Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

emo

Vidím to tak na 60tku. Vizuálna štylizácia,hudba,kostými,výprava,casting-to všetko je na jednotku. Čo však tomuto filmu chýba je celistvosť a ľahkosť rozprávania príbehu, tak skvele predvedená v knižnej predlohe... Pripadá mi to akoby sa to celé bralo až príliš vážne. ()

Šimpy

Ty tři hvězdičky nejsou známka toho, že by to byl špatný film, mě se celkem líbil, obzvlášť Jim Carrey zde předvádí veškeré kreace svého mimického a pohybového reportoáru. Vizuálně je film též velmi dobře zpracován, hlavní postavy jsou sympatické a vyústění celkem překvapivé. Přesto jsem se trochu nudil a mám pocit, že film je nekompaktní. Vraždy příbuzných jsou rychlé a očekávané, některé vtípky vyznějí do ztracena (Olafův úprk z domu strýčka Montyho) a pak, historie ohledně mrtvých rodičů, spolku majitelů kompasů a minulosti všech zúčastněných, mohla být propracovanější, temnější a plná mnoha překvapivých zvratů, postupně odkrývaných dětmi z pod roušky tajemství. Ale možná je to tím, že tenhle film je pouze částí celého díla Lemony Snicketa a spojením tří knih a nebo jsem měl pouze špatnou náladu při sledování tohoto snímku. Potěšil mě Timothy Spall a Dustin Hoffman.:-) ()

fashion

Nemôžem si pomôcť, ale moc som sa tešila na tento film už len kvôli tej potrhlej počítačovej hre, ktorá film predchádzala. A musím priznať, že nesklamal. Dobrý výber mladých hercov aj záporáka Jima C. ()

dr.fish

Očekával jsem alespoň nějaký zásadní rámec, ale od začátku se film rozplizl po obrazovce a stékal a stékal. Nudil jsem se ukrutánsky, klimbal a klimbal. Nebýt toho malého dítěte, které občas vyloudilo zvuk, byla by to naprostá zoufalost. Hezké obrázky a úporná snaha o vtipnost. 30% ()

wendelin9

Filmu dávám 4* i pres to, ze jsem ho videla v ceskem zneni, ktere jsem pres vrtacku z vedlejsiho pokoje skoro nerslysela :D:D.... ()

misulka03

Příběh mě ani nepobavil, ani nedojal natož vyděsil, a přesto jsem držet palce dětem, aby už konečně našli svůj pravý domov. Jedná o velice povedený kousek, kterému dominuje geniální výprava i když celkový příběh trochu pokulhává hlavně tím, že se situace dost často opakují a divák není překvapen, když se Jim Carry objeví v novém obleku, aby získal děti. Tento nedostatek, který by normálně film ponořil, zachraňuje mnou už zmíněná dokonalá výprava, kostými, i hudba Thomase Newmana..takže si myslím, že film si své 4* určitě zaslouží ()

Splasher

Povedená pohádka, která hravě předčí předlohu. Koncert Jimma Carreyho, který si své role neskutečně užívá. ()

bartias

Zábavná pohádka o trojici osiřelých sourozenců, které chce jejich zlovolný strýc připravit o život, aby dostal jejich dědictví do svých spárů. Filmu hodně pomáhá velká stylizace ne nepodobná starším kouskům z filmografie Tima Burtona. ()

vesper001

Lemony Snicket mě kdysi zaujal díky své nekonvenční image a jeho x-dílný propletenec nešťastných příhod sourozenců Baudelairových mě bavil víc než sebrané spisy J. K. Rowling. No upřímně, jakou lepší pohádku chcete vymyslet, než příběh dětiček, které přijdou o rodinu, domov a o přátele a jejichž osudy po řadě traumat a strašlivých událostí spějí k nádhernému unhappyendu? Na filmové zpracování jsem čekala se směsí nadšení a obav, a výsledek mě docela potěšil. Je krutě absurdní, děsivě ponurý a nechutně vizuálně propracovaný, děti jsou přenádherně nešťastné, Jim, Meryl, Dustin a Timothy se ve svých rolích zvráceně baví, zkrátka tohle neštěstí vzali tvůrci za šťastný konec. Zajímavé komentáře: Matty. ()

Market179

Knižní zpracování jsem přečetla jedním dechem, avšak to filmové, jak už to tak většinou bývá, bylo o stupeň horší a Jim Carrey ho už jen dorazil svým neskutečným přehráváním, bez kterého by byl film mnohokrát lepší. Také mi to chvilkama přišlo, jako docela nepovedená napodobenina Burtona. A proto za mě nic víc než průměr. ()

URBAN

Po dlouhé době nějáká moderní pohádka která dokáže pobavit a zaujmout . Milým příběhem až po postavy . A Jima Carreyho jsem po nějáké té době viděl v plné síle , bez něj by to nebylo ono a herecké výkony dětí nebyly také k zahození . ( 16.3.14/MAC ) ()

fantoci

Tlesk, tlesk, tlesk. Tohle si fakt potlesk zaslouží, je to naprosto kouzelná pohádka, která je vyprávěná svižně, s vtipem a originálně. Jim Carrey v hlavní roli perlí a jeho pózy jsou úchvatné, děti se ale také nenechávají zahanbit a podávají celkem dobré výkony. Zajímavá je na filmu vizuelní stránka. je přímo ůžasné, jak věci na plátně vypadají a celkový záběr je pro oko jako pohlazení. Nevím, co tomu filmu vytknout, viděl jsem ho několikrát a ještě mě neomrzel... ()

Mr.Ripley

Lahoda! V době kdy je Harry Potter považován za špičku žánru fantasy je kvalitních fantasy filmů jako šafránu. Ještě že se občas najde film, který by mohl směle konkurovat takovým velikánům jako právě zmiňovaný HP. Poprvé za hodně dlouhou dobu nejsou dětské postavy protivné a uječené, ale inteligentní nepostrádající jistou dávku ironie. Příjemné herecké obsazení, kterému kraluje ďábelský Jim Carrey v roli strýce Olafa, několik cameo rolí (Meryl Streep rules!), úžasná atmosféra, skvěle podbarvující soundtrack a poetika Tima Burtona. Málem bych zapomněl na úchvatnou vizuální stránku věci. To je jen několik přísad tohoto kouzelného snímku. Shlédnutí doporučuji za sychravého počasí, protože pouze tehdy to má onu správnou atmosféru. ()

filmmovier

Docela povedený film, ale postupem času se propadá do průměru, protože ke konci to snad bylo ještě horší než na začátku... Největším lákadlem filmu je samozřejmě Jim Carrey v docela nezvyklé úloze. Ta mu sedla, dokázal, že umí zahrát i záporáky a vážnější úlohu a jeho převleky byly geniální. Moc dobře hráli i dětští herci. I tmavější atmosféra docela působila. Možná to je na některé děti až příliš silný kousek, ale rozhodně se jedná o dost povedený rodinný film. ()

LeoH

Stylové (skoro bych tam viděl víc Jeuneta než Burtona), mile dekadentní a přitom stále dětské, hravě repetitivní a přitom stále napínavé. Za mě více než v pořádku, s půlhvězdičkou navíc za jinakost to dá tak akorát ****. ()

Estrellita

Jeden z mála filmů, kde mě Jim Carrey neotravoval a nevadil mi. Knižní předlohu znám a myslím si, že adaptace je docela slušná, koukatelná jak pro děti, tak i pro dospělé, a že přehlídka známých tváří a zvučných jmen se tu objevila správně. Lehce "burtonovský" styl je tu naprosto na místě! 60% ()

Magneto

Aj napriek recenziam,ktore sice davali filmu priemerne az nadpriemerne hodnotenia,ale recenzenti ten film v podstate potopili som sa rozhodol ze si to pozriem bez predsudkov a bol som prijemne prekvapeny nielen vytvarnou strankou filmu ale aj celkovou atmosferou,ktora svojou individualitou vytrca z radu filmov,ktore dostavaju vysoke hodnotenia.Atmosfera filmu ma vtiahla a detom-sirotkam som cely cas drzal palce a bol v napati,co sa s nimi stane u dalsieho "opatrovnika".Okrem toho je pointa a smerovanie pribehu krasne a na konci som mal pocit,ze som si pozrel vynimocny film,od ktoreho som nic necakal a dostal mnoho... ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)