Reklama

Reklama

Epizody(21)

TV NOVA sa svojho času pokúsila pre svojich divákov prispôsobiť špecifický americký žáner sitcomu a vo vlastne produkcii pripravila nielen uvádzaný sitcom, ale aj napríklad Hospodu. Dá sa povedať, že tvorcovia využili formát, ale snažili sa mu dodať aj vlastný domáci rozmer. Muži zákona sú terčom humoru od nepamäti. Vtipy o ich inteligencii a vzhľade sa dajú rátať ak nie na tisíce, na stovky určite. A tak si tvorcovia televíznych humoristických diel môžu byť istí, že ich dielo padne na úrodnú pôdu. Je to asi dané ľuďom na celom svete, že ochrancovia zákona si často o zosmiešnenie koledujú. Režisér Vít Olmer nakrútil sitom v takmer reálnom prostredí na policajnej stanici v pražských Strašniciach. Jej stáli zamestnanci sa tak nechtiac stali pomocníkmi tvorcov, pretože starostlivo sledovali ich prácu. Autor scenára Miroslav Vaic získal prvé skúsenosti v oblasti policajnej práce pri nakrúcaní filmového cyklu Byl jednou jeden polda. Sitcom Policajti z předměstí sa stal odrazovým mostíkom pre viacerých hercov, najmä pre Josefa Cardu, Michala Suchánka a Richarda Genzera, ktorí sa neskôr presadili vo vlastnom programe TELE TELE, ale napríklad aj pre Petra Rychlého. Predmestské oddelenie, kam Vít Olmer zasadil sitcom oplýva celým radom svojráznych figúrok, ktoré podľa popisu práce majú ľuďom pomáhať a chrániť ich pred zločinom, často by však pomocnú ruku potrebovali skôr sami. Hlavné slovo na oddelení má poručík Sluníčko (JOSEF CARDA), ktorý zmenou oddelenia chce dosiahnuť svoje vlastné ciele povýšenie. Nadporučíka Bohumila Čermáka zbavili po jeho príchode velenia a teraz zastáva funkciu zástupcu veliteľa. Nadstrážmajster Kubele trpí agresívnymi sklonmi a jeho najväčšou túžbou je zomrieť v akcii. Nadstrážmajster Zajíček sa zase vo voľnom čase rozpráva so zemiakmi a Karel Chroust (ALEŠ HÁMA) veľmi rád pozoruje pri sprchovaní sexi symbol oddelenia Matuškovú, hoci má potom problémy so zrakom. Tím dokonalých popletencov začne mať po čase úspechy, a tak je Sluníčkovo povýšenie a Čermákov návrat na veliteľskú stoličku neraz na dosah ruky. Ponúkanú šancu však vždy zhatá buď nešťastná náhoda, alebo sami podriadení. Celé úsilie vychádza navnivoč a policajná jednotka musí znova a znova prejaviť svoj osobitný talent. Ak sa im aj nejaký prípad podarí doviesť k šťastnému koncu, väčšinou za to totiž vďačia nečakanému zvratu situácie. Policajti tak v snahe všetko predchádzajúce napraviť prežijú mnohé dobrodružstvá a musia si poradiť s mnohými nevšednými situáciami. Sú tak napríklad donútení získať späť retiazku dcéry nadriadeného Kulicha, ktorú jeden z policajtov zjedol pri olovrante, odstrániť agresívneho capa z koľajníc, stretnú sa aj s párikom dôchodcov, ktorí sa vlámali do sexshopu. Na rad príde aj maľovanie, kurz tanca a výučba cudzích jazykov... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (244)

infernet 

všechny recenze uživatele

Dagmar Ďáskovou jsem viděl jen ve dvou natočených věcech. V jedné neustále vypínala svojí hruď a v tom vlastně spočívala její role (viz. tenhle skvost Víta Olmera). V druhé, kterou nevím, kdo natočil, měla, jak se říká u nás na severu "plnou hubu starostí" a nevěděla, co má na diváka vyšpulit dřív. A za ten druhý kus dávám onu jednu hvězdičku, protože tenhle seriál jsem nebyl schopnej sledovat ani ožralej a to už je co říct. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Na Olmera dost slabé, ale svůj účel to splnilo. Pobavit se nad téměř vtipnými příhodami z pochybné policejní stanice a nad demencí policistů se dá. Mně přijde, že se nijak neliší od těch skutečných svým přístupem k práci a především inteligencí. Tady je to zabaleno do sitcomu a vyplývá z toho důležité ponaučení pro všechny tvůrce situačních komedií, a sice, že neumíme sitcomy natočit s takovým přehledem jako v zámoří. Opakované a většinou nepodařené pokusy vedly ke konci sitcomů v Čechách. 50% ()

Reklama

Savo odpad!

všechny recenze uživatele

Groteskní, místy doslova až "debilní" humor určený tak pro pětileté dětičky které si seriál bohužel nevychtnají, protože je vysílán až po večerníčku. Tak pro koho je to pane Olmere určené? Má to snad být pořad věnovaný pro obyvatelé všecmožných ústavů pro mentálně zaostalé? Pokud ano, jak vám mohla TV Nova dovolit vysílání, když pan Železný jasně vypoveděl, že jeho televize nebude vysílat pořady určené pro minoritní skupiny? Ha! ()

topi80 odpad!

všechny recenze uživatele

Toto veledílo jsem měl tu čest vidět na návštěvě. Vlastně jsem byl tenkrát vyzvednout kámoše, abychom vyrazili za nějakou tou kulturou, ale jelikož měl zpoždění, měl jsem tu čest strávit půl hodiny před televizí, ke které mě přilákala jeho matka se slovy, že za chvíli budou dávat seriál a bude to prý velká legrace. Legrace to tedy nebyla, spíše hodně smutná podívaná na ztrapňující se herce v televizi a na rozkládající se duševní osobnost osoby, která se na to byla ochotna dívat. Ale za ztrátu času ten jeden díl, co jsem viděl, taky nepovažuji, protože jsem si rozšířil obzory o tom, co všechno jsou naši tvůrci schopni vyprodukovat. Myslím, že od té doby je můj už tak dost podlouhlý obličej ještě protaženější. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

#47 Ano, byla to hrozná blbost. Ano, nemělo to v podstatě žádný souvislý děj. Ano, o scénáři mluvit nemůžem. Ano, herecké výkony byly...oprava - nebyly. A konečně, ano ! Moc jsem se u toho nasmál. V danou vysílací dobu se na televizi opravdu nic lepšího nenacházelo a když už je člověk vzhůru, proč ne. Krom toho, mě jako dítěti v tu dobu stačily ke štěstí jenom ty nahé policistky (ne, že by se v tomhle něco změnilo), so... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Počítačová hra, kterou občas hraje rád poručík Sluníčko (Josef Carda), je „Shattered Steel“ z roku 1996. (Jan.Kanak)
  • Filmování probíhalo na Strašnickém zámečku z roku 1877, kde je skutečně místní policejní oddělení. Zámeček byl postaven místními obyvateli v roce 1877 podle projektu E. Brabce. Do roku 1909, kdy byla postavena nová škola v secesním slohu, plnil zámeček funkci školy, nejstarší ve Strašnicích. Vedle samotného zámečku zde ještě stával poměrně rozsáhlý komplex budov zvaný „pavilony“, který také sloužil pro potřeby vzdělávání žáků prvních až osmých ročníků. Na ně směrem k Solidaritě navazovaly rozsáhlé louky a různé neobhospodařované porosty. Po komunistickém převratu, od roku 1950, v zámečku bylo oddělení SNB. Po sametové revoluci zde až do současností sídlí místní služebna policie ČR. (Zdroj: Wikipedia.cz)

Reklama

Reklama