Vánoční skřítek

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

• kaylin

Ze začátku je zde hodně vtipů, které jednoduše vycházejí z toho, že je zde všechno z toho pohledu, že Santa a skřítci opravdu existují. Je to zábavné, ale je vidět, že s tím nikdo neměl moc práce. Jon Favreau dokazuje, že jeho úspěch ohledně série "Iron Mana" prostě nebyl v tom, že je dobrým režisérem, ale v tom, že měl štěstí na sérii, na spolupracovníky a hlavně na to, že komiksové adaptace letí, a to hlavně ty marvelovské, které si kolem sebe budují rozsáhlý svět. "Elf" je jen ukázkou Favreauovi průměrnosti, kdy není ani schopný jakkoli zajímavě zvládnout vánoční příběh, a to i přesto, že má po ruce skvělé herce. Hrozný brak a kýč, který má všechny nedostatky vánočních filmů - hloupost, patos, blbé postavy, zbytečná romance, atd. Uf, příšerné.(27.1.2014)

• svik

Ne ne ne tak to už je moc, americké továrny na filmy si už vymíšlí filmy na které se nedá už ani dívat, vypovídá o tom i tento film, který je velice přehnán a nadsazen s vánoční tématikou, myslím že je příběh velice přehnaný a nezábavný. Ferrella nemám moc rád a kdyby mě znal tak řekne to samé o mě :-).(28.12.2006)

Já si nemůžu pomoct. Tenhle snímek se mi zkrátka líbil. Nebojím se ho označit za jeden z nejlepších rodinných filmů, které byly v poslední době natočené. Taky se musim přiznat, že mám menší slabost pro vánoční filmy. Právě proto, že tento žánr je nevyzpytatelný a příliš toho náročnějšímu divákovi nemůže nabídnout, hodnotím takhle vysoko. Will Ferrell je v jeho oblečku skřítka naprosto neodolatelný a hraje opravdu skvěle (některé jeho kreace tak trochu přípomínly jinou roli - Mugata ze Zoolandera). Hodně vtípků bylo opravdu vynikajcích, spíše pro dospělého diváka, dětem asi nebyly moc srozumitelné. Samozřejmě celý příběh je předvídatelný, plytký a slabý. Jenže právě v tom možná spočívá kouzlo Vánočního skřítka, zkrátka skvělá vymývačka mozku, u které člověk opravdu nemusí přemýšlet, jen se příjemně baví... Jsem tímto filmem příjemně potěšen.(15.5.2006)

Postavené čistě na Ferrelovi a jeho umu hrát degena. Severní pól se zvířaty, které Ferrel potkával když šel do NY se mi nelíbil... Ve velkoměstě už to bylo o něčem jiném. Stravitelná komedie s docela velkým množstvím známých tváři, ale jako "ČESKÁ" televize bych to na štědrodenní dopoledne určitě nezařadil.(27.12.2011)

Musim sa priznat ze tento film ma trosku sklamal.Od filmu v hlavnej ulohe s Willom Farrelom som cakal viac.Ale dockal som sa len klasickej vianocnej rozpravky s nie prilis originalnym napadom zobrazujucim hladanie otca synom.A to vsetko na pozadi vianocnej atmosfery.Videl som viacero filmov s Willom Farrelom a musim sa priznat ze sa mi velmi pacil a dost som sa na nom aj zasmial,ale tentokrat mu to velmi nevyslo.Neviem,ale mne sa Will Farrel hodi viac do filmov s dospelejsou tematikou,kde je aj viacej takeho toho dospelackejsieho a cierneho humoru.Vid: Vybijana,Ako ulovit druzicku.V konecnom dosledku by som filmu dal tak 2 a pol hviezdicky(26.12.2006)

• - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

• - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)