Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu? (AČFK)

Maximilianus

Poliaci vedia točiť filmy takéto filmy. Hlavný hrdina je skvele zvolený aj zahraný. Príbeh je klasická sociálna dráma ale aj s pár paradoxmi, prekvapeniami a aj jemným koketným požmurknutím humoru. Inak je pravdivý, miestami mrazivý a aj smutný. 7,7/10. ()

Likan7

Naši polští sousedé mi zase jednou připravili neobyčejný zážitek. Jan Komasa vystihl atmosféru polské vesnice na jedničku. Tady by nechtěl žít asi nikdo. Do takového místa se dostane Daniel, a shodou okolností povede místní kostel. Pokud bych to měl shrnout jedním slovem, tak bych použil "neobyčejné". Film je stylem tak moc vzdálený západu, na který jsme tak zvyklý. Není to ale na škodu, naopak hmatatelná hutná atmosféra, skvělý Bielenia a syrová kamera zaujme od začátku do konce. A i když obvykle náboženská témata, nebo filmy úzce spojené s náboženstvím, nemám moc rád, tak Corpus Christi jsem si dokázal užít. ()

junxi91

Velice zajímavý příběh o mladém kriminálníkovi a vrahovi, ze kterého se stal katolický kněz a okolí mu to věřilo. Daniel si odpykává trest v polepšovně, kde pracuje na pile v malé vesnici a společně se svými kolegy rád šikanuje ostatní, třeba toho týpka, kterému málem narvali koule do zásuvky a tu následně zavřeli. Jednoho krásného dne se rozhodne navštívit místní kostel, kde se začne vydávat za kněze, kterým chtěl vždy být. Vikář mu uvěří, že je čerstvě vysvěceným knězem a přenechá mu místní farnost na starosti, zatímco se sám vydává na lékařské vyšetření. Už ten začátek se mi zdá dost ujetý - jak se mohl vrah vydávat za kněze aniž by to někdo poznal? Kázání mu kupodivu jdou, něco málo si přečte z knihy, zbytek si vymýšlí a občas také něco zazpívá. Dokonce si přečte, jak vést zpověď a lidé se mu se vším svěřují. Skamarádí se s bandou mladých, se kterými popíjí pivo a kouří cigarety, zatímco se od nich a od své nové kamarádky Marty dozvídá o tragické nehodě, při které zemřelo šest teenagerů v jednom vozidle a řidič druhého vozidla, známý násilník a alkoholik, kterého z celé nehody všichni vesničané obviňují. Šest mrtvých teenagerů má svůj památník, řidič ovšem ne a navíc není ani pohřben na místním hřbitově. Marta Danielovi ukáže video, na kterém jsou teenageři z druhého auta, jak tu noc chlastají a fetují. Daniel se pokouší kontaktovat vdovu po zesnulém řidičovi, ta jej nejprve pošle do hajzlu, ale později jej společně s Martou pozve dovnitř a ukáže jim výhružné dopisy od ostatních vesničanů, včetně Martiny matky. Podle vdovy byl její manžel dlouhá léta střízlivý, čemuž ostatní vesničané nevěří. Rovněž místní starosta, který zrovna slavnostně otevírá pilu, tlačí na Daniela, aby to nechal být, jinak bude odhalena jeho minulost. On má totiž moc.  Martina matka je na svou dceru nasraná a vyhodí ji z domu za vynášení výhružných dopisů, a tak Marta přespí u Daniela na faře. V noci poruší Daniel svůj slib celibátu a s Martou si zapíchá - měla celkem krásné tělo. Také jej ve zpovědnici navštíví starý známý z polepšovny, který zná Danielovu minulost a vyhrožuje mu, že všechno prozradí, pokud mu nedá 5000 zlotých, které Daniel nemá. Nakonec se spolu sice ožerou a sjedou jako staří kamarádi, ale později se kamarád nebude k Danielovi chovat příliš přátelsky. Daniel se přes veškerý odpor rozhodne uspořádat pohřeb pro řidiče a vede pohřební průvod, ke kterému se většina vesničanů připojí - Daniel dosáhl částečně smíru v komunitě. Po průvodu má proběhnout zádušní mše, ale to si Daniela najde minulost - objeví se zde kněz z Danielova záchytného centra pro mládež, který se dozvěděl o tom, že ve vesnici je kněz podvodník. Kněz je naprosto neoblomný a chce, aby se Daniel sbalil a šel s ním zpět do polepšovny. Dojde dokonce k bitce a při odchodu se Daniel postaví před kazatelnu, sundá si košili a ukáže všem své tělo a svá tetování. Poté je odveden do věznice, kde jej čeká tvrdá bitka s místním hovadem - bratrem týpka, kterého Daniel umlátil. Bitku Daniel vyhrává a utíká z vězení, což celý film ukončí a já nevím, zda se mu povedlo utéct. Ve filmu zaznělo slovo "kurwa" tolikrát, hlavně během popíjení s mladými, že jsem to nestíhal ani počítat. Daniel nebyl rozhodně sympatickým kladným hrdinou, zato však uměl perfektně předstírat málomluvného uhrančivého kněze. () (méně) (více)

Niflheim

90 %. Krapet kontroverzní sociologická a do nitra lidskosti tepající sonda bez prvoplánového scénáře s chytrými dialogy a nenápadnou hrou s barvami. Klimaxem pro mě byla dvacetiminutovka kolem prvního farářova setkání se starostou. Nevěděl jsem, jestli se mám dívat s otevřenou hubou, podezíravým okem nebo vysmátou držkou. A Lipka zielona pohladila na duši. Scénáristicky bych změnil jen jednu jedinou scénu, která předcházela požáru. Ať moc nevyzradím. Řemeslně skvěle zvládnuté finále mě zbavilo posledních zbytků obav – přece jen si scénář snímku místy nadbíhal k nebezpečnému sklouznutí ke klišé a morálním závěrům. ()

šakal007

Kurwa! Kurwa! Kurwa! Ne, nejsem strašně sprostej. Jenom dávám najevo, že jsem si vybral hodně dobrej film. Polské Boże Ciało je fantastický příběh. Bez váhání dávám 100 %. Polský kandidát by si Oscara od Akademie kurewsky zasloužil! Příběh kluka na okraji společnosti, který má v sobě smysl pro dobro a spravedlnost, využije nečekané příležitosti a nelegálně se stane knězem, nutno říct, že ač tak mladý, získá si respekt věřících, by v Čechách těžko mohl vzniknout. V katolickém Polsku vypovídá o společnosti. Ovšem i té naší. Všichni si někdy hrajeme na spravedlivé, čestné, arbitry morálky, ale většinou jsou to jenom pokrytecké lži kryjící pravý stav věci - náš egoismus nebo strach dělat opravdu dobré věci. Fakt mi ten film udělal radost. A závidím Polákům. My jsme dobří v neustálém rýpání se v historii, oni na ní staví a žijí budoucnost. ()

ForGump

Polské venkovské prostředí a klasický motiv víry, tak typický pro naše severní sousedy, rozvinutý do zajímavé, leč příliš okatě vykonstruované zápletky. Navíc byť Komasa umí výborně režírovat, tak mu nepomáhá nezajímavý zbytek vizuální stránky, kdy to je poměrně dost bez nápadu. Nicméně je docela nutné uznat, že Poláci alespoň umí filmy, které nevyznívají trapně, ale to my ještě v menší míře taky a nemám iluze, že se sem z Polska dostávají jen ty lepší filmy a i oni mají své Bábovky... Corpus Christi naštěstí leč utahaný a čitelný, tak stále nadprůměrný. 70% ()

mac000

Film je nejlepším dokladem toho, že dobro není nikdy čisté dobro a zlo není nikdy čiré zlo. Potom je morální odsudek velmi obtížný, zejména pokud máme eliminovat emoce. Kromě toho, že film je odrazem polské společnosti a její víry v Boha, je také sondou do naší duše a zamyšlením nad lidskými hodnotami. A otec Tomáš si tu vede skvěle! ()

Amonasr

Nejenže v tak religiozním státě to muselo znamenat velkou odvahu, natočit něco takového, ale především jde o skvělou filmařinu s hlubokým poselstvím. Polákům můžeme jejich kinematografii jen závidět. A jen tak mimochodem - skutečnou víru v Boha (nikolv  církev) může tento snímek jen posilovat. ()

iz67

Hosi si ukousli vic nez na co meli. Scenar dost drhne. Misto, aby to jelo jako po masle a my si z toho prirozene a nenucen vybirali ta poselstvi, tak z toho naopak od zacatku ta poselstvi couhaji , aby prubezne tvurci podle nich znasilnovali dej.(Resp. aby produkovali nezivotny dej, kde se veci kvuli poselstvi). A Vitvarovo prirovnani k Preletu uz je uplne mimo. ()

oasismanik

Absolútne milujem filmy z rozných prdelí uprostred ničoho a toto je snáď jeden z najlepších. Perfektná, drsná dráma od našich severných susedov, ktorí filmy teda točiť vedia. Bartosz v hlavnej úlohe exceluje, ale výrazne hrajú všetci zúčastnení, bravo kurwa, bravo! ()

eredin

Polovinu filmu se nic nedeje a pak je uprostred sceny strih a konec. Nesnasim tyhle "nezavisle" filmare. Maji zajimavy namet, ale zadny napad jak film uzavrit. Zacnou tocit s tim, ze to nejak dopadne. Utrati penize od vsech asi padesati sponzoru a koproducentu (viz seznam pred filmem) a porad nevedi co dal, tak proste daji titulky tam kam pribech zrovna dosel. ()

Pete

Stejně mě nejvíc bavilo porovnávat Tělo Kristovo s Farářovým koncem, který má hodně podobnou zápletku, ale jinak je obsah i forma naprosto odlišná - však také oba filmy dělí půl století a především propast, která rozděluje Poláky a Čechy. Přemýšlet o nejrůznějších nuancích těchto rozdílů bylo pro mě nakonec zajímavější, než snímky jako takové, byť krásně šťourají do vesnické morálky, a jsou vlastně oba dost zábavné, každý jiným způsobem. A dojde i na nějaké to szukanie Boga. Co mě zde přinutilo k vyššímu hodnocení byla zejména skvěle napsaná i zahraná hlavní postava mukla/kněze, a také odvážný závěr, tomu říkám farářova hlavička. ()

MyrnaAlec

Klasische Polsko : chlast, Ježíš a bezdůvodná brutalita. Je zvláštní, jak rychle se tamní církev z bojovné protirežimní změnila v kolaboranta s vládou. Tenhle film se jim teda určitě nelíbil. V hlavní roli neuvěřitelně dobrej herec. Pochvala za otevřený konec. ()

DJ Kritik

Poliaci majú ten dar rozprávačov a aj tu je príbeh podaný veľmi chytľavo i keď sa v Poľsku jedná o citlivú tému a to cirkev. Je to taký paradox, že chlapec z nápravného ústavu dokáže meniť ľudí k lepšiemu ponímaniu sveta. ()

nula87

Vlastně bezchybný film, a o víře je vlastně jen z menší části. Hlavně je o každém z nás, o hledání místa ve světě, o tom, jak být sám sebou, a samozřejmě o odpuštění, vině, trestu a právu soudit. 100% ()

ostravak30

Jakýkoli děj odehrávající se v Polsku se bude vždycky točit kolem církve, i kdyby jen okrajově. Je to tradiční katolická země a náboženství tu berou vážně. Jan Komasa natočil film, který se zaměřuje na to, jak moc se člověk může změnit, když chce. A jak moc může člověk změnit život nebo lidi kolem sebe, když na ně působí správně. Ať už jde o kohokoli. Daniel se změnit chce a když má možnost, pokouší se urovnat i vztahy ve vsi. Pravda je, že i zde vidíme spousty nešvarů, otevřeně popsaných ve filmu Klér. Polská církev tak evidentně je nemocná a něco s ní v pořádku není. Obecně řečeno se církev musí modernizovat a změnit přístup. A to bez svěžího větru nepůjde. A lidé jako Daniel by to dokázat mohli. Jenže je nikdo mezi sebe pustit nechce, ačkoli Ježíš hlásá, že se má odpouštět. Dost mě zaujal fakt, který tu ale není nikde zmíněn, že se mělo jednat o film psaný dle skutečné události. Docela by mě zajímalo, zda se to odehrálo právě takto. ()

28. Dny evropského filmu startují!

28. Dny evropského filmu startují!

15.06.2021

DEF proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech ČR v rámci festivalových ozvěn. DEF jsou filmovým festivalem, který se již 28 let zaměřuje výhradně na současný… (více)

LUX Film Days promítnou filmy zdarma

LUX Film Days promítnou filmy zdarma

30.04.2021

Letošní Filmové dny LUX se v ČR uskuteční v termínu 3.–12. května. Nabídnou divákům zdarma projekci filmů Chlast, Corpus Christi a Kolektiv. Vítězný snímek bude vyhlášen 9. června na základě… (více)

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště bude

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště bude

15.05.2020

15. květen 2020, Uherské Hradiště – Letní filmová škola v Uherském Hradišti proběhne. Pořadatelé festivalu se k tomuto kroku rozhodli po jednání s městem a ministerstvem kultury. Je samozřejmé, že… (více)