Loď do Hamburku (S01E09) (epizoda)

 • Slovensko

  Loď do Hamburgu – 1952

Krimi / Drama / Dobrodružný / Akční

Československo, 1975, 1 h 6 min

 • Wacoslav1
  ***

  Tady to bude si pěkně starý. Dobrá knajpa. Dobrý děvky. No... Taky starý! První díl tak trochu o Zemanovi bez Zemana. To, že tu v podstatě nic nevyřeší bych zase až tolik nekritizoval, protože na tento díl navazují další ve kterých se to teprve rozsekne. Fakt je, že Honza je tu dost upozaděnej a tak je to spíš o Jelínkovi a o návratu Brzobohatého do staré vlasti. Jinak řemeslně pořád slušné a ani mi zase tolik ty díly se špionážní tématikou nevadí, ale je fakt, že ty čistě kriminalistické mám radši, takže tentokrát jenom za tři.65%(1.1.2020)

 • regentor
  ***

  Železná opona je dávno v provozu , to však nebrání obchodu i ten totiž probíhá a Československo se mu nebrání.Lodní cesta z naší vlasti do Německa tak nabízí i jiné obchodní možnosti než ty legální.Holešovický přístav je tak docela význámným dopravním uzlem.Po vodě k přístavu však pluje i jiný náklad na který čeká rybář v bočním korytu řeky..Lodník který nelegální náklad do vody vhodil je však druhý den nalezen mrtev a práce pro npor. Zemana začíná.Vyšetřování záhy prokáže, že za smrtí lodníka nemusí být pouze šmelina. Do akce nastupuje Jirka Hradec který v utajení pluje s posádkou do Hamburku.Tam se na scéně objeví opět Pavel Bláha který má však jiné poslání než šmelit se šmuky nebo léky.Hradec si je tomo vědomý, přesto se Bláhovi podaří na území Československa tajně zmizet a tak případ vraždy i nelegálního obchodu zatím zůstavají bez odhalení...Tento díl slouží jako overtůra k dalším událostem které se budou odehrávat později,průměrné po všech stránkách ale bez tohoto dílu by události v jiných případech nedávaly příliš smysl.(20.1.2019)

 • SOLOM.
  **

  Tak tohle se vážně zrovna moc nepovedlo. Osobně se mi na většině případů líbila právě ona detektivní zápletka a odhalení vraha, místo toho se zde dočkáme jen špionážní osy, která navíc zůstala zcela nevyřešena, stejně jako zabití ožralého lodníka (pašeráka). Ale tak alespoň nám tvůrci poodhalili, kdo že ho vlastně zabil, páč se sám přiznal, když se Bláha koupal ve vaně. Ty děvky v Hamburku byly vážně odporné (několikrát jsem se u těch ksichtů otřepal). Krampol svou roli zvládl vcelku obstojně, Zeman byl tentokrát potlačen do autu a tak dostal prostor Hradec (Rudolf Jelínek). Celkově jsem nebyl moc spokojený a tak dávám lehce podprůměrné ohodnocení. Jeden z těch slabších a ne moc zajímavých dílů…(2.7.2019)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Já Ti vraha najdu. Jde jenom o to, aby vy jste našli toho, koho bolí hlava a kdo touží po tomhle aspirinu." Nechci být nějaký hnidopich, ale Honza vraha lodníka Berky nevypátral, tudíž vraždu nevyřešil a já si tady poznamenávám jeden restík. Ovšem návrat agenta Bláhy do vlasti se vydařil, legendární nemravnost západních lehkých děvčat byla vykreslena dokonale a nadržená Vlastička byla prostě vynikající. Ale píšu si ... zatím nevyřešil.(19.11.2016)

 • Snorlax
  ***

  Major Zeman bez Zemana není kompletní. A nemůže mi to vynahradit ani Jelínkův překrásný hlas a Brzobohatého překrásné všechno. Díl sice nepostrádá kriminální zápletku, ale je natolik upozaděna, že nám Sequens nabídne vyřešení případu přiznáním vraha Bláhovi. O výsledku tohoto doznání není eso pražské kriminálky ani informováno. Takže dochází ke dvojímu selhání bezpečnostních složek. Rozvědčíkovi Hradcovi uniká agent - chodec, kriminalistovi Zemanovi vrah. Sečteno a podtrženo se jedná o naprosto nezvyklou kriminálku, kdy MV představuje členy ozbrojených složek jako lidi z masa a kostí, tudíž schopné i selhání. Je to celkem neotřelý tah i na naše poměry. Českoslovenští filmoví příslušníci sice neoplývali nadpřirozenými schopnostmi jako jejich američtí kolegové, ale nad padouchy pravidelně vítězili. Díky seriálové formě bylo možno toto vítězství oddálit a ponechat diváka v napětí, zda zlo bude potrestáno. Problém spatřuji v tom, že se jedná o nejslabší díl série, místy dokonce nudný. Přes krátkou stopáž má mnoho hluchých míst. Mistr napětí Sequens selhává na celé čáře. Výsledek na mě působí dojmem, že Sequensovi bylo úplně jedno, jak tento díl natočí. Dokonce i Šmída nepůsobí tak charismaticky jako obvykle, v některých momentech je citelné jeho neherctví a Šmída je toporný. Mohla bych konstatovat, že Sequens si začal. Rezignoval na vysoce nastavenou laťku kvality a nelze se tedy divit, že osudy všech zúčastněných jsou mi naprosto ukradené. Za zmínku stojí opakovaná účast Františka Filipovského v jiné roli, než předchozí dentista z dílu Bestie. Zároveň se zde objevuje i Lackovič, který pro potřeby opétovného setkání Honzy Zemana s Blankou Mutlovou vstane z mrtvých, aby k románku na dělnické ubytovně mohl dělat stafáž.(19.11.2019)

 • - V 25. minúte, keď František Filipovský doprevádza Ljubu Skořepovú a vedie s ňou rozhovor o námorníckych relikviách, je v pozadí vidieť svetlomodrý nákladný automobil Škoda 706 RTD, ktorý sa vyrábal až od roku 1958, pričom dej tohto príbehu sa odohráva v roku 1952. (Gareth_Jones)

 • - Natáčelo se v Řeži u Prahy. (M.B)

 • - Pavel Bláha (Radoslav Brzobohatý) má v tejto epizóde pištoľ Browning Hi-Power. Túto zbraň uňho môžeme vidieť aj v iných epizódach. (rasistik)