Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

eagle-eye

Gera nesnáším, páč hrál v nejhoršim filmu všech dob, Prity Vůmen. Tohle je však jiné kafe a může za to především pan rejža a mistrně vypreparované tajemno... ()

Teg

Na takovou plácaninu to mělo docela ucházející atmosféru :) a Richarda je na dojáky doopravdy škoda ;) ()

cab

John Klein (Richard Gere) je hlavni postava, novinar, thrilleru plnem tezko vysvetlytelnych mysterioznich ukazu, ktere maji varovat obyvatele maleho americkeho mestecka pred nejblizsimi, nejen celosvetovymi katastrofami. Pribeh zajimavy, ale nema moc vtahnout cloveka do sebe. Se zaverecnymi titulky hraje vyborna muzika. 55% ()

Holina

V době kdy duchařina dostala nový rozměr díky Šestému smyslu se vynořila celá řada variací na toto téma s podobným technickýám zpracováním. Postupem času tak vzniklo i Proroctrví z temnot, které je kvalitativně tak nějak zlatou střední cestou - neprotestuji, bylo to celkem napínavé ikdyž trochu klišovité, ovšem mistrně natočené ()

Ripley

Ikdyž nevěřím na motýlího muže,nelze film hodnotit pod 80%.Jde o kvalitní režijní práci.Jen k poslední čtvrthodince... scéna s mostem je sice vizuálně skvěle natočená,ale film ztrácí onu mrazivou,tajemnou atmosféru. ()

kolemjdouc odpad!

Film podle skutečné události?! Z toho vycházím v hodnocení.Umí si někdo představit že se tohle bude dít ve vaší blízkosti v reálu?Ale no tak :-) A ten zborcený most nakonec tomu dodal korunu! ()

Free_player

No musím říct, že jsem hodně dlouho neviděl až takhle moc mrazivě nepříjemný film. Navíc, když se dozvíte, že to je podle skutečné události a poštěstí se vám, že na to koukáte o samotě a k tomu se sejde pár faktorů jako třeba špatná nálada, nevlídné počasí a to prosím vše v pozdních hodinách tak je to vážně zážitek! Krom toho nikdy jsem si nemyslel, že uvidím Richarda Gerea v podobném žánru a jsem moc rád, že se to stalo, protože jsem mu všechno totálně věřil! ()

F.W.Colqhoun

Devadesátkový horor/thriller, který přetekl do třetího tisíciletí. Mark Pellington vysílá pátrat truchlícího redaktora Washingon Post Richarda Gerea v místě, které se jmenuje Pleasant Point, po zjevení, která navštěvují nikoliv town speed freak, nýbrž honest, church going people a sdělují jim ozvěnami v odpadním potrubí děsivé zprávy o nadcházejících katastrofách. Pisálek poznamenaný úmrtím manželky kupodivu bere záležitost velmi vážně. Bobovské Ingrid Cold je strašidlo respektující patriotismus obecenstva, počty úmrtí v afrických hladomorech nezmiňuje a soustředí se na řádově méně četná úmrtí v regionech, o nichž místní alespoň slyšeli. Místo pily čmadí chemička, policejní dozor zajišťuje půvabná Laura Linney. Motely jsou tu nachové, vidláci osvícení. Jen dobrá káva, třešňový koláč a humor, který by vší emericky gotické hrůze zajistil kontrapunkt věrohodnosti, schází. Jako komedie by to nemuselo být zlé. Na druhou stranu pět let poté narazil divák středního proudu na dno žánru ve formě první Paranormal Activity. ()

Bouřňák

Richarda Gerea nemám rád, ale tady mi vůbec nevadil a snad mě i překvapil. Celkově velmi zajímavý thriller, ničím vyjímečný, ale je to prostě dobře odvedená práce. Takže proč ne ()

Ezekiel1

3* jen proto, že je snímek natočen podle skutečné události. Jinak jsem se vůbec do filmu nedokázal vcítit a s hodnocením bych nebýt tohoto faktu šel ještě níž. ()

Hanes88

No tak to klobouk dolů. Velice povedený mysteriózní thriller a i založený na skutečných událostech. Jak Richard Gere tak i Laura Linney byli pro tuto roli dobrou volbou. Já jsem za sebe hodně spokojený. 85%. ()

ondrula odpad!

Po dlouhé době dávám odpad tam, kde všichni ostatní vychválili film takřka až do nebes a mám pro to myslím dobré důvody. Nijak mi tam nevadil načesaný fanfarón Richard Gere ani žádná z ostatních (vesměs nezajímavých a nesympatických) postav. Vadila mi skutečnost, že první půlka filmu předznamenává setkání s hrůzostrašným Mothmanem, v různých podobách se vyvádějí jeho děsivé kresby a malůvky, jeho tušené zjevení je doprovázeno tak ponurou atmosférou, že jsem se skutečně začínal bát... a prd. Tento brilantní hororový motiv zůstane trestuhodně nevyužit, namísto toho John přijímá nekonečné telefonáty, ve kterých většinou jen něco pitomě šumí a praská. Pak mu záhadný telefonista zjeví, že spadne most. A spadne most. The End. Přestože nemá film úplně špatnou thrillerovou atmosféru, jeho klíčový potenciál byl zmařen, já jsem byl zklamán a musím dát odpad. ()

willis

Film od kterého jsem nic neočekával a který mě příjemně překvapil. Obával jsem se nějaké sentimentální selanky, ale ta se naštěstí nekonala. Naopak jde o napínavý snímek, který se vyrovná nejlepším příběhům z Akt X. ()

LuckyStar

Zhasnul jsem v pokoji v domnění, že se budu příjemně bát. Zvýšil jsem hlasitost v domnění, že budu příjemně nadskakovat. Nakonec tak nešlo ani o lekaní, ale spíš o jakousi "zadní" projekci mrazení. Lehce nadprůměrný thriller s mysteriózními prvky sice odpálkuje varování, že jde o příběh podle skutečných událostí poněkud rychle (doslova tak, že na to v 1/3 zapomenete), nicméně jistá úroveň vyprávění a vžití se do příběhu zde nechybí. Kombinace světových fenoménů EVP a vidin "Motýlího muže" může být koneckonců pokaždé zajímavá a s neobvyklou kamerou a příjemnou hudbou uběhne celý film i s překážkami svižným tempem. Těžko nedoporučit fanouškům Richarda Gera, ostatní nechť si spíše znovu pustí Šestý smysl, kde přecejen mrazivo funguje o krapet víc (či líp, chcete-li). ()

AlchENEMY

Opravdu tajemný příběh, už jen, že je to točeno dle skutečné události. Atmosféra mohla být o trošku větší(hlavně na konci), ale i tak si tenhle film zaslouží minimálně 3 hvězdy. Já dávám za sebe 4, jakožto strašpytlíkovi mi tenhle thriller totiž nesnírmě vyhovuje. ()

Rufete

Když jsem tento film viděl poprvé, byla asi půlnoc a bylo mi deset let. Dokážete si to představit. Od té doby, co jsem film viděl poprvé, uplynuly roky, ale ta hrůza ve mě zůstala snad na celý život. Celý film jsem koukal s otevřenýma očima a už jsem se jen bál, že na konci bude opravdu to, čeho jsem se bál celý film; natočeno podle skutečné události. Tak nějak jsem to už tušil. Teď už k tomu přistupuji obezřetněji, ale stále vím, že je to velice zajímavá problematika a nechápu, proč tohle tolik lidí nedokáže docenit. Zaujal mě spíše příběh a celkový dojem, než herecké výkony, ale ty také nejsou k zahození. Další z filmů, kde se mi Richard Gere líbil a Laura Linney opět odehrála své, jak to ona skvěle umí. Opravdu, hrůza mě jímala ještě několik týdnů po zhlédnutí a doteď zcela nevyprchala. Mohu jen doporučit. ()

Martin_W

Zdálo se, že půjde o kvalitní thriller už jenom díky Richardu Gerovi v hlavní roli, ale nestalo se tak. Dlouhé hledání po pravdě, trochu té mysteriózní atmosféry a suchý závěr, to je Proroctví z temnot. 54% ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011