Reklama

Reklama

Eurovision Song Contest 2019

(pořad)
  • Izrael Eurovision Song Contest 2019
Hudební / Soutěžní
Izrael, 2019, 2x120 + 250 min

Obsahy(1)

64. ročník největší hudební události na světě se letos odehrává v izraelském Tel Avivu. Česká republika letos bude v prvním semifinále bojovat o svou premiérovou druhou účast ve finále v řadě a třetí celkově. Lake Malawi s písní Friend of a Friend jsou teprve osmými reprezentanty ČR v této soutěži v její 64leté historii. Připraveni mají nejen svou píseň, ale i show, která by měla okouzlit jak porotce v jednotlivých zemích, tak i diváky konkurenčních zemí. Bude to stačit na postup? Dokáží postoupit na úkor zemí v prvním semifinále? Změříme síly s dalšími šestnácti zeměmi, kterými jsou Austrálie, která se stala pevnou součástí soutěže po své první účasti v roce 2015. Dále pak Belgie, Bělorusko, Černá Hora, Estonsko, Finsko, Gruzie, Island, Kypr, Maďarsko, Polsko, Portugalsko, Řecko, San Marino, Slovinsko a Srbsko... Toto semifinále konané v izraelském Tel Avivu se pokládá za velmi nevyzpytatelné a nemá jasné favority. Dostane se ČR podruhé za sebou do finále a celkově do třetího finále v posledních pěti letech? Fanděte. Zorientovat se, komu dát svůj hlas vám pomůže i zkušený a informacemi oplývající komentátor Libor Bouček.
Izraelský Tel Aviv hostí i druhé semifinále, ve kterém je plno favoritů na celkovou výhru této soutěže. Přenos tak slibuje velké drama, protože do finále se dostane pouze deset zemí. Někteří tradiční finalisté tak odjedou domů s prázdnou. Bude to favorizované Švédsko, Rusko, Švýcaři nebo Holandsko? Překvapí naopak podceňovaní Rakušané, Litevci, Lotyši či Irové? Semifinále slibuje i dramata, postoupí obě země, mezi kterými je velká rivalita a to Ázerbájdžán a Arménie nebo jako loni nepostoupí ani jedna z nich? Kolik skandinávských zemí se nakonec dostane do finále? Kromě již zmíněného Švédska jsou v tomto semifinále ještě Dánsko a Norsko. Vrátí se do finále i Rumunsko nebo na jejich úkor postoupí sousední Moldavsko? Zajímavé bude sledovat, zdali do finále postoupí i některá z balkánských zemí reprezentované Albánií, Chorvatskem a Severní Makedonií.
Již po čtvrté hostí Izrael finále v 64-leté historii soutěže. Spolu s nimi jsou přímými účastníky tradiční zakladatelské země – Francie, Itálie, Německo, Španělsko a Velká Británie. Těchto šest zemí svede souboj s dalšími dvaceti, které prošly semifinálovými koly. O postupu z prvního semifinále jste rozhodovali i vy. Nyní máte možnost pomoci svému favoritovi k vítězství prostřednictvím vašich hlasů. V tomto ročníku soutěže stejně jako loni se budou rozdělovat body diváků a body poroty, které se následně sečtou dohromady. Funguje to tak, že porota rozděluje 1–8, 10 a 12 bodů deseti písním. Tyto body se diváci dozvědí jako první od hlasatelů jednotlivých veřejnoprávních televizí. Stejný počet bodů rozdělují také diváci. Jejich hlasy z jednotlivých zemí se sečtou a připočtou se k hlasům od poroty. Vyhraje váš favorit? Dokážete tipnout první desítku a kdo naopak skončí poslední? (Česká televize)

(více)

Recenze (13)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Od mého posledního hodnocení této soutěže v roce 2016 se nic podstatného nezměnilo, tak jen pár poznámek. 1) Písničky jako takové jsou stále vychytanější a, myslím, i profesionálnější. Bohužel však jejich konformita jde už tak daleko, že je místy obtížné je od sebe rozeznat._____ 2) Soutěž stále nic neříká o ničem. Ale její nepředpověditelnost, pokud jde o vítěze, je osvěžující. Vskutku milá změna oproti Českému slavíkovi blahé paměti._____ 3) Nedivím se, že Lake Malawi za své bezpohlavní vystoupení nezískali divácké hlasy. Divím se, že je získali jiní interpreti. Jedinou písničku, která se mi opravdu líbila, zpívala za Dánsko Leonora - Love is forever (skončila na 12. místě hned za Lake Malawi)._____ 4) Nechyběly obvyklé bizarnosti: islandská skupina Hatari (10. místo) nebo francouzský/á představitel/ka Bilal Hassani s půvabnou tanečnicí (16. místo)._____ 5) Sympatický koment: D28**. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Je obdivuhodné, kam to může dotáhnout ženská, která neumí zpívat. Madonna - totální debakl. I když se na Eurovizi nedíváte, doporučuji dohledat. To se pobavíte! Každý, zdůrazňuji každý zpívá lépe než ona. Nikdy jsem o ní neměla valné mínění, ale klipy mívala dobré a ve studiu se to vždycky nějak zašolíchalo. Ovšem aby se přišla znemožnit do pořadu, který se přenáší live do tolika zemí, svědčí i o ztrátě soudnosti. Naši Lake Malawi skončili 11., škoda, že nebyli výš, protože mně se líbili. Sledovala jsem tuhle estrádu prvně v životě (zrovna kvůli klukům z Moravy), děsila jsem se vousatých ženských a kvokajících výrazně korpulentních dvacítek,které jsem zaznamenala po minulých ročnících tak nějak periferně z médií, ale až na zástupce Francie (jako nic proti ničemu- děsný byl, byla? bylo? Nevím, o co šlo..), mě příjemně překvapila letošní umírněnost ve výběru vystupujících. Celkově mě přenos bavil, dodávám, že kupodivu, protože stejně jako zástupy lidí z naší kritické kotlinky jsem tuto soutěž celé roky ignorovala. Našim klukům gratuluji: Lake Malawi, byli jste moc fajn! ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Slabší ročník s geniálními performery Hatari, kteří mě jako jediní dokázali zaujmout. Zbytek hudebních čísel byl tragédie a šedý pop průměr, který ničím nevybočoval, vzájemně splýval a druhý den si ho nebude nikdo pamatovat, natož pobrukovat. O smysluplnosti soutěže svědčí fakt, že italský rapper se svým songem, kterému nikdo krom Italů nerozuměl jediné slovo (takže všichni, kteří pro něj hlasovali), skončil na druhém místě, ačkoliv rap je pouze o sdělení myšlenky. Lake Malawi na chvostu diváckého hlasování a nebýt kokotských porot, máme další exkluzivní propadák na kontě. Není náhodou, že v současnosti nemáme žádnou globálně známou hudební osobnost, protože co se týče hudby, jsme absolutní anafabeti žeroucí směsici normalizačního popu a agrometalu ještě v roce 2019, takže na výsměch Eurovizi můžeme zapomenout. Eurovize je a vždy byla jen freak show, u které člověk vypne, protože se soutěží nemá nic společného. Každá balkánská prdel hlasuje každoročně pro sebe a každý retardovaný obdivovatel cara Putina z celé Evropy to každý rok pošle Rusku, i kdyby vyslalo zvuky vejfuku Lady ucpaného hovnama, takže přibližně to, co vyslalo letos a skončilo to na třetím místě. 60 % ()

Handle 

všechny recenze uživatele

Ne moc zapamatovatelný ročník. Sice nebyl v ničem vyloženě příšerný, ale něco doopravdy zajímavého vlastně moc nenabídl. Upřímně jsem se u finále vyloženě nudil, protože co se týče letošních písní, tak tam to byl šedý průměr a nebýt Austrálie, tak umřu nudou i co se stagingu týče. Je fajn, že alespoň ČR na sebe může být letos pyšná, sice byla slabší konkurence, ale i kdyby ne, tak to bylo dostatečně dobré. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Asi netřeba k tomuto ročníku nic moc dodávat, co by už neřekli jiní. Neviděl jsem úplně všechny vystupující, protože při té náloži bych to asi nezvládl – hlavně když dávám přednost hokeji, ale i tentokrát se tu našlo několik exotů (i když asi míň než v jiných ročnících). Nechápu co v soutěži Eurovision dělala taková Austrálie…Co se našich Lake Malawi a jejich písně Friend of a Friend týče, nebyla to zas až taková hrůza, jak bych čekal. Ostudu neudělali, zabojovali, zkušenosti do života se počítají a to je tak všechno. Klidně bych se bez podobné show obešel… ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama