Yamakasi - parta sedmi lidí, kteří se baví tím, že lezou po domech. Čím výš, tím líp. Samozřejmě, že tato zábava není bez povšimnutí policie. Pak se ale stane problém: malý kluk Džamel má nemocné srdce a nemůže sportovat. Je však spolužáky vyhecován k tomu, aby po vzoru Yamakasi vylezl na strom. Dostane však záchvat, který mu poškodí srdce a je nutná transplantace. Převoz srdce stojí 400 tisíc. Yamakasi cítí určitou část viny a tak se rozhodnou peníze sehnat. A to jakýmkoliv způsobem, třeba i nelegálně. (Isherwood)

Elegnor

Parádní oddychovka, moc jsem od toho nečekal a mé očekávání to nejen naplnilo, ale i předčilo :D Je to hezký, rychle to utíká a pěkně se na to kouká, to mi k odreagování stačí.. 3.5* ()

Fugito

Pekné pozeranie na freerun vo Francúzsku no dej úplne fiasko, možnože si stačí pozrieť film o freerune - My playground , aspoň mne by to bohate stačilo a splnilo by to ten istý účel ako táto snímka. ()

Diskomuz

Příjemně optimisticky položený film....Vím, že je to celkem blbost, ale je to parádně koukatelný a člověk si u toho příjemně odpočine :) Doporučuji ()

Jedifilm

Radek99: Samozřejmě tvůj názor :) Ale aby tu nedošlo k nedorozumění... Nevím co víš o parkouru, ale Yamakasi je existující opravdová skupina parkouristů - ano přesně těch co jsou ve filmu, nejsou to herci, jsou to parkouristi a David Belle ne že je guru :D ale to je spoluzakladatel disciplíny parkour, on ji definoval. a kdysi býval členem skupiny Yamakasi s kterou právě ten parkour založili a rozšířili ;) Můj názor na film: Myslím že je skvělý a pro parkouristy taková "srdcovka" mezi filmy spolu s okrskem 13 :) sice ukazuje parkour spíše ve světle chuligánů, kteří okrádají lidi ale záleží jak si to člověk přebere, samozřejmě film ukazuje pouze jednu stranu parkouru, tou je pohyb... Dalšími součástmi parkouru je filozofie, myšlení a tak... je to hodně rozšířený pojem a každý traceur si ho definuje podle sebe :) ...druhý díl se už moc nepovedl ale tento je skvělý :) ()

pl4nt odpad!

Nejtrapnější film co jsem kdy viděl (i když jen 15 minut). Nejvíc mě dostal ten černej borec (raketa) :D ()

blekekeke

Viděl jsem horší a z gauče je to pohoda. Ano, film postrádá místy logiku, ale o to tu v něm jde až na posledním místě. Tu jde hlavně o ten parkour. ()

zodiak217

Keď sa mi dostal tento film do rúk, pozrel som na obal pozerám francúzska produkcia, le parkour....čo to je? Hneď ako som začal pozerať zaujalo ma to a postupne ma to dostalo úplne. Silný príbeh o chlapcovi, ktorého rodičia nemajú na jeho operáciu srdca, len predo že vyrastajú v predmestskej chudobnej štvrti a partia chlapcov čo sa bavia originálnymi kúskami ulicami mestom a rozhodnú sa pomôcť jednému zo svojich, ktorý ich obdivuje, vzhliada k nim ako ku vzorom. Na tomto filme ma naozaj dostalo všetko a nenašiel som tu žiaden rušivý moment, kedy by som si povedal, že: "hm, tu sa sekli." Cez herecké obsadenie (zrejme profesionály), cez triky, hudbu, príbeh, ukážku odvráteného života vo Francúzku, kde tiež majú mnohé problémy a vytvárajú sa tam prisťahovalecké komunity, ktoré si žijú takým svojim životom, lebo sa nedokážu uchytiť v tejto západoeurópskej modernej spoločnosti a polícia dáva vo väčšine od nich ruky preč alebo ich len mimovoľne prehliada. Naozaj skvelá produkcia o to viac ma nadchla, že je európska a vždy si rád pozriem tento film. ()

sergiokish

Jediné co k tomuto filmu řeknu:"jak řekl David Belle:prostituce umění"!No ne vážně,myslím si že tenhle film nestojí ani za bačkoru,absence kvalitního příběhu a jedinej důvod proč jsem se na tenhle film díval byl parkour,protože bez parkouru už by tenhle film nestál vážně za nic. ()

Jason13

Scénaristicky, režijně ani herecky žádná sláva, ale jedno tomuhle filmu musím nechat - jako puberťáka mě donutil zvednout prdel z gauče a jít si zkusit skočit z několika garáží. Takže hvězda navíc za vliv na sportovní vývoj mládeže... :D ()

v.indruchova

Legendární film pro ParKouristy a fanoušky PK. Nesouhlasím s tím co týpci dělali, DAvid Bell (zakladatel PK) to s nimi netočil, protože nesouhlasil s tím, že se treuceři stanou lupiči, což chápu. Normální oddechovka. Trochu i najivní ale milé. Nadruhou stranu ukazuje realitu. Škatulkování-odsuzování lidí. Byrokracie a nespravedlnost. Zároveň poučné. Uvědomuju si že se akční scény mohou zdát nudnější, je to natočené před 16lety. Pk byl v plenkách a také film ještě nezažil tu největší akci. ()

f1

Tohle tady ještě nebylo a to já ocením. Ještě navíc pohled na Paris ze strech. Co si budem povidat, ti kluci na sobě makají, a to se musí ocenit. Ještě k tomu jsou to Mirkové Dušínové, správňáci. Vidím, že tohle musím osvětlit. Jsou to Mirkové Dušínové, ale černoušci - proto jsou tak drsní, ale jsou čestní, ne??? Tak někdy u piva to proberem. Čauou. ()

sospik

Ježiš to byla blbost.. uznávám Parcou, ale tohle to.. komedie? spíš parodie, opět někdo dělá blbečky z policajtů jak v taxi dopadne to za vlasy přitaženým klišé.. úplně bez pointy.. za co dávám dvě hvězdy? ()

davidbray odpad!

akce/drama/krimi. Akční složku by klidně mohli natočit v domově důchodců a nebylo by potřeba dublérů. Všechny záběry jsou tak šíleně sestříhané až hanba. Drama? kde je tam drama ?? Malej kluk spadne z metrové výšky na zem a hned za to můžou "vyznavači parkouru", Scénář je více než debilní. A aby ho zachránili dávají se hlavní hrdinové na cestu zločinu a okrádají bohaté a zlé, aby zachránili hodného a chudého chlapce. Pro mě je tento film nehorázným zklamáním. A nezachrání to ani jméno Luca Bessona na obalu DVD. ()

DEJWIX114

dobrej film spousta dobře provedených parkurových scén! mám rád parkour a v tomto filmu mě to važně zaujalo proto moje hodnocení. :) ()

o.d.y.

Le Parkour zachycený ve Francii - místo kde to vše vzniklo. Yamakasi byl film kde jsem to uviděl poprvé a našel zalíbení. Průběh je vcelku dynamický s perfektní hudbou ()