Epizody(10)

Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

Arkanoid

V prvej, mestskej epizóde postavy a ich trampoty zaujmú, no v ďalších epizódach sú ich príhody už dosť ošúchané, vzťah hlavnej dvojice sa nevyvíja, až na jedno sebauvedomenie. Väčšina času je venovaná nepotrebným dialógom dvojice hlavných hrdinov, ktoré väčšinou nie sú vtipné a niekedy sú zbytočné. Na kvalitné scény sa čaká veľmi dlho a z dnešného pohľadu trebárs pre fanúšika South Parku už tento seriál veľa nepovie. ()

klúčik

Asi najlepší komediálny seriál zo 70tych rokov minulého storočia, ktorý bol vyrobený v Československu. Režisér Ján Roháč tu plne využil potenciál pána Horníčka a pána Sováka. Vynikajúco napísaný scenár a dialógy.Mám moc rád hlavne 5 diel, keď vyrábajú likér a konzervy. Vždy sa teším na opakovanie tohto diela. Dávam 100%. ()

DocBrown

Neskutecne prijemny serial. Obavam se, ze takovi velikani jako byl Sovak s Hornickem uz nikdy nebudou. Je mrtva ! Ne, je jen mimoradne lina tak kdo od koho opisoval ? :-) ATOM PERNIKU ()

wosho

Tento seriál s geniálním ústředním duem právem patří do zlatého fondu naší (a nejen té) televizní zábavy. Dnešní rádoby komici s minulou generací nemohou srovnávat. ()

Paity

Tohle nebude klišé, kdy řeknu, že to bylo skutečně mistrovské dílo, ale hlavně koncert Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka. A přesně jak už se píše níže, to, jaký měli prostor pro seberealizaci svou a svých postav v Písařích, to už se asi nikomu nikdy nepostěstí. Oni to však vzali za správný konec a výsledek je velice příjemná záležitost, která ani po dlouhých desetiletích neztrácí nic ze svého génia. ()

HArna

Pro mě určitě nejlepší československý seriál.Duo Jiří Sovák&Miroslav Horníček vytvořili jednu z nejlepší filmových komediálních dvojic,které jsem kdy viděl.Smekám,klobouk dolů!! ()

derryl

Souhlasím s hodnocením Regulusew: Sovák a Horníček si ušili role na míru a s bravurou se jich ujali. Skvěle napsané a zrežírované, prostě a jednoduše klasika! ()

McFee

Krásný seriál s výbornými výkony pana Horníčka a Sováka a paní Tichánové. I to že byl točen černobíle mu dodává něco na kráse. Seriál je proložen velice vtipnými, zároveň však velice inteligentními dialogy, u kterých jsem se někdy i celkem hlasitě smál. ()

Teabag

Krásný a vtipný seriál s neopakovatelným humorem dvou vynikajících komiků Sováka a Horníčka. K tomu se víc říct nedá: 5* ()

ondrula

Tohle je holt komediální seriálová legenda. Četl jsem knižní předlohu od Gustava Flauberta a ta vtipná není vůbec; buď to nebyl její původní záměr, anebo jsme už úplně přestali chápat mentalitu 19. století. ()

Charon11

Jaroslav Dietl, Miroslav Horníček a Jiří Sovák, to je záruka dobré zábavy. Celé je to postavené na dialogu pana Bouvarda a Pécucheta. Hodně mi to připomíná rozhovory Werich x Voskovec nebo Werich x Horníček. Jaroslav Dietl napsal výborný scenář, který jistě pánové Horníček a Sovák vylepšili svým komediálním talentem a improvizací. Mám tenhle seriál prostě rád. ()

laepus

Absolutní vrchol (nejen) české seriálové tvorby. Člověk to může vidět dvacetkrát a pořád se tomu bude smát. Improvizační schopnosti Horníčka i Sováka jsou nepřekonatelné a srovnám-li to s knihou, tak si myslím, že z ní vytáhli právě to nejpodstatnější - tu parodii měšťáka, který se domnívá, že všemu rozumí. ()

Garch

Božští Horníček se Sovákem v rolích zcela dle jejich naturelu a tolika vlastními vylepšeními dialogů, že si z Dietlovy adaptace Flauberta udělali svůj geniální seriál. A to Horníčkovi nebylo v tu dobu veselo. Obrovská klasika. Ostatní herci dobří, snad až na Josefa vždyckyvodníka Dvořáka. ()

papyrosaurus

Jednoznačně nejlepší český komediální seriál minulé éry. To co Jiří Sovák a Miroslav Horníček předvádějí s humorem sobě vlastním způsobuje záchvaty smíchu. Improvizace na špičkové úrovni, která by se neobešla bez kvanta odborných knih...i s obrázky. Na počest tohoto veledíla jsem si ráčil vypůjčit pro uživatelské jméno "odborný vědecký termín" který zde zazněl. Dokáži si velmi dobře představit, že bych také odjel někde na chalupu a tam se do konce života oddával vědám, umění a filosofickým rozpravám - určitě lepší náplň života než chodit z práce do práce.. ()

jilda

Jeden z těch nejlepších československých seriálů, vždy styloví a vtipní Sovák s Horníčkem. Můžu vidět znovu a znovu, takové herce už dnes nemáme. ()

waits

Čirá radost, jeden díl lepší jak druhý. Při sledování filosofických disputací, sprotovních, zemědělských, metafytických nebo vědeckých pokusů pánů Bouvarda a Pecucheta jsem si přál, aby díly trvaly dvakrát tak dlouho a abych měl možnost vidět, co ti pánové dělají, když na ně nevidím:) Mistrně (!) zahráno, podle mě nejlepší Horníčkovo ztvárnění postavy, Sovák ovšem také úžasný. A výborné jsou i postavy, které se kolem dvou štastných blouznivců motají (Moučka, Tichánková, Jemeková). Jak řečeno, radost se dívat! ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014