Vánoční skřítek

Buddy - Der Weihnachtself

Vianočný škriatok

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Německo, 2003, 97 min

Některé pasáže hl. na začátku filmu byly přímo geniální. Pak ale snímek - jak to většinou u mainstreamových amerických komedií bývá - ztrácí dech, když se s přibývající stopáží transformuje do "komedie pro celou rodinu" a rve do scénáře rodinné hodnoty (podobně dopadl např. snímek Bad Santa). Idiot Ferrel v roli elfa ale září:-)(2.1.2011)

Čekal jsem více. Will Ferrell má v sobě ukrytou časovanou bombu, tady ovšem vybuchla jen z části. Další z řady relativně zbytečných amerických vánočních cajdáků. Tak málo výrazného Jamese Caana jsem nečekal, pro bývalého Sonnyho Corleona muselo být asi těžké hrát ve vánočním filmu. Zpočátku film udivuje chytrým vtipným humorem, aby se nakonec překlopil do nudné americké vánoční oslavě rodiny. 50%(4.4.2011)

Jedna z lepších vianočných komédií. Šikovne napísaný scenár, ktorý sa snaží byť presladeným ako sa len dá, ale nikdy nestráca nadhľad, vďaka čomu je neskutočne vtipný. Niečo na štýl Enchanted. A ako pozerám na hodnotenie (57%, 31.12.2010), ani tu väčšina nepochopila, že si snímok sám zo seba uťahuje. A čudujem sa tomu, lebo už len pri úvode odohrávajúcom sa na severnom póle, si nikto nemohol myslieť, že to tvorcovia myslia smrteľne vážne. Pre niektorých ľudí by asi fakt mali dávať popri titulkoch do zátvoriek nápisy "sarkazmus", alebo "irónia", aby pochopili. Okrem scenára musím spomenúť (aj keď tak urobili mnohí predo mnou) životný výkon Willa Ferrella a neskutočne sympatickú, okatú Zooey Deschanel. Jediná vec, čo mi vadila, bol záver, kedy sa už naozaj začal Elf brať vážne, ale ospravedlňujem to tým, že film je robený hlavne pre deti a zrejme im chceli tvorcovia dožičiť riadny a akčný záver. Aj tak je však u mňa spokojnosť veľká.(31.12.2010)

Elf je pohádkový příběh o rodinných hodnotách, kouzlu a duchu Vánoc. Překvapí skvělým Willem Ferrellem jako velkým „elfím“ dítětem bez zbytečné infantilnosti a pár vtipnými nápady. Naopak je škoda, že druhá polovina filmu ztrácí tempo a padá do přebytečné nelogiky a až trapnosti chrlící poselstvími.(23.12.2013)

Nejvíce mě zaujal začátek a !!!ANIMACE!!! proč už nikdo nedělá tímto stylem - mě osobně tento styl uvádí do dětské nostalgie, kdy jsem byl tímto stylem krmen coby malinkaté pacholátko - ŽÁDNÉ POČÍTAČOVÉ TRIKY - myslím si, že když tvůrci budou chytří, zanechají počítačových triků a znovu přesedlají na jednoduchou animaci - bylo by to tak nejlepší (soudě podle mě). Nemám rád dnešní "rádoby pohádky", kde počítačové efekty hrají hlavní roli. Prvních 20 minut je DOKONALÝCH, když ale Ferrell odjede do města tak už to postupně ztrácí tempo a konec se může líbit akorát američanům...ale mě to nevadí, byl jsem pobaven "lechtačkáá" :))(22.6.2006)

• - Scéna, v ktorej falošný Santa naháňa Buddyho, sa musela urobiť na jeden záber, pretože bolo ťažké znovu celú miestnosť nanovo upraviť. (ladko)

• - Keď sa scénar prvý krát objavil v roku 1993, hlavnú rolu mal hrať Jim Carrey. (ladko)

• - Režisér Jon Favreau si vo filme strihol cameo doktora. (Astonko)