Voyagers - Vesmírná mise

• Česko Vesmírná mise (více)

V roce 2063 Zemi sužují nemoci a sucho. Šanci na záchranu lidstva vidí vědci v kolonizaci jedné vzdálené planety. Ze Země odstartuje raketa se speciální misí. 30 chlapců a dívek, narozených ze zkumavky, bez rodin, je vychováváno v izolaci vesmírné lodi a připravovaných na život ve vesmíru. Pravidelnými dávkami speciální drogy jsou zbavováni veškerých emocí a pocitů. Nikdo z nich netuší, že mají pod dohledem posádky v průběhu letu dospět a zplodit potomky. Nikdo z nich netuší, že cesta bude trvat 86 let a oni tedy domov nikdy nepoznají... Když několik z nich odhalí tajemství mise a účinky drogy, rozhodnou se vzepřít. Izolace uprostřed nekonečného vesmíru probouzí vztek, chtíč, nenasytnost a strach. (Bioscop)

Bozvav

Velmi nudná a nenápaditě udělá chujovina, jíž nepomohl ani kožený výraz Mr. Colina, ani mladí neherci. Obrazový ekvivalent nezajímavého. ()

Rockerman

Vesmírná loď je jen kulisa, protože to, co se na její palubě odehrává zažíváme na Zemi stále dokola. Posádka vesmírné lodi míří na 86 let vzdálenou planetu, aby ji kolonizovala. Nejprve jsou drženi v nevědomosti a poslušnosti, bez citů a emocí. Pak pár rebelů odepře poslušnost, ostatní se přidávají a přichází svoboda. Jenže když se svoboda a demokracie nebrání může se objevit vůdce, který si najde nepřítele, vědomým lhaním zmanipuluje většinu a jsme zpátky v totalitě. A tak to jde pořád dokola. Závěr je idylický, asi na přání těch dobrých lidí. ()

Hapretor

Vojížděči nebo voajéři ... ?! Toť otázka ... Jestli někdo dopravdy vymyslí takovou misi, až lidsvo půjde do kelu ... tak je s námi total ámen ... protože to bylo sice zábavné, ale taky hodně tupé ... proč, do prdele, nenatočí někdo pořádný sci-fi ??? lidi ... alieni ... predátoři ... mimozemšťani ... pořádnej sci-fi horor - žádnej podělanej modrej Avatar ... jen lasery ... části těl ... beznaděj ... napětí a hrůza ... děs běs ty filmy poslední dobou ... ()

strikeman

Vůbec ne takový průšvih, jak by se mohlo zdát ze zdejšího hodnocení. Jasně, že ke špičce žánru má tohle dílko ještě kus cesty, ale zase já jsem vděčný za každé aspoň trochu slušné sci-fi, moc jich totiž nevzniká ... 75% ()

Vabr

Voyagers je přesně takový typ filmu, který budou dávat po nějaké době v televizi - není jako úplně špatný, ale prostě žádná sláva. Příběhem to tak hrozné není, ale nic převratného, a tak se tu tedy vsází (teda aspoň doufám, že to bylo vůbec někdy v plánu) na filozofickou myšlenku, která by film vyzdvihla. Bohužel, ta se utopila v kupě klišé, úrovni hereckých výkonů teenagerů a v jejich de*ilním chování, u kterého jsem si nespočetněkrát říkal "Bože, blbí teenageři, kdyby byli na lodi dospěláci, nechovali by se takhle de*ilně". Toto jsou naneštěstí hlavní mínusy filmu a z toho nevzniká nic jiného než průměrný film. Asi si tvůrci mysleli, že kdyby film poslali do kin bez těch teen klišé, že by neuspěl a prodělal, tak udělali opak, to se ale bohužel příšerně spletli. Vyhodnocení: Zmlkni! 😗 ()

dalziel

Americká televízía, redakcia pre deti a mládež  uvádza televíznu sci-fi inscenáciu ako vyplytvať posledné zdroje ľudstva na nevyvinutých kozmonautov ktorí majú za úlohu najsť pre ľudstvo nový domov. Nechápem načo je to dobré, lebo kam sa pohneme tam si svoje maniere berieme zo sebou. Takže keby  sme mali aj desať obyvateľných plenét v našej slnečnej sústave tak náš konzúmný spôsob života a ekonomika založená na principe neustáleho rastu zlikvyduje všetky" než bys řekl švec".55% ()

ViktorS

Tak musím povedať, že ma film trochu sklamal, čakal som niečo viac. Začiatok bol v pohode, celkom sa mi to páčilo, trochu mi to pripomínalo film Pasažieri, ale tá hlavná zápletka, ten chaos, ktorý na lodi neskôr nastal nebol podľa mňa dobre podaný. Film bol preto aj dosť predvídateľný. Čakal som skrátka trochu iný spôsob tej zápletky a celkový vývoj situácie, ktorá tam nastala. Síce chápem, čo sa nám film snaží naznačiť, ale nič to nemení na tom, že ma moc neoslovil. ()

Hpatrik

Nízkorozpočtová sci-fi ne nepodobná těm z Netflixu, a to i svojí průměrností. Je ale úplně jedno kolik to stálo, když to není uvěřitelné, tak to prostě nemůže fungovat. Je toho víc, ale třeba namátkou mě fascinuje jak se na palubu po pečlivém výběru dostanu psychopatičtí jedinci, jejichž diagnózu by odhalil i ten nejzákladnější test. Nebo když je sklad se zbraněmi tak skvěle zabezpečen, že jeho dveře vypáčíte během pár vteřin. Tady se prostě někomu nechtělo přemýšlet, a výsledkem je další úplně zbytečná sci-fi. ()

aR3Zz

Taková "young-adult" vesmírná sci-fi. Nijak nápaditá, natož převratná zápletka. Herecké výkony zajímavé, ale na oscara to nebude. Místy dosti psychologický nádech, ale těžko uvěřitelný, když cílová skupina filmu jsou teenageři. Proto zůstali Voyagers na půli cesty mezi seriózním scifi dramatem a romantickým dobrodržustvím pro náctileté. 60% ()

FeroFabus

Mně se to líbilo, stejně jako Burgerova Divergence i když už dávno nepatřím do cílové skupiny pro kterou je tento film hlavně určen. Ovšem inspirace Pánem much je více než zřejmá. Scéna, kdy zabijou údajného vetřelce je zcela okopírovaná jak v Pánu much zabijou příšeru. A když už jsme u toho vetřelce v závěru filmu muselo být každému jasné, jak to dopadne v okamžiku, kdy Christopher řekne :Vem si skafandr. A líbilo se mi i jak byl vyřešen závěr filmu. Dávám tak 70%. ()

zberatel

Naozaj to vždy dopadne rovnako, nech to skúšame koľkokrát chceme? Stále sme zvery, aj keď máme gény tých najmúdrejších, alebo je nejaký divný pomer medzi genialitou a debilitou a u každého prevláda jedna časť? Čo nás robí výnimočných? Čím sa tak líšime od zvierat že sa považujeme za pánov tvorstva?? Možnosť myslieť mimo základné potreby a pudy, alebo schopnosť tvoriť a objavovať? Ale čo sa stane keď vyhrá strach nad zdravým rozumom, ako dlho potom bude trvať kým zanikneme? Je to vek ktorý prináša tú pomyselnú múdrosť, alebo len potrebujeme KRÍZU ktorá nám ukáže našu pravú podstatu? Dokonalosť vraj neexistuje, možno sme ešte dostatočne nevyvinuli aby sme sa k nej aspoň priblížili, asi to bude chcieť ešte niekoľko generácií a inú planétu.. ()

LordMysti

Slušných sci-fi není mnoho a tento kanadský počin mě příjemně překvapil. Není to špička žánru, ale zajímavá atmosféra a napěti je budováno postupně a hezky a za mě oblíbený styl filmu. Slušné béčko jak má být. ()

gemi

Vcelku dobrý námět s uvěřitelným vývojem děje, ale závěr je čistým otvírákem pro pokračování, takže úplně neuspokojí. Ale byl jsem nalomený dát čtyři! ()

Likan7

Pán much ve vesmíru? První půl hodina je velmi fajn. Nástin toho jak moc je lidstvo v pytli a snaha poslat posádku dětí, kteří mají zajistit přežití rasy a dobrej Farrell. Bohužel se z toho velmi rychle stane nudná přehlídka hormonů a teenagerů. Perou se, dotýkají se jeden druhého a mě to po hodině začalo šíleně nudit. Tye Sheridan je pako a umí jen jeden debilní výraz, Fionn Whitehead je sice fajn, ale ten scénář je tady fakt příšernej. A taky mám celkem problém s faktem, že jediná šance lidstva, loď a posádka, se skládá asi z 10 místností a 30 lidí. Možná mi ze začátku unikla nějaká informace, ale zajímalo by mě jak má 30 dětí zachránit lidstvo. Množit se do aleluja mezi sebou? Geniální... ()

Klajondr

Chápu myšlenku filmu a přišla mi ze začátku hodně zajímavá. Jak se začnou chovat lidé, když poprvé objeví svoje pravé emoce a pocity? Jenže postupem času to začalo být takový plytký a málo do hloubky ukázané. Stal se z toho tuctovej snímek s jedním záporákem a jedním klaďasem. Celková myšlenka pak šla do kytek. Škoda toho nevyužitého potenciálu jak zmíněné zápletky, tak samotné cesty na neprozkoumanou planetu. Ta druhá linka tam byla jen tak hozená a nijak více neprozkoumaná. Jediné co si z toho pak člověk vezme je, že jsme vlastně všichni v hloubi duše jenom nadržený zvířata. ()

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

Dva zajímavé akční filmy na obzoru

25.06.2020

V Hollywoodu se čerstvě rozdávaly nové projekty a dva z nich teď přistáli v rukou velice šikovných režisérů. David Leitch (John Wick, Deadpool 2) se upsal režii snímku Bullet Train pro Sony Pictures.… (více)