Loď do Hamburku (S01E09) (epizoda)

Loď do Hamburgu – 1952

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1975, 1 h 6 min

• manonfire

Bláha returns, špionážní nuda začíná. 40%(1.4.2018)

"Já Ti vraha najdu. Jde jenom o to, aby vy jste našli toho, koho bolí hlava a kdo touží po tomhle aspirinu." Nechci být nějaký hnidopich, ale Honza vraha lodníka Berky nevypátral, tudíž vraždu nevyřešil a já si tady poznamenávám jeden restík. Ovšem návrat agenta Bláhy do vlasti se vydařil, legendární nemravnost západních lehkých děvčat byla vykreslena dokonale a nadržená Vlastička byla prostě vynikající. Ale píšu si ... zatím nevyřešil.(19.11.2016)

Železná opona je dávno v provozu , to však nebrání obchodu i ten totiž probíhá a Československo se mu nebrání.Lodní cesta z naší vlasti do Německa tak nabízí i jiné obchodní možnosti než ty legální.Holešovický přístav je tak docela význámným dopravním uzlem.Po vodě k přístavu však pluje i jiný náklad na který čeká rybář v bočním korytu řeky..Lodník který nelegální náklad do vody vhodil je však druhý den nalezen mrtev a práce pro npor. Zemana začíná.Vyšetřování záhy prokáže, že za smrtí lodníka nemusí být pouze šmelina. Do akce nastupuje Jirka Hradec který v utajení pluje s posádkou do Hamburku.Tam se na scéně objeví opět Pavel Bláha který má však jiné poslání než šmelit se šmuky nebo léky.Hradec si je tomo vědomý, přesto se Bláhovi podaří na území Československa tajně zmizet a tak případ vraždy i nelegálního obchodu zatím zůstavají bez odhalení...Tento díl slouží jako overtůra k dalším událostem které se budou odehrávat později,průměrné po všech stránkách ale bez tohoto dílu by události v jiných případech nedávaly příliš smysl.(20.1.2019)

,,Ale fakt je to tady pěkný. To bude starý, ne?" ,,Takovejch sedumdesát vosumdesát. Dobrá knajpa." ,,Dobrý děvky. " ,,Taky starý!" Zdeněk Frýbort: ORGASMUS, PROSTITUCE, TRH http://www.obrys-kmen.cz/archivok/?rok=2004&cis=40&tisk=01 Jan Stern: SMYSL MARXISMU, SADISMU A PROSTITUCE https://legacy.blisty.cz/art/57093.html Stanislav Kostka Neumann: PROSTITUCE VE SPOLEČNOSTI BURŽOASNÍ A KAPITALISTICKÉ https://zlatyfond.sme.sk/dielo/5039/KostkaNeumann_Dejiny-lasky-5/5(5.11.2018)

• špaček421

Jakkoli kriminalistický talent Honzy Zemana není nijak znatelný, tady máme případ, kde nevyřeší vůbec nic. Je to jeden ze špionážních dílů, který se točí kolem Jirky Hradce (což je dobře), Jiřího Krampola coby natvrdlého lodníka a Hamburku, kde se to jen hemží kurvami. Znovu se tu objevuje Filipovský, tentokrát coby pašerák. Tohle víceobsazení jednoho herce do více rolí je občas docela vtipné. Na konci se do Československa vrací Fantomas agent Bláha, který opět našim hrdinům uniká, tentokrát na československé území. Takže třídním nepřítelem jsou agenti chodci, pašeráci, západní rozvědka, prostitutky a lodníci. Jezdí do ciziny, to je nějak podezřelý. Nudný díl.(19.11.2016)

• - V 25. minúte, keď František Filipovský doprevádza Ljubu Skořepovú a vedie s ňou rozhovor o námorníckych relikviách, je v pozadí vidieť svetlomodrý nákladný automobil Škoda 706 RTD, ktorý sa vyrábal až od roku 1958, pričom dej tohto príbehu sa odohráva v roku 1952. (Gareth_Jones)

• - Natáčelo se v Řeži u Prahy. (M.B)