Gangster, policajt a ďábel

• Jižní Korea Akinjeon (více)
všechny plakáty

V Čchonanu je v autě brutálně ubodán muž a případu se ujímá detektiv Jung Tae-seok (Moo-yeol Kim) se svým parťákem Bae Soon-hoem (Yoon-seong Kim). Jung si jako jediný případ spojí s dalšími vraždami, které byly spáchány stejným způsobem, a dojde mu, že je má na svědomí sériový vrah. Když tentýž vrah napadne a pobodá i šéfa gangu Jang Dong-sua (Dong-seok Ma), oběma mužům dojde, že musí spojit síly, aby ho dopadli. Každý ovšem sleduje svůj vlastní cíl. (LangiJ)

agentmiky

Nejspíše asijské překvapení minulého roku (u Parazita jsem tu kvalitu čekal, tady mě to nesmírně kladně překvapilo). Musím fakt uznat, že tak nařachaný film z korejského prostředí jsem dlouho neviděl. Dozajisté mu vládne herecké obsazení, kde na samotném vrcholu stojí Dong-Seok-Ma.......Tento člověk je přímo neskutečný, každou jeho roli, kterou jsem doposud zaznamenal, jsem si užil plnými doušky, oplývá velkým charismatem a nadáním.....jednoduše jeho přítomnost na plátně film pozvedává o několik úrovní výše. V roli policajta se objevila postava, jež by se dala označit ta trochu potrhlou, k celkovému vyznění filmu se ale hodila. A třetici uzavírá slizký vrah.......I příběh a scénář mě bavily, zápletka od zhruba poloviny začala nepříjemně gradovat až do grandiózního finále.....Ten konec osobně řadím mezi nejpropracovanější moment filmu, tak excelentně zakončit tento snímek, prostě jen wow (jasně to potvrzuje to, že někdy nechat otevřená vrátka, aby se divák mohl zamyslet nad tím, co se stane v následující chvíli, je trefou do černého)......Akce se člověk moc nedočká, ale když se sem tam vyskytne, nabídne brutální a krvavou podívanou. A hlavně film sází na vtip, celkově zábavných groteskních dialogů a momentek je zde nespočetně. Parádička, děkuji uživateli https://www.csfd.cz/uzivatel/330851-evilphoenix/ za doporučení.....Za mě dávám 90 % P.S. Jestli budete mít šanci vidět tuto luxusní záležitost s českým dabingem, tak ji chyťte za pačesy....Tak precizní práci s překladem jsem na tomto poli dlouho neviděl ()

Davered

Obstojna zanrova zabava na jedno pouziti. Ale zaroven prehlidka vsemoznych klise korejskych policejnich filmu--prakticky nonstop zde nekdo nekoho mlati, na nekoho krici, nebo nekomu nadava. ()

LangiJ

Další jihokorejské krimi o sériovém vrahovi, které je inspirované skutečností. A opět Korejci nezklamali, tohle prostě umí, velká spokojenost. Tentokrát se neústupný polda musí spojit s gangsterem a společně se pouští po stopách ďábla. Slušný obsazení, postavy sympatický, i hromotluka Ma Dong-seoka musí mít člověk jako gangstera rád. Má to svižnější tempo než Dark Figure of Crime a ani si to nedrží dvouhodinovou stopáž jako spoustu JK filmů, takže to má drive a rychle to odsýpá. Při pár scénách jsem se i pousmála a tu s připíjením jsem si musela pustit několikrát. Na tohle se rozhodně ráda podívám znova. Přeloženo. ()

italka63

Bezvadně zpracovaný pravdivý příběh, kde mi mírně šel na nervy poněkud nafoukaný policista, zato byl výborný gangster. Korejci se s ničím nemažou, jak je dobrou tradicí, policisté se mezi sebou i poperou, ale zkrátka, sériový vrah byl opravdu úchylný ďábel. Hnus. ()

BarryLyndon

Tak jsem viděl originál a jsem trochu zklamaný, je to tak 5-6 z 10. Má to cool námět, tradičně skvělého Ma Dong-seoka, ale to je to je tak všechno, dost jsem se někdy v půlce nudil. Remake tomu může jenom prospět, jenom teda doufám že se Sly nenacpe do role policisty, to je poloha která mu fakt nesedí. ()

C0r0ner

Podle skutečné události..., no kurva, vole. O masových vrazích Korejci už pár kousků natočili, ale tohle spojení gangstera s policajtem je jiné. Jiné v tom, že se podsvětí a zákon spojili, aby sejmuli jednoho zmrda, přičemž posledních patnáct minut fakt stálo za to. 85% ()

Juto

Príbeh je veľmi jednoduchý: Šéf zločinu sa spojí s policajtom, aby vypátral sériového vraha. Čo filmu chýba do hĺbky, to doháňa štýlom, dobre zvládnutou akciou a zábavnou ústrednou dvojicou. Je to pre mňa príjemné prekvapenie. 7/10 ()

Johnny.ARN

Kórejci sa toho neboja. Naservírujú pravdivý príbeh, ubodaných ľudí, hromadné mláťačky, naháňačky pekne zabalené v pozlátku spravodlivej polície a zlých gangsterov. So spádoch, pútavým dejom, litrami krvi a samozrejme spolupráce dvoch svetov, ktoré by spolu rozhodne spolupracovať nemali. A neni to ani nejak desne úmorné a dokonca ani nevyzerajú všetci rovnako. Ja som sa bavil. 4 z 5 ()

Pedross800

Klasika po korejsku a další chuťovka se sériovým vrahem v hlavní roli. Už po několikáté se člověk dovídá, že je film inspirován skutečností a já si ted tak říkám, stojí vůbec za to chtít tu zemi někdy navštívit? Podle těch filmů je to tam samej vrah, úchylák a dáběl všude kam se podíváš :-))) jo a konec je fakt povedenej, to vážně volá po pokračování. ()

ghatos

Na takové mírné hraně komedie bojují 2 odlišné zájmové skupiny o kořist...kdo má rád jihokorejskou prudukci, tak nebude zklamán. 69%. ()

Skeksis

Keby to bolo urobené ako drsná krimi bez stupídneho humoru a naivných názorov, vzťahov, či scén, bolo by to super. Viac mi tam chýbalo rozvinutie motívu a psychológie vraha. Bol iba naháňajúci fakt - že, dobre, zavraždí toho, kto mu príde náhodne pod ruku, a že ho otec zneužíval (čo väčšinu psychopatov). To je všetko, čo môžem o vrahovi povedať. A absurdné scény - keď už aj tak zbití gangster a policajt odrovnajú polku druhého gangu a pokojne odkráčajú, alebo keď niekomu prerazíte hlavou dvere a ešte mu ďalej trieskate po ksichte, a on má všetky zuby a na druhý deň vyzerá akoby nič, tak to mi pripadalo trápne a nudné. Keby to bolo zobrané z ešte humornejšej stránky, alebo potom napríklad scény ešte drsnejšie, tak by to bolo ok. Ale inak nápady boli, a nevlieklo sa to, takže v pohode. ()

Hollohlaway

Poměrně zajímavá zápletka a hlavně Ma Dong Seok to táhnou silně nahoru. Naopak polda je hysterickej rádoby drsoň s charismatem a výrazem chcíplýho holuba. Ale obsahuje to solidní množství rvaček a odsýpá to. ()

herr_carter

Po pro mě dá se říct bezchybném a kulervoucím "Beomjoidoši" přichází můj korejský oblíbenec Dong-seok Ma s dalším parádním filmem - tentokrát není za slušňáka, ale stojí na opačné straně barikády (samozřejmě, i když se nejedná o čestného občana, nýbrž klasického gangstera a vládce podsvětí, člověk mu fandí i tak, morálka nemorálka). Tady můžeme za všudypřítomného korejského mluvení "joooooo, joooo-ooo", nebo při nadávkách "ašššššš, ššššš" sledovat nevyhnutelné spolčení ganstera a policajta, kteří jdou po společném nepříteli. Korejci opět nezklamali....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Lukoboss

Korejci tohle umí, tento žánr jim jde, umí to vygradovat, umí udělat pořádnou akci a sem tam i nějakej ten zvrat. Navíc celej film táhne postava hlavního mafiána - Dong-seok Ma to dává na výbornou. Tady hlavní boss není jen nějakej kravaťák z kanclu, tady když je potřeba, tak si pořádně ušpiní ruce sám, zliská několik týpků a jasně si sjedná respekt. Postava hlavního detektiva je trochu střelená, mírně přehrává, ale není to nic, co by se nedalo přežít. No a vrahoun/ďábel má tak nepříjemně ostrý rysy v ksichtu, že mu ty jeho hnusárny fakt věříte od pohledu. Já jsem se bavil, žánrově je to fakt povedený a jen máloco se tomu dá vytknout. ()

Hanys_

Vlastně nic extra. Když teda pominu fakt, že tady po sériovém vrahovi jde elitní gangster a policista, takže se vytvořila dost neobvyklá dvojice. Boužel tu logika dost skřípe, a zase všichni umí kung fu. ()

SpaceOdyseus

Tak nam zas korejci nalozili super kriminalku. Tentokrat okorenenou netradicnim ustrednim trojuhelnikem. Fandil jsem jim oboum. Film ma velmi slusny tah na branku a vytasi se s nejednim prekvapenim. Je to vic nez velmi slusna zanrova prace. ()

Corpsegrinder

Zatímco fízl neni moc sympatická postava, zbylý dvě titulní figurky jsou zde super, a nebejt toho že se ke konci rozjede celkem zajímavá tahanice o to kdo vraha najde první a nechá si ho, tak bych možná uvítal kdyby tu policejní část vystřihli úplně. Jinak se jedná o jeden z těch svižnějších korejskejch filmů, tempo to má hodně rychlý a furt se něco děje. Dojde i na pár rvaček z nichž ta ve skladišti cca v půlce filmu má několik dobře prodanejch kaskadérskejch kousků. Hezky natočenej nadprůměr. ()