poster

Vánoční skřítek

 • USA

  Elf

 • Německo

  Buddy - Der Weihnachtself

 • Slovensko

  Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ****

  Pohodová, originální, zajímavá a rozhodně velmi vtipná komedie, to je to, co se mi vybaví, když se řekne Vánoční skřítek. A také samozřejmě nenapodobitelné a nezapomenutelné herectví komika Willa Ferrella v roli "tak trochu jiného" elfa. Celý nápad vlastně vychází z toho, že jednou v sirotčinci pro nemluvňata vleze do Santova pytle jedno z miminek a vyleze z něj až na Severním pólu, a tak ho vychová jeden z elfů. Ale Buddy roste moc rychle a jednoho dne se dozví, že je ve skutečnosti člověk a jeho otec žije v New Yorku. A tak se za ním vypraví a o zábavu je postaráno. Konfrontace Buddyho s lidským světem je dost vtipná a opravdu velice originální. No řekněte, vy byste dokázali vypít z čerstvě načaté láhve dva litry Coca-Coly naráz? Tohle Buddy dokáže, a jeho odkrknutí po tomto výkonu je nezapomenutelné, a takovýchto vtípků je zde mnohem, mnohem více. Ale samozřejmě musím čestně uznat, že zejména konec filmu je plný patosu a klišé a jedná se spíše o fantazii, protože toto by se asi v reálném světě nestalo. Mám na mysli to hromadné zpívání koled v Central Parku. Ale tak samozřejmě k tomu filmu to patří a je to takový milý závěr celého příběhu. Celkově tedy musím tento vánoční film označit za velice nadprůměrný a vtipný, a tak mu uděluji čtyři hvězdičky.(28.12.2008)

 • Jordan
  ***

  prekvapilo ma, ako vysoko si amíci tento film cenia, aké popredné priečky v rôznych rebríčkoch o "najlepšie vianočné filmy" dosahuje, pretože nie je nijak extra vtipný, nijak extra výnimočný, nijak extra nič... je tu síce pekná zooey tentokrát v blond-variácii svojej jedinej polohy, do ktorej ju obsadzujú (ale to nevadí, lebo je fakt krásna a spieva nádherne, takže človek nemá ani najmenší dôvod zamýšľať sa nad tým, či vôbec vie hrať aj niečo iné ako "divnú krásku"), Will Ferrell, ktorý nie je ani fešák, ani škaredý, ktorý nie je ani dobrý komik, ani zlý komik, ktorý je podľa mňa len otravný a jeho jedinou devízou je jeho výška a to, že časom si ako svoj trademark vybudoval komiku na tom, že je hlučný a nekorekntý - v tomto filme bol nudný a nemastný/neslaný (zrejme to bolo ešte na začiatku jeho kariéry, kedy si imidž ešte len formoval - a cítiť to) a ani ostatný cast s výnimkou Petra Dinklage-a, ktorý ma poteší vždy a všade a tuto bol funkčnen zapracovaný a mal aj vtipnú postavu, nie je zaujímavý... vyfučí to z hlavy, zo všadiaľ, je to vskutku o ničom.... aj jon favreau ako režisér musel nejako začínať a veru, čo si budeme nahovárať, nie je to príklad nadaného režiséra - prirodzeného talentu, ktorý zaujal v momente, ako sadol na režisérsku stoličku;(21.12.2012)

 • Bauer
  ***

  Když jsem o Vánocích viděl Polární express, který byl v mých očích naprosto příšerný, tak o Vánočním skřítkovi musím napsat, že se jedná o skutečně vánoční film s tou pravou vánoční atmosférou. Navíc je to velmi roztomilá komedie, jenž i pobaví. Já sám jsem se asi 4 krát přistihl, jak jsem vybouchl smíchy. Například scéna se zdobením vánočního stromečku, kdy se skřítek snaží dostat hvězdu na vrchol stromku mně velice pobavila. Scénář filmu je výborný a také originální a může se pochlubit i vtipnými dialogy .Will Ferrell je v této roli kouzelný, velice zábavný a roztomilý a troufám si napsat, že si natačení užíval. Výborně mu sekunduje i herecká legenda James Caan. Tato komedie, je komedie, která patří do té skupiny, jenž se může vidět vícekrát a o Vánocích musí mít obzvláště výbornou atmosféru. Jedna z nejlepších vánočních komedii, co jsem viděl!(24.2.2008)

 • Lovely.Bones
  ***

  Letošní film adventu číslo 8 se hodně snaží, ale mě prostě nepřesvědčí. Všichni ho vychvalují a říkají, jaká to je moderní vánoční klasika. Ale není. Jednoduchý příběh, Will Ferrell hraje stejnou postavu už asi po-sté a místy se to snaží mít poselství, což je opravdu k smíchu. Humor mi povětšinou nesedl, ale Zooey Deschanel a Bob Newhart jsou super, jako vždy ;-)(12.12.2015)

 • neoBlast
  ***

  Jedna z těch mála korektních filmových verzích draka jménem Will Ferrell. Jelikož se jedná o vánoční film, tak se zřejmě daří Jonu Favreauovi ho udržet na uzdě, ale sem tam občas na povrch vyleze ten střelený Ferrell jak ho známe z SNL. Vzhledem k tomuto faktu je Elf více než převážně neškodný a jako odpolední filmeček funguje příjemně i mimo vánoční svátky. 65 %(12.3.2012)

 • - Takmer všetky scény Buddyho prvého príchodu do New Yorku boli natočené v jeden deň a veľmi netradične. Režisér Jon Favreau a kameramani sa pýtali okoloidúcich, či nechcú byť vo filme, zatiaľ čo Will Ferrell behal okolo nich a správal sa ako Buddy. (Raccoon.city)

 • - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)

 • - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace