Anna - šestnáctiletá dívka z malého města - utíká z domova a potkává mladého floutka Speedyho, který ji zavede mezi městskou partičku. Tady se Anna postupně seznámí s jeho bratrem Filipem, nemluvnou kamarádkou Irmou a záhadným mladíkem Kytkou. Anně se otevře nový svět, plný zábavy a večírků, který jí okouzlí svojí barevnou rozmanitostí. Postupně se sblíží s introvertním Filipem, který má také největší podíl na její proměně. Annina zdánlivá naivita a upřímnost jejích citů nakonec zamíchají kartami v celém příběhu. (Magic Box)

Luuzyka

První filmový počin Davida Ondříčka. Chvílemi je to trochu sci-fi a poezie. Celý příběh brilantně dokresluje hudba od skupiny Colorfactory. Všechny postavy jsou tak trochu mimo realitu a rozum tady má asi jen doga Cosmo. Se Samotáři se film nedá srovnávat, ale i tak má svoje kouzlo. Hvězdičku navíc ode mne film dostává hlavně díky hereckému obsazení Vilhelmová, Čechtický a Muchow. ()

subic

Úplně mladinká Tatiana Vilhelmová, bukvice, prostituti, prapodivná zábava v bytě jak ještě z osmdesátek, devadesátkové diskotrisko, éčka a co dál? Viděl jsem to před lety, mám to i na DVD, přesto paměťová stopa veškerá žádná. Koukám na to znovu a až teď jsem si uvědomil, že film mám dost podobnou hudbu od stejného autora s pozdějšími Ondříčkovými legendárními Samotáři (2000) - její autor Jan P. Muchow si tu zahrál jednu z hlavních rolí bukvatýra, který nakonec vytvoří pár právě s Tatianou Vilhelmovou. Výborný pár vteřinový monolog tu má ke konci Bořivoj Navrátil coby lékař záchranky. 5/10 ()

Pitryx odpad!

Za celý film jsem se nic pozoruhodného nedověděl. Občas mi bylo na blití. Dialogová blbina bez spádu, a v podstatě bez děje. Není dobrá ani k usnutí. Jedině řeč záchranáře na konci filmu pobavila. ()

ostravak30

Těžké hodnotit podobné filmy. Šestnáctiletá dívka uteče z domova, aby se zabydlela u skupinky mladých lidí bez cíle a vlastně i bez nějakého smysluplného trávění času. Pak je tedy těžké takovým lidem cokoli věřit. Tím spíš, když je jeden gay a pak zase není. Jeho partner je prostitut a pak zase není. A že by dívka zrovna poznala složitost citových vztahů se až tak říct nedá. Určitě se mohlo vztahově jít do větší hloubky. Takhle akorát sledujeme velkou nevyrovnanost lidí, kteří tvoří a pak zase netvoří skupinku a vlastně neví, kam jít dál. ()

Fabe

Střet naivního světa a představ mladé holky z venkova se zrychleným světem Prahy 90.let, který je plný nově nabité svobody a možností, jak si ten mladý život užít a ne jen žít. Ondříčkův vynikající debut se skvělou hudbou od Colorfactory a povedeným castingem všech hlavních i vedlejších rolí. ()

janipoly

Kdo tohle zažil, pro toho to bude vždycky kult. Ondříček to zachytil dokonale. Skvělá atmosféra poloviny 90. let, pár let po sametový revoluci... Takhle to OPRAVDU BYLO! Stejné řeči, stejná zábava, hudba, móda... Díky za to, že si to můžu kdykoli pustit, zavzpomínat a znovu pocítit tu dobu. PS: někteří zde píšou, že v té době byli taky mladí, ale nic takového nežili a z toho důvodu to pro ně není "generační výpověď". K tomu lze jen dodat, že ten film neměl zachytit život "většinové mládeže" a jejich diskotékové zábavy, takže těm, kteří do ní patřily, Šeptej nic říct nemůže... ()

DooFooS

Na první pohled přemýšlivý film, ovšem na pohled druhý mi chybí jakékoliv hlubší myšlenky. Spíše jen nakousnutí tématu a hop na další a takhle stále dokola až k samotnému závěru. Nicméně, ubíhá to příjemně a hluchý čas to zaplní bez jakýchkoliv trvalých následků. ()

Might_X

Musím zhodnoti, že mi tenhle styl českých filmů filmů trochu chybí. Mix Samotářů a Návratu idiota dělá z Štepej velice příjemný půlnoční film... ()

PoNoruška

Šeptej je nostalgie. Moc českých, současných filmů pro mladé jsme tenkrát opravdu neměli. Příběh je celkově nic moc, ale je tam spoustu autentických situací.Cena filmu spočívá ve věrném zachycení atmosféry devadesátých let. Asi je to film jedné generace, která si ovšem může zavzpomínat, třeba na chlupatý umělohmotný kožichy,na ledvinky u pasu, na hudbu J.P.Muchova a na to všechno ostatní… ()

papuchalk

I přes všechny nedostatky uvedené níže, je pro mě tento film jedním z nejlepších z 90.tých let. Podařilo se zachytit náladu té doby, a při sledování filmu mě jímá nostalgie. Skvělá hudba, skvělá výprava. Scéna v parku, kde jen tak sedí na lavičce a koukají, je přesně to co vadí odpůrcům tohoto filmu ("nic se tam neděje"), a mě naopak připadá uplně parádní- poetická, lyrická- nechá diváka vytvářet si vlastní pocity, fantazie, dojmy (jaký rozdíl oproti Samotářům, kteří se mi snaží vecpat až do (*). Je to snad jediný film s gay tematikou, s opačným průběhem sexuální orientace, který dopadne "dobře"? (tj. hlavní hrdina odzačátku jasný gay se postupně mění a nakonci chodí s krásnou holkou :) Jeden z posledních skvělých českých filmů, které mají duši ()

Roman1983

srdcovka z mládí, krásná Táňa, vynikajíci hudba, na tehdejší dobu naprostá bomba film pro tehdejší mladou generaci bez facebůůůků, mobilů,..prostě staré dobré mládí ***** .. dnes by tam nějaký hňup šoupnul zhulenýho macháčka nebo trojana...na rozdíl od samotářů bylo šeptej reálným filmem ()

Alden_Larson

Celkem zajímavý film, ale přišlo mi, že se měl víc zaměřit na jednu věc. Celá vedlejší zápletka s Myšičkovou postavou byla zajímavá, ale místy mi přišlo, že se dívám na úplně jiný film. Prezentace byla celkem dobrá, ale vůbec se mi nelíbily záběry z pohledu psa. Herecké výkony byly slušné, ale mohly rozhodně být lepší. Nejvíc se mi líbila hudba, hlavně díky ní má film skvělou atmosféru. 7/10 ()

Akyno

Celkom zaujímavý a príjemný film. Vyniká napriek nie príliš famóznemu príbehu svojou civilnosťou a intímnou výpoveďou jednoduchosti. A navyše tam Muchow zložil pohodkovú skladbu, ktorá mi tento snímok taktiež spríjemnila. ()

saladín.

Film na ktorom ma uprostred vsetkej tej poezie zaujalo, cim a kedy sa to vsetci vlastne zivia a z coho platia ucty ked uz o tom tak zurivo spolocensky mlcia - a o to PRDACKEJSI. Ach to detstvo. ()

mamatyna

Vynikající! A tak trochu je mi líto, že ty časy devadesátých let jsou pryč...V době kdy film vznikl měl HODNĚ co říct a odrážel vlastně po revoluční dění v určité sortě lidí....Je to vtipně zpracované a opravdu to tak nějak někteří měli! Neherecké výkony některých? To k tématu tak nějak patří. Se Samotáři nejlepší Ondříčkův film! Pak to šlo do kopru!! Bohužel... ()