Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

Martrix

Jedna hvězda pro M. Rourke, druhá za poctivou filmařinu a třetí za parádní atmosféru. Ale jinak jsem velmi zklamaný rozvláčností děje a především hloupým koncem, který udělal z celého příběhu ptákovinu se satanistickým zabarvením. Proč se vraždilo, proč vůbec celé to hledání, když.... ? Je Satan jen obratný manipulátor a nic víc neumí? Je k polapení duše potřeba tolik intrikování okolo? Mě se tahle myšlenka moc nelíbí, takže jsem si Angel Heart neužil. Trochu mě děsí ta vysoká hodnocení ostatních uživatelů, protože to svádí k tomu, že jsem něco přehlédl, nebo se díval na jiný film. Z mého pohledu je Angel Heart film u kterého se můj názor od názoru většiny nejvíce odklání. ()

PROCESOR

Mickey Rourke , jako soukromé očko dostane zakázku, pátrat po zmizelém chlápkovi od samotného... Roberta De Nira . Film, kde je navození atmosféry naprosto unikátní. Jih USA 50. léta, rituály voodoo, jazz, záhadné vraždy a pomalé tempo pátrání, přesouvá mysteriózní -psychothriller až k nekompromisnímu hororovému závěru. ()

Ondatra

V první řadě bych chtěl poděkovat uživateli jménem kondor77. Protože bez něj bych na tento film asi nenarazil. Tomuto filmu jsem dával velkou naději, protože hodně lidí říká, že je to kombinace filmů Sedm a Zmizení. Navíc ještě mezi hlavními herci je tady Robert De Niro. A po filmu můžu říct, že je to z části pravda. Akorát jediné, co mi chybělo ve filmu je nějaký ten wow efekt nebo moment nějakého zvratu nebo překvapení. U filmu Sedm nebo Zmizení jsem byl napjatý do samotného konce a netušil jsem, jak to dopadne. Tady zhruba v půlce filmu jsem už tušil, jak to dopadne a taky se tak stalo. Taky by mi nevadilo občas více dramatičnosti, ale to má každý člověk asi jinak. Celkově se mi film ale líbil a hodnotím ji jako povedenou kriminálku. Skvělý Robert De Niro a Mickey Rourke, líbilo se mi zároveň prostředí exotiky a občas trochu hororové tématiky. 7/10 ()

mortak

Boží (??) větráky melou pomalu, ale jistě. Angel Heart je další na šnůře neustáleho obnovování věčného tématu, takže po deseti minutách bezpečně poznáte, která bije. A jako na divadle sledujete špičkově narežírovaného a zahraného Hamleta, i když znáte text nazpaměť, Parkerova režie a hlavně Rourkeho životní výkon (originální znění nutné!) vám udělá z jeho cesty tam dolu nezapomenutelný zážitek. ()

campix

'' Dal by jste si vajíčko. Ne děkuji. Na kuřata jsem choulostivej '' To byly ale časy, kdy ještě Mickey Rourke vypadal celkem k světu a ne jako teď, kdy má obličej vysloužilého wrestlera, který se navíc potkal na více proudové silnici s rychle jedoucím kamionem. Angel Heart je prostě chuťovka. Kdo má rád filmy, u kterých musí celou dobu přemýšlet a ani na chvilku se nezastaví, ten si film bezpochyby užije. Angel Heart má vše co mysteriozní thriller má mít. Napětí, které by se dalo krájet, moment překvapení a také závěrečný twist. Na vrch přihazuje Parker ďábelského De Nira a také zajímavou voodo zápletku. Alternativy: Mullholand Drive , Prokletý ostrov. ()

forsythia

Tohle je jeden z těch filmů, kdy vůbec nevadí, že znáte cíl, ale je úžasné sledovat cestu, která k němu vede. Tahle byla moc hezky prokreslená, plná znepokojivé temné atmosféry a zároveň rozmanitá a pestrá. A ještě vám k tomu moc pěkně hráli. ()

dr.fish

Vpomínám si, jak jsem byl kdysi z tohohle filmu na premiéře úplně hotovej. Dneska, když člověk zná pointu, už to není takový, ale pořád se lze kochat alespoň způsobem vyprávění, kamerou atd. Je to natočeno dost jinak, než tehdy bylo běžné a i dnes to má co říct. Mickey Rourke byl talent, ale nějak mu to herectví moc nevyšlo...75% ()

kosta73

Film se skutečně hrůznou působivostí, nápaditý scénář, skvělý režisér. Mickey Rourke zde jasně dokazuje svůj výrazný herecký potenciál a De Niro se na ploše několika minut stal nejlepším představitelem knížete temnot všech dob. ()

okkac

Nejtemnější thriller co jsem viděl. Parker zde režijně exceluje celkovou stylizací 50. let, hrou světel a stínů (hlavně výtah do pekla), mrazivými scénami a atmosférou co vás zcela pohltí. ()

SoolenJV

Mysteriózní neo-noir film, která od prvních záběru zaujme působivou atmosférou (která se drží až do konce) a zajímavým vizuálním stylem. Sny se prolínají s realitou, zpočátku nevíme, co znamenají určité záběry (červené okno v šedivé fasádě domů, mříže a klesající výtah ve sklepení). Na záběr překvapivé odhalení, které se sice vkrádá divákovi do hlavy asi tak od půlky filmu, ale i tak překvapí. Vynikající Robert De Niro, který má ale bohužel dost málo prostoru a stejně tak Mickey Rourke, který se může v klidu zařadit mezi nejslavnější detektivky "Černého filmu". ()

bartias

Mysteriózní detektivka nejdříve pečlivě naplňuje všechny zákonitosti žánru noir. Jak se ale do vyšetřování soukromého očka ve zmačkaném baloňáku začne vkrádat pohanská víra a tajemné rituály, stále častěji se do příběhu dostávají prvky nadpřirozena. Překvapivá pointa se pak blíží Ďáblovu advokátu. Škoda, že se k ní děj musí trochu zdlouhavě propracovat fantasmagorickým delirickým blouzněním. ()

tom88

Z počiatku klasický krimi thriller, no k záveru film nabral nečakané obrátky, ale podľa mňa nie k lepšiemu. Určite som si to predstavoval inak. Nie, že by to bol zlý film, ale rozhodne si ma nezískal tak ako som očakával. Rourke bol celkom dobrý, De Niro na jeho kvality priemerný. Dej na hranici nudnosti. Krimi ma veľmi nebere a tu tomu nie je inak. Škoda, že ma aspoň psycho záver nepotešil viac. 60% ()

3n3my

Jeden z tých ťažších thrillerov, a to nielen na pochopenie. Určite si ho ešte raz pozriem, nie všetko mi totiž zapadlo do skladačky, no najmä ide o film, ktorý neunaví a stále má čo ponúknuť (a to aj pri vopred známom závere). A okrem iného, Mickey Rourke tu bol jednoducho skvelý a až neuveriteľne uveriteľný :) ()

stOKYi

Najprv som si myslel že trailer veľa o filme nepovie. Ale mýlil som sa. V tomto prípade som spravil výnimku a pozrel som si trailer na youtube a prvé čo ma dostalo bola atmosféra. Povedal som si, že ak to také bude aj vo filme bude to skvelé. Atmosféra bola špičková už od začiatku filmu, zahĺbená do temnoty a mne chodili zimomriavky po chrbte. A ako pozerám komenty ostatných ľudí, nie som sám. (napr. keď Harry chodil po ulici a počul tajomné prihovárajúce sa hlasy, vrzgajúce dvere v pozadí, ďalej milostná scéna podliata krvou, orgie so sliepkami a tak ďalej a tak ďalej ). Plus film bol doplnený o zaujímavý nápad a ešte zaujímavejší a prekvapujúcejší koniec. Trochu mi to pokazilo to, že som to pozeral už so 3člennou partou a tí sa snažili stále dáke teórie vyťahovať, čím sa my stratil úplný zážitok z konca. Jedno mínus dávam hluché miesto v strede filmu. ()

Qualdezar

Ač nejsem příliš fanda detektivek, tahle byla fakt něco a tedy pro mě světlá výjimka (podobně jako třeba se7en), hlavně kvůli tomu, že se nejedná o neustále opakované a klasické odhalování vraha na základě stop, ale je tu něco více, mimo jiné skvělá atmosféra a nečekaná závěrečná pointa, úžasné formální zpracování, které skvěle podtrhuje atmosféru filmu. Krom toho také skvělý výkony herců: DeNiro, Mickey Rourke i Lisa Bonet a samozřejmě super scénář. (Lepší 4/5) ()

Nivenx

Velice dobrý film s parádní atmosférou a skvělým výkonem Mickeyho Rourka. Tohle jsem si vážně užíval. 80% ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker