Nejdřív únos, pak zběsilé pátrání a nakonec smrtící pravda... Walter Lloyd (Gene Hackman) žije zdánlivě všedním životem v texaském Dallasu. Jeho manželka Donna se chystá na cestu do Evropy a ještě před odletem ho požádá, aby zkusil zapracovat na svém vztahu s jejich dospívajícím synem Chrisem (Matt Dillon). Po pár dnech přichází z Paříže nečekaná zpráva, že Donna se stala obětí únosu. Walter společně s Chrisem neprodleně zamíří prvním letem do Paříže, aby ji vypátrali na vlastní pěst. Už na letišti se ale pokusí Chrise někdo zavraždit a ten moc dobře ví, že smrtící hra souvisí s jeho dávnou minulostí. Před lety totiž pracoval jako agent v utajení pro CIA v období zuřící studené války ve znamení vražd, podrazů a skrytého násilí. Z organizace nakonec odešel na vlastní žádost, aby ochránil svou rodinu a přijal novou identitu. Teď musí s pravdou ven a svěří se Chrisovi, aby drželi při sobě a společně odhalili, kdo chce zlikvidovat celou jejich rodinu. Někdo totiž porušil nepsané špionské pravidlo, že agentova rodina zůstává nedotknutelná. (Česká televize)

MickeyStuma

Dramatický thriller staré filmové školy kde se dával důraz převážně na příběh a hlavně na dramatizaci. Gene Hackman měl v 70. - 80. letech na takovéto snímky šťastnou ruku a dá se říci, že byl jejich hlavní hvězdou. Motiv odcestování manželky do Evropy kde byla záhy unesena byl později ještě mnohokrát zopakován. Hackman si velice bravurně zahrál bývalého agenta CIA, kterého nečekaně dostihla minulost. O žádnou akcí nabitou žánrovku se tedy nejedná. Každá scéna každého dějství je plně rozvinuta a patřičně zdramatizována. Např. likvidace výbušniny v takovém pojetí jaké je zde se dnes už nevidí. Nikam se nespěchá a divák s napětí čeká, jestli se to povede či ne. Jeden z mnoha výborný snímků své doby. ()

BDMarty007

Terč by klidně mohl být jedním z dílů seriálu 30. případů majora Zemana, v mnoha aspektech připomíná některé z pozdějších dílů seriálu, takové ty na špionážní téma. A to skutečně v mnoha ohledech. Spíše televizní kvalitou filmového materiálu, prostředím, schematičností některých částí, podobnou ponurostí .... Největším neštěstím filmu jsou rozhodně dialogy. Ty jsou neuvěřitelně špatné, kýčovité, klišé, nepravděpodobné ... prostě ubohé. Kdyby jich bylo ve filmu čtyřikrát méně, byl by čtyřikrát lepší. Zejména prvních 10 minut se skoro nedá vydržet. Na druhou stranu ale když se film konečně rozjede, překvapivě docela funguje jako špionážní krimi thriller, udržuje určité napětí, většinou tušíte další vývoj, ale až krátce před expozicí. Celé je to takové trochu odfláknuté, což je škoda, protože scénář či spíše námět není špatný, herecké obsazení také ne. Navzdory všem minusům jsem to bdělý a se zájmem dokoukal až do konce a celkem se i bavil. Pokud se vám líbily díly majora Zemana Bílé linky, Modrá světla, rukojmí v Bella Vista, tak by vás to mohlo zaujmout. ()

johnsnow

Bolo mi jasné, že hackman bude viac kecať než bojovať a strielať ale na počudovanie to mal slušné prestrelky a dobrú autonaháňačku. Zvrat celkom prekvapil ale hneď sa dal aj odhaliť pravý záporák. SPOILER: Tej kurve ktorú mladý vyprášil som od začiatku neveril. ()

Clark_Kent

Solidně a řemeslně dobře odvedený thriller ze starý školy. Jeden z mnoha výborný snímků své doby. Gene Hackman umí zahrát cokoliv. ()

ostravak30

Američtí herci v Evropě, bývalý agent, únos rodiny apod. Něco podobného se odehrává i ve filmu 96 hodin, ale mnohem napínavěji a akčněji. V tomto filmu ukazuje Gene Hackman svému synovi, že ještě nepatří do starého železa. Jisté kvalitní parametry to má, byť film obsahuje pár nelogických míst, které zavánějí až komediálně. Vše ještě umocňuje stále pevná železná opona. Ovšem G. H. mě asi nikdy nezklamal. Myslím, že se jedná o klasický osmdesátkový produkt, který by se zavřenými oči leckdo mohl přirovnat k francouzské produkci a nebyl by daleko od pravdy. ()

DonBraso

Bohužel nic moc.Hackman sice hraje,ale tahle špionážní linka je neskutečně zdlouhavá až to bolí. Scény jsou někdy úplně na pěst, střih nic moc.Když je akce,tak se to neustále zabíjí dlouhým monologem úplně o ničem třeba ke konci. Někdo možná ani nepřetrpí pomalejší začátek. Jasně,dojde k nějakýmu překvapení pro někoho,ale hrozně moc scén je pořád přehnaně dlouhý a vůbec ne poutavé scény, který jakoby režisér nevěděl jak prodat na plátno. Scéna s Fiatem vyhrává. ()

nanamarak1

Arthur Penn a Gene Hackman spolu natočili výborné krimimálky Bonnie a Clyde a Noc postupuje, ale tahle jejich třetí spolupráce moc dobře nedopadla. Hackman je sice tradičně výborný, Dillon si též s tou blbě napsanou rolí jakž takž poradil, avšak zbytek no name castu je až na toho slizkého zabijáka dost nevýrazný, stopáž je přemrštěná a hudba skoro nepostřehnutelná; navíc pointa té dost překombinované zápletky se taky dá odhadnout před koncem. Pokud mermomocí chcete vidět Hackmana v roli drsňáka, sáhněte radši po již zmiňované Noc postupuje nebo po klasice Francouzská spojka. Tenhle průměrný thriller může vaší pozornosti klidně uniknout. 50% ()

Troniq

Jaká škoda! Žeru Hackmana, mám rád Dillona a vím, že Penn uměl...ale sakra vždyť tady mu ta režie pěkně ujela. Zvláštní mrhání potenciálem filmu a vůbec se nedivím, že toho jako (pravděpodobně) předlohy využili pro mnohem později natočené Taken pánové Morel a Besson. Mohl to být syrový špionážní thriller, ale proměnilo se to v hromadu klišé s pár dobrými, nadprůměrnými momenty. Takže hvězda za skvělý a uvěřitelný výkon Hackmana a druhá za moje první auto - Peugeot 205 GTI, figurující v poměrně povedený honičce. ()

Chicharron

Rozvleklá nuda, kterou nespasí ani honičky s auty, které normální lidé používaly jako nákupní tašky na cestě ze supermarketu. Kromě těchto dvou momentů film postrádá jakýkoli drajv a patří k tomu horšímu s Gene Hackmanem. ()

jobina

V době, kdy byl film natočen, byl jistě dost zajímavý a měl své příznivce. Dnes už je vidět, že se jedná o starý film, ani nijak nezujme, ale ani neurazí. ()

andy60

Spojení dozvuků bývalého agenta CIA, problémový vztah mezi otcem a synem a k tomu pátrání po unesené manželce, mně nepřišlo nejšťastnější. Když k tomu připočtu hodně nepovedené dialogy mezi postavami, vychází mně film, který jen sotva dosáhne průměrnosti. ()

makoko1

Jedna hviezdička odo mňa len kvôli tomu ,že mám rád Gene Hackmana. Scenár slabý ,Matt Dillon  slabý ,Gene Hackman tieň Jimmyho Doyla z Francúzskej spojky. ()

Carney

Film, který byl natočel spíše pro televizi, Matt Dillon neustále prodělává hysterické záchvaty, vše je napůl jakoby komedie ve stylu Jamese Bonda, kamkoliv Hackman s Dillonem přijdou, už na ně číhaj vrazi. ()