Vánoční skřítek

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

• monolog

Hrozná sladká medová pohádka z americké továrny na cukrové pusinky. Horší je snad už jen Santa Clause s kutilem Timem Allenem, nebo možná některé jiné americké vánoční škváry. Nebýt Jamese Caana, ani jednu hvězdu bych nedal. Ferrell taky podává celkem dobrej výkon, když uvážíme, co je to za blábol a co je jeho role zač. Film je možná tak pro malý děti, ale ne pro dospělýho a uvažujícího člověka (co se mě týká, tak uvažuju aspoň jednou denně, a to když si mám vybrat, co si v ledničce vezmu k jídlu). Doufám že se toho nechytne Nova a nebude to dávat ve sto reprízách na každý Vánoce, protože to by opravdu notně stoupl počet vánočních sebevrahů.(24.12.2005)

Nečakane dobré. Úvod síce taký rozpačitý, ale potom sa s komickými situáciami a hláškami roztrhlo vrece - Ferrell vo svojom živly. Koniec síce po humornej stránke už stratil na sile, no humor zase vystriedala romantika a taký správny rozprávkový koniec. A nevadí, že bol strelený, dievčatá sa zabavili. Slabší nadpriemer. 70/100(13.1.2018)

Vtipné, roztomile infantilní a díky ultra-sympatickému Willu Ferrellovi ve žlutých kamaších a zelené čepičce také neskutečně miloučké. Film jsem objevila teprve před pár lety a už teď je z něho (stejně jako z filmů "Sám doma", "Sám doma 2: Ztracen v New Yorku", "Grinch", "Polární expres" a "Rolničky kam se podíváš") vánoční nutnost.:-)(17.12.2013)

Will Ferrell je proste..... Will Ferrell a pokiaľ sa vám jeho "suchý" humor páči, osloví vás aj jeho Elf. Pokiaľ nie, čo by ma vôbec neprekvapilo, tak vás proste neosloví ani v tejto úchylnej gay úlohe. Ale nás chlapov viac zaujíma elfí sexy obleček Zoey Deschanel a jej blond preliv. Spočiatku prekvapivo vtipné, postupom času stále viac a viac cukrovinkovo vianočné. Raz za čas, pod vianočným stromčekom s deťmi, prečo nie. Čudujem sa, že to nebolo u nás v kinách, pretože to malo prekvapivo vysoké tržby. Product placement: Nike.(22.12.2012)

Očekávaná variace na oživení ducha Vánoc s důrazem na rodinné hodnoty, navíc s televizně plyšovým začátkem a Santou Klausem jako hlavním hybatelem svátků.. Ale přesto musím hodnotit vysoko. Možná je to vánoční atmosférou, ale mě film posunul do takové nálady, že jsem si na na konci měl chut zazpívat Santa Klaus is coming to the Town a celý záběr naCentral Park mě vyloženě dojmul. (Ano, hned po Vánocích si zajdu k psychologovi). Kromě Ferrella se mi líbilo i zbývající obasazení: roztomilá Zoey Deschanel (500 dnů se Summer), "přednosta" Dinklage nebo tatínek (dříve Kmotr, Misery) James Caan.(23.12.2012)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)

• - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

• - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)