Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Arsenal83

Absolútne premrštený, nevhodný humor, ktorý stojí len na sexe (i to často násilnom). Ak chápem dobre, Almodóvar chcel posunúť hranice bizarnosti a myslel si, že to bude pôsobiť vtipne, no ja som sa na uchylárnach vôbec nechytil. Kvázi detektívna zápletka na záver dielo nezachránila. Môžem definitívne povedať, že táto španielska legenda sa nikdy nezaradí medzi mojich obľúbených režisérov. ()

jojinecko

Absurdná uletená mierne (teda vcelku dosť:) úchylná komédia a la Almodovar...to jednoducho NEMOŽE byť zlé!!! A za pornoherca Baca dávam pol boda navyše:))))) 4,5*/5 ()

anderson

Jeden z najlepších a "najpošahanejších" Almodovarových filmov. Investigatívna žurnalistika v najinteraktívnejšej podobe. No a zaujímavé použitie ejakulátu v praxi dávno pred MARY. Inak STV vysiela upútavku na tento skvost bežne počas dňa, takže deti nemusia ponocovať, pretože to podstatné sa z nej dozvedia. (15.10.2004) ()

Richie666

Retardované postavy, žádný děj a vleklá nuda. Oproti našlapanému a krásně naivnímu Átame! se mi Kika zdála příliš zmatená a to zklouzávání ke kýči už přepísknuté. Navíc to na mě působilo jaksi moc feministicky a bisexuálně. Brr. ()

kobejn

Film jsem poprvé viděl kdysi dávno a tehdy jsem byl nadšen, v paměti mi utkvěla ona bizardní znásilňovací scéna, která působí absurdně i dnes, ale zbytek filmu jsem se spíše nudil, ta třeskutá originalita už pro mě vyprchala, takže dnes už jen, jakž takž zábavný film. ()

UncleG

Almodóvar nealmodóvar, tenhle film byl pro mě pouze směsice nezábavných postav a přiblblých situací. Krom toho mi vadilo především rozvláčné a zdlouhavé tempo, bez znatelnější známky nějakého opravdového příběhu. Málokdy se mi stane, že pauznu film v domění, že bude za deset minut konec, a s hrůzou zjistím, že uběhlo sotva 50 minut! Dokoukat se to nakonec dalo, ale jen se značným sebezapřením. Nulový příběh můžou občas zachránit alespoň postavy (viz Po přečtení spalte)...Jenže tady prostě nebyl KDO. Hlavní hrdinka Kika - afektovaná kosmetička se zastydlou pubertou a mozkem tříletýho bernardýna to opravdu nerozsekla. Její milenec Ramon absolutně mdlá postava. Spisovatel Nicholas - měl být asi příšerně tajemný a charismatický pseudozáporák, byl ovšem jenom jakejsi panák ze slámy..Jakoby ho Peter Coyote hrál stylem "řekněte mi, kam se mám postavit a co mám říkat". .A tímhle způsobem by se dalo pokračovat do aleluja. Z druhého soudku je pak třeba šíleně přepálená postava "zběsilé" reportérky Andrey nebo (1,5 minuty zábavný, zbytek filmu už otravný) uprchlý pornoherec :-) Ano, tenhle film mě bytostně nebavil. Není těch 2/5 hvězdiček nakonec až moc? :) ()

Skip

Když jsem se díval na tenhle film, letělo mi pořád hlavou, že sleduju...blbost. Ano, je to tak, a přesto mě ten film bavil, vůbec jsem se nenudil a rozhodně mi nebude dělat žádné potíže vidět ho znovu. Nevím, jak to Almodóvar dělá. ()

Morloth

Pokud jsem o Ženách na pokraji nervového zhroucení mluvil jako o upatlaném kýči, tak bych měl podobně brát i Kiku. Naštěstí zde jsem se s Almodóvarem setkal. Tento žánrový mišmaš utahující si z morálky, sexuality, společnosti, módy, filmu, televize,... nezná hranice. Jenže nezná je inteligentně, tudíž jedna z nejúžasnějších parodií, které jsem měl možnost vidět. Almodóvar je kvalitní filmař, ví co se smí, co se nesmí. A to co se nesmí, rád používá s obsesí sobě vlastní. ()

Martin741

Almodovar a jeho oslava kadejakych uchyliek : jo, sice od prirodzenia som tolernatny, ale na sexualne uchylky nie. Najviac ma nasral ten zasrany incest, to je nielen uchylka, ale aj zvratenost. 15 % ()

tomtomtoma

Přepsáno v březnu 2020. Kika je lítým střetem úchylek a neřestí lidské podstaty. Pedro Almodóvar zvolil pro svou filmovou kritiku zuřivosti médií ztřeštěnou dychtivost po uspokojení životem. Nejrůznější formy lásky kvetou v krásách obscénnosti, rozmáchlé výstřednosti a vrtošivé rozvernosti. Odlehčení, naplněné energie, se odehrává v extrémnějších mezích černého humoru, obyčejná nevěra se tak hned zdá být pouhou a zanedbatelnou nezdvořilostí, ambicím a touze se přináší i krvavé oběti sadistické posedlosti. Zajisté politická korektnost označí v pocitu ublížení film za misogynii, ale pokrytectvím se není potřeba zabývat. Pedro Almodóvar vše podává s nadhledem, výstředním zaujetím po bizarnostech a provokativně škádlí. Hlavní postavou veselice žádostivé ztřeštěnosti je Kika (velmi příjemná Verónica Forqué), vizážistka. S tou bezprostřední bezstarostností přijímá mužskou pozornost flirtu vášně, přesto je její nitro křehké a zranitelné. Hlavní mužskou postavou je Nicholas Pierce (dobrý Peter Coyote), úspěšný americký spisovatel a milenec Kiky ve španělském útočišti. Jeho zvrácená posedlost je tvůrčí inspirací i nejintimnější potřebou. Některá tajemství mají za doposud probíhajícího života zůstat skryta. Významnou postavou ambicí je Andrea Caracortada (zajímavá Victoria Abril), bývalá psycholožka a současná novinářka investigativní televizní show. Je stalkerkou, posedlou po senzacích a všehoschopnou pro zdar svého záměru. Důležitou postavou je Ramón (příjemný Àlex Casanovas), fotograf a snoubenec Kiky. Jeho nešvarem je voyerství, jeho problémem je porucha dýchání ve stresových situacích. K výraznějším postavám patří také Juana (velmi zajímavá Rossy de Palma), hospodyně v domácnosti Kiky a Ramóna. Její dětstvím poznamenaný vnitřní svět dává raději přednost stejnému pohlaví a sadomasochistickému vzrušení. Z dalších rolí: Juanin věčně nadržený bratr a slaboduchý pornoherec na útěku z vězení Pablo alias Paul Bazzo (Santiago Lajusticia), vizážistka, spolupracující s Kikou a Nicholasova milenka Amparo (Anabel Alonso), znásilnění neochotně ověřující policejní detektivové (Jesús Bonilla a Karra Elejalde), ztepilá Mexičanka Susana (Bibiana Fernández), či vrah na útěku Paquita (Joaquín Climent). Kika má především pobavit. Je to nespoutaná energie a výstředněji stylizované zlehčování zuřivosti na mnoho způsobů. Divoký mumraj černého humoru a já jsem potěšen. ()

Juto

Je to výborná komédia, napriek tomu, že príbeh je trochu chaotický. Je tu toľko samostatných myšlienok, že film pôsobí trochu nesústredene. Ale keďže ide v podstate o komédiu, nie je to až taký problém. Aj keď je tu veľa hlúpeho humoru, film je hlavne mediálna satira. S ohľadom na túto skutočnosť je najdôležitejšou a nezabudnuteľnou postavou Andrea, ktorá je oblečená do fantastických luxusných odevov Jeana-Paula Gaultiera, vrátane jej pouličného vybavenia, ktoré zahŕňa prilbu s pripojenou filmovou kamerou. Victoria Abril je v tejto úlohe naozaj vynikajúca. Za každých okolností je zároveň zlá a sexy. Scény z jej vysielania z pódia sú vo filme vizuálne najikonickejšie. Potuluje sa po uliciach Madridu a dotieravo natáča scény smútiacich ľudí a následky násilných stretnutí. Je čiernym srdcom Kiky. Napriek kontroverzným momentom je jednoducho nemožné brať zobrazené udalosti vôbec vážne. Almodóvarova typická farebná estetika je prítomná všade a tón je dôsledne absurdný. Väčšina humoru pochádza z priameho, praktického a naivného spôsobu, akým kozmetička Kika rieši tie najtragickejšie a najznepokojivejšie situácie. Zabudnite na drámu – toto je fraška a v humore sa skrýva obvyklý Almodóvarov obdiv a údiv nad ženami. Scéna z znásilnenia je až neuveriteľné zábavná, nič také som nič nevidel. 8/10 ()

mortak

První scéna naznačuje polohu filmu. Žena hraje před profesionálním fotografem profesionální vášeň - a to se snaží dělat skoro všechny postavy filmu mimo Kiky. Ta se svým obrovsky širokým ženským srdcem opravdu chce, aby všichni vypadali překrásně (proto je kadeřnicí) a chce, aby všichni muži okolo byli spokojení a tak jim dává upřímně své tělo. Oba muži už své vášně (vraždy, voyeurství) chladně prodávají - do literatury, do fotografií. Kdyby Almodovar zůstal u této linie a trochu více ji propracoval, stačilo by to bohatě na celý film. Bohužel mistr neudržel své vášně, a tak ještě přidal pornoherce (prodej sexu - další muž, co své vášně prodává) a Andreu, která předstírá že chce pomocí objektivity televize zjistit pravdu (a lidé ji rádi prodávají své zločiny a poklesky). Výsledek už je notně přeplácaný a zbytečně doslovný. ()

Aquarius

Tento film ma rozložil na prvočinitele. Najlepšia je scéna s "vytrvalým" väzňom. Zbäsilosť a pomätenosť, ktorá v sebe dokonca skrýva aj určité posolstvo (mediálny hyenizmus?). Každopádne u mňa jeden z najlepších Almodóvarových filmov, ktorý smelo konkuruje jeho neskoršej "oskarovej" tvorbe. Stojí za to vidieť, odporúčam a rád si ho pozriem aj viac krát. ()

Courtemanche

Ještě ztřeštěnější než dřívější Ženy na pokraji nervového zhroucení. Prakticky až do poloviny jsem ale nechápal o co tady Almodóvarovi jde. Ale ta druhá polovina je lepší. Vynikající Rossy de Palma. 3,5/5 ()

markuc

Spravne ujeta spanelska komedie, typicke Almodovarovo drama (vyhrocene situace, prekvapive udalosti/dialogy/postavy). ()

Cushing

Ha ha ha ha ha + ha ha! Pěkné vydání v řadě Film X v lednu 2009 -- doporučuju koupit! Jinak k filmu samému: nejvíc trpí svou nevyrovnaností, tragi-komické lavírování taky příliš nesedí, ale jinak je to obscénní mazec, který má i dneska šanci naštvat leckterého člověka konservativního, spořádaného, seriosního až prudérního. Victoria Abril je ve svém kamerovém skafandru neuvěřitelná a divák (divačky nevyjímaje) jen lapá po dechu -- to ona si říká o znásilnění, nikoli Verónica Forqué! ()