poster

Švestka (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2001, 96 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Exkvizitor
  ****

  Ano, gagy s potřásáním pravicí, japonskými divadelními maskami, sklerózou všech protagonistů i šílenou kramářskou písní o trhání mlíčí zabírají. Ale přece jen se tam najde dost hluchých míst (aspoň v porovnání s předchozími hrami). Pro mě tedy jasné čtyři hvězdičky.(29.3.2005)

 • Stegr
  *****

  90%(27.6.2007)

 • Phobia
  ****

  No, tenhle divadelní kousek má chvílemi hluchá místa, zejména v závěru, ale pořád jde o setsakramentsky vtipnou záležitost, za kterou se její autoři ani protagonisté rozhodně nemusí stydět. A překvapivě jsem to viděla jen jednou, narozdíl od většiny zbylých cimrmanovských představení:-). 80%(1.10.2009)

 • Sarkastic
  *****

  No, já se na tuto hru nikdy nepodíval, protože podle mých rodičů patří k těm slabším mezi ostatními skvosty. Tak jsem nato koukl sám a nestačil se divit. Ladislav Smoljak mistrně rozehrává seminář svoji skvělou sklerózou a v tu chvíli zapomenete, co povídali páni před ním a už jen bezmocně sledujete koloběh asociací a zdánlivě nesouvisejících myšlenek. No a k samotné hře: Začátek se opravdu pomaleji rozjíždí, ale s postupem času, jak přibývá postav, přibývá i vtipu, někdy až absurdního humoru. Smoljak znovu ovládne pódium, jedinou protiváhou mu je pak Jan Kašpar a tito 2 mě opravdu dohnali k slzám. Těch gagů zde bylo dost, ale na to podávání pravé ruky opravdu už nikdy nezapomenu ;-).(17.5.2008)

 • LiVentura
  *****

  Mi asi nejmilejší a nejlépe napsaná scén.hra..(28.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace