Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

Brodyman

Moje sestra mi neustále tloukla do hlavy, že tohle je ten nejzlejší film co kdy viděla, že se na to dívat nemam a kdesi cosi... Nevím, jestli to bylo tím, že mi ten film nadhodntila, takže jsem čekal něco mnohem víc, nebo, že to tak doopravdy bylo, ale prostě mi to nijak děsivé nepřišlo. Pravda, mám tak trochu obavy se hnout od obrazovky, abych náhodou někde nespatřil dvě červené oči, ale víc nic. Jinak film je koukatelný, a kdybych předem nevěděl o zřícení mostu v Pt. Pleasant, tak by mě závěr asi i velmi překvapil, což se bohužel nestalo. celkově 3 hvězdičky plus jedna hvězdička za Richarda Gera, který byl opravdu velmi dobrý navzdory (nebo právě proto) tomu, že je to jeho asi jediný horor. ()

Oudee33

Zajímavá práce s ponurou a vystrašenou atmosférou, i když trochu utahaná, ze začátku trochu problém díky tomu proniknout a nechat se pohltit.. Nicméně něco mě pořád drželo a potřeboval jsem vědět víc, co bude dál a to se cení. Navíc to snad má základ ve skutečné události, to mi většinou dá silnější podtext, ale tady jsem tuhle souvislost zvlášť nepocítil.. Je to s otazníkem.. Taky dobré vidět Gera v jiné poloze než romantické. Těch 73% celkem odpovídá. ()

ANTYCHRYST

K filmům podle skutečné události mám určitej respect. V tomto případě obzváště, jelikož se jedná o hodně zajímavé, strašidelné téma - proroctví, vidění, vzkazy od mrtvých prostě něco mezi nebem a zemí. Film má dobrou atmosféru a nechává po celou dobu diváka v napětí a očekávání co bude dál. Richard Gere v hlavní roli se povedl, fakt mu to sedlo. ()

maruli

Ano, tento snímek to skutečně i podle všeobecného názoru zde vyhrál na celé čáře především svojí atmosférou. Nenávidím krváky, zato miluju báti se neznámého, lekačky, scény, ze kterých mrazí, i když ukazují "jen" starou továrnu, tápání mezi sny a realitou, mezi představami a skutečností...a to všechno tu bylo. Naprosto zasloužených 80%. ()

sWONDER

Tento mysteriózny thriller nie je neviem ako strašidelný, ale jeho mega tajuplnosť a dokonala atmosféra udržovala moje zmysli v napätí, až do prekvapivého a spokojného konca. Scenár by na môj vkus potreboval mierne orezať a aj vylepšiť by sa čo to dalo. Na druhej strane zaujali kreatívne kamerové hrátky. Herci good, rad som videl hlavne Pattona. ()

dawnie

Nádherná forma, do které režisér Mark Pellington tenhle vkusnej, neskutečně mrazivej thriller oblékl, mi přikovala oči k obrazovce a nepustila. Přidejte si k tomu civilní dialogy a fascinující příběh s motýlí tematikou, která je zajímavá už sama o sobě, a dostanete kýženou odměnu. Tenhle příběh je jako balzám na duši oproti všem těm nepovedeným béčkům a céčkům na poli hororu a, i když bych nikdy nevěřila, že to řeknu, je to z velký části zásluha pana Gerea, kterej mě v Mothman Prophecies podruhé přesvědčil, že umí být i sympatickej (poprvé to bylo v Unfaithful). Závěr je těsně před finále malinko natahovanější, než by musel být, ale vem to čert. Totiž vem to mol. Ty úžasný kývající větve, halucinogenní vsuvky a schopnost udržet se a neukázat víc než je žádoucí těch pár chybiček bohatě vynahradí. ()

Tormentor665

Bez tahu na branku a dost očekávatelné, co si budeme povídat. Co ale táhne film hodně nahoru, to je atmosféra. Především hluk a atypické zkreslení hlasů má svojí sílu. 70% ()

Scraffy

Film pekne napínaví a veľmi atmosférický. Nápad, že vždy keď sa snaží odísť z mesta preč, tak sa znova ocitne tam kde už bol je výborný. Film dokáže vyvolať takzvaný boomerang efekt, čiže aj keď si film pozriete, tak musíte aj po jeho ukončení nad ním stále premýšľať. Čo je len dobre! Dodáva tomu aj fakt, že je natočený podľa skutočnej udalosti. ()

Tico

Na některé filmy se podívám, a za nedlouhou dobu na ně zapomenu. Tohle ve mě tak nějak zůstalo. Stále cítím to mrazení v zádech a obrovské napětí. ()

Maras.L

Film buduje velmi solidní a temnou atmosféru, kterou si drží až do téměř úplného konce. Bohužel ne až do úplného, takže posledních 10-15 minut dost shazuje celý předchozí dojem. Na druhou stranu hutné zpracování je velkým plusem snímku, pomohl mu hlavně střih, který vždy nastane právě ve chvíli, kdy čekáme nějaké to pokračování či vysvětlení. Zůstává tak viset ve vzduchu mnoho zajímavých otazníků a v divákovi je posilován efekt nevědomosti. Opravdu škoda toho konce, jinak by to bylo 4+. Takhle spíš 4-. ()

Kleopatr

Hodně dobře natočený s celkem dobrými hereckými výkony (ïkdyž Gereovi jsem parkrat ten strach nevěřil). V tom filmu se prakticky nic neděje, ale přitom člověka furt mrazí. Je to skoro na 5*, ale ty nedám, protože začátek mi přišel docela pomalej. takze takovejch 85% ()

Pai-Mei

Dobrá hororová atmosféra a myslienka, ze sa tieto udalosti naozaj stali, davaju tomuto filmu velke plus spomedzi inych hororov. Velmi dobre spraveny film na to, ze sa jedna o dost neznameho rezisera. ()

vlKousek

Velmi zdařilý snímek. Ale doteď si nějak nedokážu vysvětlit, že se něco takového v kostce mohlo stát, fuj, až mě z toho mrazí v zádech. Jen ten konec ubýrá tu poslední hvězdičku bohužel, páč jsem nějak nepochopil nesmyslnost toho, proč proboha neutekla Connie z mostu a místo toho sedla do auta a podávala hlášení, no to asi proto, aby John mohl tak hrdině skočit do mrazivé řeky a vytáhnout Connie z auta....trošku přitažené za uši, nemyslíte? ()

Borecz

Skutečně vynikající film. Ač možná neobsahuje tolik lekaček, monster a bůhvíčeho ještě, je tento film rozhodně silně atmosférický a to je to, čeho si cením. Maximální znepokojivost při minimu ubohých monster, skvělé! :) ()

Jezkobezko

Tak pre mna velke prekvapenie od hezouna Gere-a.Prijemne civilny, ale on nie je najvacsia hviezda filmu.Tou je neskutocne mraziva atmosfera.Ani naznak happyendu po cely film, postupne grady zufalstva Richarda a vyborna hudba ma vtlacili do kresla.Za cistych 5. ()

maoc

*********PROS: Atmosféra, zvuk, kamera, střih, detaily (leckdy uvidíte náznaky Mothmana třeba v rozestavění světel atp. a leckdy si říkáte, herdek, on na tom záběru někde bude, ale nemůžete ho najít (listí u mrtvoly,...), hudba (hlavně píseň ze závěrečných titulku Low with Tomandandy-Half Light - kdo máte rádi Sneaker Pimps či jiný rock/trip hop, mohu jen doporučit), snesitelný Gere.*********CONS: V poslední třetině se z thrilleru stává katastrofický film a konec tak nějak vyšumí. Myslím, že atmosféra by byla lepší, kdyby film skončil telefonem Connie Johnovi domů a hotovo. Bylo by to tajemnější, nevysvětlitelnější, otevřený závěr by diváky víc vtáhl. Byly bychom ale ochuzeni o schizoidní velkoscénu na řece. Ta byla dost slušná, jen prostě nezapadla do atmosféry filmu. Zkrátil bych stopáž. A trochu mne urazil úplný konec, který z diváků dělá tupouny, protože těm, co se asi právě vzbudili několikrát zopakuje onu tajemnou informaci o číslovce.*********RESULT: Nadprůměrný thriller s hutnou atmosférou, několika životními moudry a pohublým Gerem.*********Po třetím shlédnutí, i s přihlédnutím k nedostatkům filmu, musím jít na plnné hodnocení. Velmi intenzivní a znepokojující snímek s dokonalou atmosférou. ()

Jantrneny

Od samotného začátku je film v tempu a upoutává veškeré vaše smysly. Motýlí muž je přesně ten přízrak, který nahání hrůzu, i když to nemá v popisu práce. Vyvolává ve vás čistokrevný strach už jen ze své existence. Tleskám. Aji Samara by se začala bát televize. Nikdy jsem se u filmu ještě neměl tak nahnáno. Noční můry mě pronásledovaly ještě týden po tom. Jaká ironie. Je fakt, že ke konci se vytrácí napětí, ale vzhledem k mistrovsky odvedené práci do té doby, zustavam u plného počtu. Vřele doporučuji, ovšem s velice neklidným svědomím. ()

Dinsberg

Jako by tvůrci kličkovali mezi požadavky producentů a diváků. Fantastická první půlhodina je vzápětí pošlapána pasáží o motýlích mužích. Závěrečná pointa sice překvapila, ale nepotěšila. Rozhodně se cení vizuál, který perfektně odpovídá žánru, ale dějová linka děla ze snímku tuctový thriller, který má stejnou konzistenci jako Vitacit ve vodě. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011