Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

JASON_X

Tenhle film jsem poprvé viděl jako hodně mladý a přiznám se, že jsem se nechal naprosto nehorázně nachytat - celá pointa mi docvakla až ke konci, těsně před tím, než byla polopaticky docvaknuta "oficiálně". Z dnešního pohledu to vůbec nemůžu pochopit, zdá se mi to všechno tak od začátku zjevné, jasné, navíc to De Nirovo jméno... Tenkrát mě to ale pamatuju si dost překvapilo, bylo to moje první filmové setkání s opravdu zlověstnou černou magií (samozřejmě nepočítám různé Exorcisty a podobné horrůrky). Skvělý scénář, skvělá atmosféra amerického jihu prosáklého krví obětovaných zvířat při černošských vúdú rituálech, houstnoucí napětí, paranoia, šílenství... Skvostný film. ()

Sawy

"They burn you for this,Angel." " I know. In hell..." Uffff. Něco takového jsem ještě nikdy neviděl.Jaká slova že vystihují Angel Heart? Temnota. Deprese. Šok. Atmosféra.Mickey Rourke ve své životní roli.Harry Angel je detektiv a těžký sympaťák.Ale už od začátku je cítit,že tohle prostě nemůže skončit dobře.Od temných náznaků se přejde k činům,mrtvol a krve přibývá a my spolu s Angelem zabředáváme do čím dál větších sraček,ze kterých není návratu a kde je pánem strhující Robert De Niro.A v závěru pak přijde ten šok,který čekáte,ale stejně na něj nejste připravení,nechcete aby se to stalo,nechcete to vědět.To mrazení v zádech si musí každý zažít sám.Bože,tohle byl dechberoucí,téměř fyzický zážitek,vzpamatovával jsem se z něj tak týden.A v hlavě mi ještě teď zní ten finální rozhovor,který je u mě zapsán jako jeden filmových vrcholů.Nezapomenutelné.95 % ()

Richie666

Skvělý Mickey Rourke, nezapomenutelný Robert De Niro, výborný scénář a režie, dechberoucí závěrečná pointa a strach z kuřat. Nevím, co k tomu jinak dodat, zkrátka perfektní :) ()

jhrasko

* * * * * Dokonalé!!!!! Po všetkých stránkach. Príbeh, budovanie napätia, rafinovanosť, atmosféra, herci. Film som si opäť pozrel v kine na Febiu, s osobnou účasťou režiséra, a bol rád, aké otázky stále v ľudoch vyvoláva. Je nadčasový a tým nekonečne funkčný! Skvelá kamera, hudba Trevora Jonesa a saxofónové sóla, zo všetkých strán útočiace vetráky, k tomu všetkému mená, kto ich vymyslel? Epiphany Proudfoot, Toots Sweet, Louis Cyphre (to už je úplná drzosť:-))). Nič pre slabé povahy, nič pre nevyspatých, nič pre tých, ktorí nenávidia kurčatá!!! * * * * * ()

ScarPoul

Skvelo vystavaný film. A Mickey Rourke podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Spolu s Barfly mu dáva film všetok potrebný priestor, aby rozpracoval potrebné emócie. Rourke ako detektív je sympatický. Taká tá klasická Noirová zápletka, kde v tomto prípade nehrá úlohu osudová žena, s tým , že cieľ je úplne rovnaký. Výborné atmosferické rozdiely či už New Yorku, alebo Louisiany a každé mesto si so sebou nesie nejakú tú podmanivú scénu. Neustále striedanie medzi tým čo je skutočné a čo nie. Krásna Lisa Bonet - predstavuje asi najkrajšie černošské dievča aké som kedy v podobne ladenom filme videl. Čo sa týka Lucifera v podobe De Nira, asi mám toho Pacinovho radšej. A obidvoch hravo strčí do vrecka Stormare v Constantinovi. Alan Parker dokázal presne vystihnúť ten stret New Yorského cynizmu a Južanských vodoo obradov v priamom protipóle súperenia medzi dobrom a zlom. Osobne som veľmi spokojný, aj keď koniec mohol mať väčší priestor pre katarziu. Rozhodne stojí za videnie. ()

Lacike

Jeden z tych filmov ktorych genialitu nechapem a z niektorych nadsenych komentarov sa musim smiat. Jednu hviezdicku davam za De Nira ako zerie vajce a druhu za eroticku scenu s Lisou Bonet. A idem si pustit nieco jednoduchsie, co pochopim aj ja. ()

Gary

Harry Angel jde strnitou cestou až na samý konec a provází ho při tom hodně vnitřností, wooDoo a samotný kníže pekel. Atmosferický Mystery-thriller s výborným Mickey Rourkem a životní režií Alana Parkera. ()

BoPo

Kvalitný a premyslený príbeh. To je najväčším plusom filmu. Hneď na druhom mieste atmosféra, teda hlavne keď sa príbeh odohráva v New Yorku. No v konečnom dôsledku mohol byť film kratší, pretože miestami strácal tempo. ()

bouncer

Tajemný, detektvní a misteriózní Parkerův film. A velice povedený! Je pravda, že část hlavní pointy jsem tušil už od začátku, ale díky atmosféře filmu mi to ve výsledku vůbec nevadilo. ()

st.ranger

Je zvláštní, jak s odstupem času ztrácí některé filmy dojem překvapení. Přesto je zajímavé pozorovat mladého Mickey Rourka při vyšetřování už od začátku podivného případu. A ke konci to bude ještě divnější. ()

Terva

Ve filmu zazní, mimo jiné Trevor Jones & Courtney Pine - Girl Of My Dreams. To je ta krátká pasáž hraná na saxofon. ()

Seabeast

Silné sousto a není to film pro každého. Dávám plný počet za perfektní zpracování počínaje sofistikovanou práci s kamerou, střih, budování atmosféry a špičkové herecké výkony. Dočkáte se příběhu zasazeného do 50. let v Americe, který svoji detektivní zápletkou neztrácí napětí a dokáže vás i místy pěkně vyděsit. Do toho velmi charismatický Mickey Rourke, démonický (a to doslova) Robert De Niro, tajemné propletené vztahy, šamanství a voodoo rituály, jazz a blues a vraždy, co mají podivný motiv. Dost mě film překvapil. ()

Marek1991

Kvalitne mysteriózne, ale horor podľa mňa len z časti aj keď atmosféru priemyselného severu plného zimy, výparov a juhu plného potu, hmyzu, bordelu to malo. Záver na mňa nič moc, chýbalo mi nejaké poriadne vyvrcholenie a aj príbehu chýbala nejaká iskra, no herecky nemám veľmi čo vyčítať. Možno nejaké pamätné momenty by to chcelo, ale jednotlivé časti boli celkom fajn. ()

Padme_Anakin

Zvláštní film, který ve mně zanechal rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem upřímně obdivovala herecké kreace obou hlavních postav, M. Rourkea jsem zřejmě neviděla v působivější roli a přesvědčivějším výkonu a R. De Niro mi opětovně potvrdil, že se bezproblémově vtělí do kohokoli. Na druhou stranu mě snímek svým příběhem neoslovil, nezískal si mě. S politováním konstatuji, že tohle není můj šálek kávy, na vúdú panenky a tanečky mě holt neužije a v těch hektolitrech krve jsem se utopila. ()

liquido26

SPOILER: Tak jsme si na začátku s kámošem řekli: "To by byla prdel, kdyby hledal sám sebe." No a taky že hledal. Angel Heart mě moc nebavil. Sice jsem poměrně napjatě čekal, co se z toho vyklube, ale konec mě dost brutálně zklamal. Atmosféra byla sice pěkná, ale příběh a rozuzlení nuda. ()

Astaroth12

Prvé čo som si všimol nechty R.De Nira mal ich dlhšie ako moja žena.Tie snové sekvencie boli krásne natočené.Detektív pátra po stratenom hudobníkovi a koho vypočuje tak vzápätí ty ľudia zomierajú.Príbeh nieje ničím neobvyklým.Ma to svižne tempo ale aj nudné chvíľky. Niektoré scény mi pripadali zmätočné. Rourke bol dosť presvedčivý a bola to jeho jedna z najlepších rolí.Koncová pointa bola veľmi predvídateľná ale aj tak mala svoju úroveň.Ale ako celok ma to moc neoslovilo. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker