Série(2) / Epizody(10)

Doktorka Gemma Fosterová je ve všech ohledech úspěšná žena. Ve svých sedmatřiceti letech je respektovanou lékařkou, milující manželkou a matkou. Idylický obrázek však brzy získává první trhliny. Nejprve jde jen o nenápadné náznaky, Gemma se však najednou cítí ztracená. Je opravdu její manželství tak pevné, jak se zdá? A opravdu může svému muži bezvýhradně věřit, nebo jí něco tají? Jediné východisko spatřuje v rozhodnutí odhalit za každou cenu pravdu. S přibývajícími důkazy, že všechno není v pořádku, však v dosud pevném vztahu vzrůstá napětí, které hrozí osudovým výbuchem... Vypjaté psychologické drama napsal pro britskou BBC Mike Bartlett a po úspěchu první pětidílné řady následovala v roce 2017 řada druhá. Titulní roli v seriálu ztvárnila Suranne Jonesová, která se za svůj výkon stala v roce 2016 držitelkou prestižní Ceny BAFTA. (Česká televize)

petikacka

Tak tohle je skutečné psychodrama v jedné rodině, kde žena "Věděla a pak konala". Ten silně přeceňovaný seriál "Mělas to vědět" se může jít klouzat neboť Doktorce nesahá ani po kotníky. A to v něm nehrají žádné známé tváře a přesto nebo právě proto je tak velice silný a uvěřitelný, že vám absolutně nedovolí odpoutat se od obrazovky. Na čt2 jsem viděla 1.díl minulý týden a tak mě to ohromilo, že jsem si ho musela stáhnout a rovnou obě série. Během 2 dnů ho mám v sobě a ještě mi v hlavě šrotuje a dlouho bude. Za mě 100% ()

bllm

To, že vám zahybá manžel, je sice na prd, ale to, co předvádí Gemma, je trochu moc. Ta postava celou svou existencí je mi tak protivná a neskutečně nesympatická, že to po dvou epizodách vzdávám, nedovedu si představit, že bych s ní strávila další tři hodiny. ()

Deleatur

Plusy: Skvělí herci. Napínavost psychologického dramatu. Neplnění očekávání od hlavní a sofistikované ženské postavy. Svým způsobem rozuzlení 2. série vč. potvrzení, že ústřední pár si byl podobnější, než jak to v 1. sérii vypadalo. Tam nebylo úplně zřejmé, co vlastně ženská jako Gemma na Simonovi viděla (kromě toho, že byl asi dobrý v posteli, což je ale spíš "mužské" vysvětlení). Mínusy: V 1. sérii bylo zajímavé sledovat, jak se podvedená žena navzdory předsevzetí vyřešit vše rozumně propadala do nenávisti a iracionálního jednání, ale ve 2. sérii tvůrci hrotili už tak, že se nedalo fandit ani jí. Chvílemi to vypadalo, že hlavní mužské postavě dají možnost se rehabilitovat, ale vyšel z toho ještě hůř. Hodnocení po 2. sérii: snižuju na 62%. ()

anitae

Teda to bylo překvapení, nevinně a dokonale vypadající manželský pár, podvedená žena, večeře u přátel, celé hodně depresívní, i ten závěr. Mě by stačila jen jedna série. ()

Veronica27

Tak tady můžu říct jen WOW ! Tohle byla pecka nastřelená od začátku až do konce.Musela jsem hned zhltnout všech 5.dílů, protože mě to nenechalo na pokoji.Úspěšná doktorka Gemma, která zjistí že její manžel jí je nejspíše nevěrný, neboť si jako každá správná žena všímá detailů, na které muži kašlou.Dokonale rozebraná psychika a pocity, myslím že v tomhle filmu se každý z nás tak trochu vidí.Musím říct, že jsem to prožívala skoro s ní, akorát bych narozdíl od ní nezachovala tak chladnou hlavu, všechna čest.Nakonec se vyplatilo.A bylo to opravdu excelentní.Kam čert nemůže, tam nastrčí ženu a nejlépe zrazenou ženu, to jsou pak divy.Výborné a kdyby to šlo dám těch hvězdiček klidně šest ! ()

arinečka

Hodně napínavý seriál a nechci spojlovat, ale ten spratek, o kterého se rodiče přetahují, a ten konec, no to skutečně dopálí. tohle mít doma, tak neřeším nezdárného manžela. ()

araBaraB

První série je prostě skvělá, strhující, napínavá a naplňující potřebu vidět okamžitě další díl. Sympatických 5 epizod postupně odkrývá děj a otáčí pohled na dokonalý život místní praktické doktorky o 180 stupňů. Druhá série už prostě jen hledala novou linii života, která měla hodně předvídatelný až vykonstruovaný konec. ()

ostravak30

Doktorka Fosterová je tak dramatický seriál, že si doslova trhá vaši duši na kousky. Dělá to proto, že se jamko mráz pomalu vkrádá do vaší mysli a drásá ji. To co na počátku plyne jako stojatá voda pomalu nabírá na obrátkách a najednou je ze seriálu šílené drama plné psychopatů, kteří se mstí sobě navzájem. Na druhou stranu přiznávám, že Gemma mi postupně byla tak protivná, že jsem měl problém se na ni vůbec dívat. V pohádce by se řeklo, že na konec bylo zlo potrestáno, ale dospělý divák bude těžko hledat, kdo byl vlastně ten zlý a kdo potrestán nebyl. ()

moudnik

Herecký koncert Suranne Jones a výborný příběh, který chytí. Po shlédnutí dvou dílů napětí, jak u super kvalitní krimi. Anglické reálie nám ukazují, jaké životní etudy prožívají příslušníci střední třídy. Skvěle zahrané, skvěle natočené. Prostě seriál, jak má být. ()

hony23

Když do slepičího mozku zasadíte semínko žárlivosti, je to váš konec. Tento seriál sice dosti neobjektivně vykresluje muže jako záletné bestie, kteří klidně rozvrátí fungující rodinu, no ale dobrá, to se dá odpustit. Více mě mrzelo, že hlavní hrdince trvalo 4 díly, než si přestala nechat srát na hlavu a započala zúčtování, které bylo tou nejzábavnější pasáží trvající bohužel jen díl jeden. Celkově ale překvapivě dobré. ()

VLADEK

1. sezóna První dva díly skvělé, pak to má klesající tendenci. Ano poslední díl je velmi odbytý. Pro Suranne Jones zasloužená BAFTA. 2.sezóna - opačný dojem, tedy gradující úroveň. Doporučuji jako povinnou četbu pro rodiče. ()

kokofek

Pro mě trochu bez logiky věci.Nějak překombinované.Asi nejsem tento typ ženy,která pro jedno zklamání ztrácí chuť k životu a další náplní se jí stane touha se pomstít.Asi bych šla dál.Život je na to moc krátký. ()

juluch

nie az taka pecka, "jak jsme doufali", pozeratelne velmi, natocene dobre, ale v konecnom vysledku kopec schem a nedotiahnutych nitiek. pre mna ploche. ()

durkes

to nebolo až také zlé, keby žiaľ som to nepozeral s príšerným slovenským dabingom. Hlavnú predstaviteľku i jej syna dabujú úplne nevhodné typy.....šli mi krajne na nervy a kazili dojem z celého seriálu o nesympatickej lekárke a jej otrasnom osobnom živote...........fakt ten dabing bol príšerný..... ()

pájap

Hrozný....5 dílů o tom jak baba přemýšlí jestli je ji muž nevěrný....A ono to má i druhou serii...bože ...je spousta filmů, kdy je otázka nevěry třeba na pozadí nějakého příběhu ale takhle samotné je to nuda.....já jako chlap bych se jí prostě zeptal...A bylo by za 5 minut hotovo....pokud takhle ženský opravdu uvažují, měli jsme si fakt ochočit jiný druh. ()

DrifterSoul

Strhující brilantní drama na téma manželství, morálka, mezilidské vztahy, rodina, které člověka vtáhne do děje a nepustí na vteřinu mimo, až do poslední vteřiny. Drsné, depresivní, a zároveň silně výchovné - pro všechny rodiče svých dětí. ()

toos

Až na dřeň. Pro mě je poněkud nepříjemný, že jsem postupně ztratil sympatie k Gemmě. On slaboch, i ona je však schopná sáhnout daleko za hranu. ()

bilder

Doktorka Fosterová je nesnesitelná, hysterická žárlivá kráva, po které z neznámých důvodů všichni muži v okolí touží a tak se taky neostýchá zcela bez výčitek je využít. Manžel typický slaboch, který má potřebu čechrat si peří před mladou slípkou, ale odpovědnosti se bojí. Je mi líto jejich syna. Doufám, že se to ještě nějak zajímavě vyvine. Za mě zatím 3 a půl. Pátý díl to trochu vylepšil. ()

Marky__

Dramatický seriál, který mě bavil od začátku až do konce, výborná hlavní dvojice Suranne Jones a Bertie Carvel - Bertie Carvel hraje charizmatického a nenapravitelného darebáka dost dobře a sluší mu to. 5* ()