Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

Johanner

Hutná atmosféra, střih kolikrát zběsile rychlej, ale kupodivu to nevadí. Scénář velmi fajn a všichni hrajou jak o život (i Gere!). Tohle je přesně moje gusto a oblíbenej žánr, takže je možný, že jsem hodnocení trochu přepálil, ale za to napětí co tvůrci servírujou je to snad i zasloužený! ()

Thug_Leo

Napětí budované kolem červeného světla, rozhoupané kamery a dva obličejové výrazy Gera má být mysteriózní horror? Počkej...oni i zkreslili hlas a přidali kopu čmáranic a šumu, to se budeš bát! Ok, dám tomu šanci.... vhodné v neděli na nově ve 2 ráno, kdy už spíte nebo usínáte...ta jedna hvězda je za hudbu ()

Komny

Vynikající drama s velmi kvalitním obsazením, chvilkama hororové, zapletené... Takové filmy mužu DÁVÁM 80% ()

jizvoun

Na to, že se jedná o 20 let starý film, tak velice příjemné překvapení. Po celou dobu se snaží budovat napětí a tíživou atmosféru takovým způsobem, že se současné horory můžou jít zahrabat. Nicméně konec byl slabší. ()

plissken

Tenhle film mě moc nenadchl, jen další z řady rádoby tajuplných, mrazivých, mysteriozních, ale ve skutečnosti nudných a tuctových filmů ()

DaNQa

Tento film ma zaujal hlavne preto, že bol natočený podľa skutočnej udalosti a hovorí o "nadprirodzených" javoch - úvodzovky som dala naschvál, ja si totiž nemyslím, že všetko to, čomu hovoríme nadprirodzené nadprirodzeným skutočne je. Mnohé javy, ktoré nedokážeme pochopiť sú prirodzené, či sa nám to páči alebo nie. Nie každý človek má dar ich vidieť, no akonáhle ho má, je považovaný za čudného, prípadne za blázna - a to sme v 21. storočí. Áno, aspoň už máme dostupnú rôznu ezoterickú literatúru, no myslím, že to nestačí. Ľudia by sa nemali báť prezentovať svoje skúsenosti s astrálnym svetom, a mal by sa začať brať ako súčasť nášho "reálneho" sveta. Napokon, čo keď sa po smrti všetci ocitneme v tom "nadprirodzenom" svete - budeme ešte pokladaní za bláznov? ()

mfanta

55% - Hezky atmosfericky horror s Richardem Gerem. Pribehova linie je trosku slabsi, takze se to autori alespon snazi (relativne uspesne) zachranit tajemnosti. ()

lemka

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že ak by v hlavnej úlohe tohto filmu nehral hviezdny Richard Gere, bol by to len obyčajný béčkový film. Úvod filmu je zvládnutý veľmi dobre, to však film neskôr položí na lopatky, pretože ďalších sto minút filmu nám už snímka neponúkne nič lepšie. Pointa filmu je síce zaujímavá (o to viac, že vychádza zo skutočných udalostí), jej spracovanie je však zmätočné, preplnené rôznymi zbytočnými scénami a symbolmi, ktoré nám nič nepovedia a nenesú so sebou adekvátne vysvetlenie ani v závere filmu. Proroctví z temnot teda nasadí v úvode latku príliš vysoko, tvári sa zložito a pátra neuveriteľne dlhý čas po niečom, z čoho napokon vzíde jednoduchá pointa, ku ktorej odhaleniu nám stačilo dvakrát menej scén z jadra, než nám film ponúkol. Sklamanie, ktoré navyše podporil lacný stereotyp spojenia žánrov thrilleru a romantiky. Pozitíva: nosná myšlienka a napínavé spracovanie. ()

SHAULA

"Pokud se stane autonehoda o 10 bloků dál, ten umývač oken si toho může všimnout. To neznamená, že je bůh...ani chytřejší než my. Ovšem z jeho optického uhlu...může vidět o kousek dál, i do dalších ulic...." - - A o tomto to je. Táto veta bola pre mňa kľúčom k vysvetleniu. Stačí sa len zamyslieť. Zamyslieť sa a lepšie sa pozrieť okolo seba... Pre mňa jeden z top filmov...práve preto, že som kedysi uverila, a stala sa súčasťou niečoho podobného... ()

samurraj

Výtečný film z hustou atmosférou, která by se dala krájet. Jako že Gereho nemusim, díky jeho přiblblejm slaďárnám, tak v tomto filmu exceloval. Film byl napínavý a strašidelný od začátku do konce a já za něj děkuji. Samozřejmě dávám 5* ()

Cabotin

Moment, kdy přestanete uvažovat rozumově a uvěříte příběhu…pak přestanete uvažovat zda někde trochu spadl řemen. Noční motýl ohlašuje smrt a není snadné se v jeho předpovědích a indiciích vyznat.Trochu poučeno z Final Destination včetně efektní finální scény. Ale není to poučeno blbě a natočeno je to precizně. ()

JARDAHONDA

Mysteriózní filmu můžu,obzvlášt,které jsou podle skutečné události,jako tento snímek..Myslím si,že skvěle zahraná role od Richarda Gera..Proroctví z temnot mělo opravdu vše co má mít,takový film : Napětí,drama i nádech do hororu,,Závěrem dávám za 4****,, ()

aerokh

Na to, že misteriozno můžu, mně tento film až zase tolik nenadchnul..spíše zklamal..střihy jednotlivých záběrů mi přišly zmatené a zřejmě z toho důvodu se mi zdál zmatený i celý děj. 3 hvězdičky dávám proto, že film byl natočen podle skutečné události a díky tomu jsem i jisté mrazení v zádech pocítila. ()

dancingclown

Pro mě jeden z nejlepších mysteriózních filmů. Světelné efekty dodávaly scénám patřičnou dávku tajemnosti doprovázeny působivou hudbou. Jak říká Tosim, film byl v některých momentech předvídatelný(např. sen policistky Connie, v němž plave v oceánu a slyší hlas, který říká "Probuď se číslo 37"). Ale to mi nevadilo. A když se navíc zamyslím, že je to podle skutečné události... Fascinující ()

Awesomer

Brilantní práce s kamerou je jednoznačně největší devízou celého filmu. V těsném závěsu následuje vznikající soundtrack. Solidní režie a průměrný Richard Gere dokreslují atmosféru plnou napětí a 3 hvězdy jsou adekvátním hodnocením. NICMÉNĚ! "Film je natočen podle knihy Johna A. Keela "The Mothman Prophecies", která vznikla na základě skutečné události." Tak to je pochopitelně navýsost směšné... ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011