Cesta do nemožna

Animovaný / Historický / Drama

Slovensko / Česko, 2019, 90 min

Veľmi sa mi páčila vizuálna stránka filmu od začiatočného Star Wars textu až po absolútne úžasnej scenérii Štefánikovej tváre nad obzorom na konci. Neviem či to bol zámer tvorcov, aby všetky tie exteriéry vyzerali tak počítačovo-umelé alebo len animátori precenili svoje sily, každopádne aj tak sa mi tá neprirodzenosť prostredia páčila. Veľmi originálne a svojsky je spracovaný Štefánikov príbeh, čo sa mi tiež páčilo, i keď rozumiem, že nie každému tento štýl sadne (z kinosály odišli 20 minút po začiatku dve slečinky, ktoré sa už nevrátili). U mňa veľká spokojnosť.(2.11.2019)

• hygienik

Podľa mňa to bolo skôr o dejinách filmu, než o Štefánikovi. Taký True Štúr 2, ktorý v osobnej emotívnej rovine funguje, ale ako historickú drámu to nikto nemôže brať vážne. Tvorcovia si to uvedomili a urobili z toho aspoň vtipne milý mišmaš. Bolo to krátke, ale aj tak som sa nudil a dostal som chuť pozrieť si všetky filmy, z ktorých Cesta do nemožna ukradla nejaký záber, len nie dopozerať tento konkrétny kúsok.(1.1.2020)

Slovenský/ český životopisný film o Milanu Rastislavu Štefánikovi ve velmi stylizované formě - snad všechno točeno v ateliérech se zeleným pozadím - s nadsázkou, vtipem ( Slováci na Tahiti hit ) a hravostí, že to bylo i zábavné. Jako milý bonus se mi líbili malé odkazy na díla světové kinematografie od původní Cesty do nemožna po Titanic. Z tohohle by moji profesorku historie sice asi trefil šlak, ale já dám tři hvězdy ikdyž informativní hodnota je opravdu velmi základní. PS: Historii prvního československého aktu, který byl přisuzován právě Štefánikovi - nahá Tahiťanka u palmy ( první nahá role krásné Sáry Affašové aka Jany z Ulice ) demontovali sami tvůrci, když to přiznali slovem " málem " , protože skutečným autorem je francouzský fotograf Lucien Gauthier.(10.6.2020)

V štýle filmov od famózneho Karla Zemana. Dnes sa to robí inak, no aspoň tento titul pôsobí rovnako. Teší ma, že aj v našich končinách sa vytvorilo niečo, ako je Cesta do nemožna. Jedná sa v podstate o dokumentárnu zábavu a tak netreba očakávať prevratné herecké výkony. Hlavne za animáciu, u mňa vyššie hodnotenie.(1.1.2020)

Nevedel som co mam cakat. Star wars intro ma nasmerovalo, ale aj tak mi trvalo kym som prijal tuto hru. Potom sa to vsak zlomilo a fungovalo to vratane chyb, ktore som povazoval za zamerny odkaz na filmy kde sa tie chyby opakovali a odvtedy som sa smial. Nemoze to mat ine hodnotenia ako vysoke alebo odpad, nic medzitym, iba o takych filmoch mam chut niekomu rozpravat.(3.11.2019)