Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

Hamaradža

Okrem toho geniálneho záveru ktorý tu už bol ospevovaný x-krát ostáva z Arlingtonovej uličky len príjemná paranoja ktorej ale chýba ten elegantný nadhľad a hra s divákom (ktorou bolo se7en naplnené do prasknutia), respektíve ňou oplýva, no nie v takej miere aby bola úplne nezabudnutelná. Dobré, no trochu zdĺhavé a mohlo by to byť svižnejšie alebo kratšie. ()

kajas

Téměř hororové úvodní titulky mě navnadily na tento pro mě hodně originální film. I když si čtete zdejší komentáře a myslíte si, že ten konec tak drtivý nebude, mýlíte se. Absolutně vás rozseká. Snadno bych si dovedla hlavní hrdiny představit v opačných rolích, ale uznávám, že Robbinsův přátelský obličej s duší teroristy nemá chybu. ()

Laurent

Hodnocení snímku rozdělím na dvě části. První částí bude úsek bez pointy a druhá část s pointou. První část lze charakterizovat jako poněkud paranoidní thriller o spiknutí s vysokou dávkou napětí. Občas se bohužel ústřední postavy chovaly dost nelogicky. Tuto samotnou část bych hodnotil za 3*. Celý snímek i s pointou však dělá z filmu totální ptákovinu od začátku až do konce. Taktika, kterou teroristé ve filmu použili, by se totiž dala přirovnat k sásce do loterie ve stylu "Právě teď jsem prodal svůj dům a jdu do kasína všechny tyhle peníze vsadit na čílo 36." I terorista jedná racionálně, obzvlášť v případě, že jde o peníze, resp. zmařenou investici. ()

Gee.Rocks

Pro mě top v daném žánru. Perfektní snímek s úžasným Jeffem Bridgesem. Tima Robbinse bych za souseda mít nechtěla! ()

Martin741

Scenar je len zrucna rutina a potom su tu sice dobri herci ako Jeff Mosty /Big lebowski/ ale rezia je len rutina a casto je odbita, herecke vykony uz boli aj lepsie : 60 % ()

Figu

Opět něco, co tu do té doby dlouho nebylo, kdy i výborný herecký výkony střídají ještě lepší! Robbins i Bridges hrajou famózně! Napětí se dá krájet a myšlenka, jak to vlasně je a jak to dopadne si s divákem hraje až do konce. Film sráží trochu pomalejší tempo, díky kterýmu se zdá, že stopáž je kdoví jak dlouhá. Přitom je to pohodová časová záležitost. Co je geniální na Arlington Road je jeho mrazivej a nečekanej závěr filmu, kterej doslova člověka skopne na prdel! A to je to, co já zbožňuju! Díky koncovce a hereckým výkonům za 4 hvězdy. 75% ()

Jino

Nadprůměrný thriller, kterému dominují Jeff Bridges a Tim Robbins. Scénář se řadí mezi ty povedenější a Mark Pellington zvládl svou práci na výbornou, krom několika momentů ze začátku kdy mi to přišlo trošicko nudné, ale i tak je to hodně dobrý film. Konec se povedl a myslím, že je hodně uvěřitelný.... edit 6.4.2012: Po více než čtyřech letech, kdy jsem tento snímek viděl poprvé, měním dnes po několikaterých shlédnutí své hodnocení. Zpětně, s vyhlídkou, že jsem věděl jak film dopadne, jsem si to užil daleko více než při první podívané. A pokud jsem psal výše, že se scénář řadí mezi ty povedenější, tak teď bych ho měl asi vychvalovat daleko s větší kadencí, protože jsem zjistil, že mnou zmiňovaná nuda má svoje opodstatnění hlavně v opakovaných shlédnutí tohoto filmu, kdy jsem si s vědomím už známého konce daleko více užil tento výborný snímek. ()

DruidKarel

627. hodnocený film: Představte si, že se jednou takhle projíždíte a před vámi se objeví dítě plné krve a popálené. Pak se dozvíte, že je to dítě vašeho souseda, o kterém zjistíte, že se vůbec nejmenuje a není ani tím, za koho se vydává. Náhodou kamarádí s jeho synem i ten váš a vám se tak mění život. Náhodou je ten soused i atentátník a jeho žena jede v tom s ním. Vaše žena se jim připlete do práce, proto ji zabijí. Vašeho syna vám unesou a atentát, který nakonec provedou, zabike spoustu lidí, včetně vás. A jak to celé dopadne? Za atentátníka jste považován vy, teď už neboštík, a vyník si chodí dál na svobodě... Že si to nedokážete představit? Tak se koukněte na Mijul bližního svého a bude vás to bavit, stejně jako mě. Další vynikající role a film s Timem Robbinsem. Jeff Bridges si tu střihnul zase supr roli. 4* jsou teda adekvátním hodnocením, za dobrej film. 4* ()

starbrejkr

Díky svému konci šokující a až cynický thriller. Málokdy narazíte na "mainstreamový" film s tak záporným a bezchýchodným vyzněním jako je Miluj bližního svého....protože zkrátka takový konec, to se nevidí, klobouk dolů....I před ním je však film brilantně mrazivým komorním thrillerem s úžasnými hereckými výkony Jeffa Bridgese a zejména Tima Robbinse, který je ve své záporné roli démonický. Nitky, kterými postupně Jeff Bridges rozplétá minulost svého souseda a které ho přitom zavádí do hlavní role skoro až antické tragédie proplétají celý film postupně a budují ve vás napětí. Nemám zkrátka absolutně co vytknout a zase jsem po nějaké době viděl film, který mi vyrazil dech. Poklona uctivá. ()

laik_60

hmmm, dlho som si nevedel zvyknúť na uhuhňavého Jeffa, ale potom sa to rozbehlo a ten nečakaný záver , to teda bola pecka zvyšujúca hviezdičky. ()

C0r0ner

Konec smazal všechny nelogičnosti, které mi do té chvíle vadily, a celé to dalo perfektní smysl. Jestli by bylo v reálu možné vymyslet tak excelentní plán, netuším, ale na obrazovce se mi to líbilo. Když k tomu přičtu dobré herce a parádní závěr, musím říct, že kromě lehce nadsazené stopáže tomu není co vytknout. 85% ()

Flynn

Skvělý thriller, narazil jsem na něho někdy v nočních hodinách jednu neděli v programu tv nova, nevěděl jsem o co půjde, ale nějak jsem k tomu sedl a koukal, Jeff a Tim měli být zárukou toho, že asi nepůjde o úplný propadák. FIlm mě vtáhl do děje velmi rychle, jak krasně Jeff skládal ty střípky života svého souseda, a na závěr uložil poslední střípek Tim a to takovým způsobem, že mě to postavilo z gauče. Vážně jeden z nejlepších thrillerů a to ho vysílali v takhle mrtvý čas. ()

sulimo

Souhlasim, že bez toho konce by to bylo hozeno do oblasti mírného nadprůměru, jenže ten konec tam je a je parádní natolik, že to je za pět hvězd. No mě to dostalo maximálním možným způsobem. ()

Juto

Inteligentný, zákerne zostavený hitchcockovský thriller režírovaný v nadupanom modernom štýle. 8/10 ()

campix

Klasické devadesátkové drama, kde paranoia hraje hlavní roli. Můžete opravdu věřit vlastnímu sousedovi nebo jste pouze zbytečně paranoidní. Bohužel mi Arlington Road v hlavně pravděpodobně rychle zapadne a vmísí se do průměru žánru. Nemůžu říct, že by to na mě herecky fungovalo. Duo Robbins - Bridges nepřichystalo potřebnou chemii a ani vypointované a velmi intezivní finále nic nezměnilo. ()

otík

Film, který mě dokonale šokoval. Zvláště konec je v rozporu s většinou hollywoodské produkce, a tak po filmu zbyde jen sucho v ústech a mrazivý pocit v zádech. K tomu přispěli i vynikájící herci v hlavních rolích. Opravdová zvláštnost. ()

okkac

Napětí si snímek udržuje po celou délku, ale ten konec je opravdu jeden z nejlepších. Do poslední chvíle jsem si myslel, že to skončí typicky po hollywoodsku. ()