau ako režisér musel nejako začínať a veru, čo si budeme nahovárať, nie je to príklad nadaného režiséra - prirodzeného talentu, ktorý zaujal v momente, ako sadol na režisérsku stoličku;(21.12.2012)

 • - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)

 • - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)

 • - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace