Epizody(6)

Malajsie, 19. století. Britský kolonizátor James Brooke chce vší silou upevnit svoji moc. Ale je tady pirát Sandokan, syn Maháradži a poslední člen bývalé vládnoucí dynastie, který se postaví kolonizaci a bojuje proti nepřátelům, aby osvobodil zemi od kruté nadvlády. V roce 1884 vznikl na základě historické skutečnosti dobrodružný román Tygr z Malajsie od Emilia Salgariho, který měl velký ohlas u čtenářů. Filmová verze přilákala v roce 1976 téměř celou jednu generaci diváků před televizní obrazovky nejen exotickými přírodními scenériemi či charismatickým představitelem Sandokana v podání Kabira Bediho, ale také jeho romantickým vztahem s Mariannou na pozadí anglické nadvlády. (oficiální text distributora)

jonnybe

Já fakt nemůžu....co....jo odsoudit to. Dialogy jsou hrozný, ale ta nostalgie. Vyrůstal jsem na tom a tak nekriticky 3. Ještě vcelku zlatý časy českýho dabingu. ()

valinka

Skoro 3 a půl. Vzpomínka na dětství Sandokana jsme kolektivně zbožnovaly Marianu obrečely. JJ a tričko jsem měla taky ()

Johgas

Kdyby tam nebyla ta laciná love story, tak by to byl moc pěkný dokument o boji za národní sebeurčení :-) :-) V době, kdy to bylo populární, mě to moc nebralo, po letech jsem ocenila exotické interiéry a velmi dobrý český dabing. Skvělá hudba. Tričko se Sandokanem jsem tehdy neměla, tak jsem si dala aspoň teď titulní melodii jako vyzvánění na mobil. ()

Himbajz

Jj. Klasika a páka na dav. Je to nostalgie. Teď bych to asi nedal. S odstupem času to přirovnávám k k nízkonákladovému Mongolskému snímku o kojící matce za dva dolary. Ale stejně je to SANDOKAN :-) A Perlu Labuamu jsem miloval - no a co :-) ()

KeskarM

Nostalgie je mrcha!... za méně jak tři* to dát prostě nemůžu. Jako škvrně jsem to hltala, bylo to ták dobrodružné, napínavé, romantické a s úžasnou hudbou. Dnes musím podotknout, že taky opravdu naivní a místy velmi hloupé, skoro "telenovelovité". Kabir Bedi, Sandokan a Marianna. "Sandokáán, Sandokáán" tak a teď si tu písničku budu zbytek dne v duchu zpívat, super... ()

Nick321

Skvělý seriál  o velice zajímavém historickém období, o střetech mezi kolonialisty a domorodým obyvatelstvem jihovýchodní Asie. Zrovna tohle je jeden z těch seriálů, u kterých je škoda, že nebyl delší, zasloužil by si to. ()

pelegryna

Je lehké smát se Sandokanovi, ale až to zjistí a přijde si pro vás tak budete všichni dávat plný počet hvězdiček..... Jen on se malinko blíží Chuckovi Norisovi.Ale vážněji. To dílo je staré skoro 36 let a je známé po celém světě A kluci ruku na mačetu kdo nechtěl být Sandokan??? ()

maestrum

Příběhově téměř jako telenovela, výkony bídné, ovšem charisma Sandokana nepřekonatelné. Přidávám +1* za soundtrack. ()

jerzy1976

Jeden z největších rozpaků při hodnocení. Při vzpomínce na 80. léta jasných 10/10. Když jsem seriál viděl nedávno, dost jsem se divil, co se mě na něm tak líbilo... Třeba Vinnetou se mě líbí i teď a pořád se na něj rád podívám, ale Sandokan...dívat se na něj už asi nikdy nebudu. Nicméně při hodnocení jsem tedy zvolil průměr *** ()

ajka.simka

Sexymbol Kabir Bedi ako Sandokan Tyger z Malajzie a krásna Carole André ako prekrásna Mariana Perla z Labuanu, prekrásne more, piráti, akcia, boj medzi domácimi obyvateľmi a angličanmi, ktorí chcú obsadiť ich zem. Klasika, na ktorú sa nezabúda a radi si ju pozriem kedykoľvek. Za mňa 5 hviezd, krásny hlavní hrdinovia, dojímavá hudba a nostalgia. ()

dasl

Ako dieťa som to žral, pretože som to nemal s čím porovnať ale dnes to už nepatrí na tv obrazovku ()

Diamonts

Taková zajímavost: do nedávna obyvatelé Malajsie nevěděli, kdo Sandokan je, teprve před třemi lety se seriál přeložil do jejich jazyka. ()

Maratonec

Moje dětství. Očima školáka na svou dobu naprostá bomba a ta hudební znělka! Nedávno jsem viděl jednu epizodu znova a už to nebylo ono. Mám tedy na výběr v hodnocení a já volím přiklonit se v čase zpátky! ()

wooloong

Nemůžu si pomoct. Je mi jasné, kolik by se tomuto seriálu dalo vytknout chyb, ale hodnotím svýma tehdy dětským očima, a to byla prostě pecka. Jako děti jsme si hrály na Sandokana, milovaly tu otřesnou znělku, toužily po Sandokanově plakátu, byl to fenomén, to mu už nikdo neodpáře. ()

v.pohode

Tygr z Mompračemu a Perla z Labuanu! Kdo neměl v 80' rastrovaný triko ze Sandokanem, byl těžce v kolektívu upozaděn. Tenkrát to byla pecka a tu znělku snad slyším pokaždý, když v Chorvatsku na pláži poslouchám za západu luny šum příboje :o) Ale kdeže loňské sněhy jsou... ()

Vonter

Yanez balí modely, Sambiliong dostává děla od stokilové divoženky, Mariana hraje na kapesní varhany, Brooke si hraje na Trumpa a Sandokan vstává každé ráno o dvě hodiny dříve, aby si stihnul udělat makeup, čímž se stává prvním malajským metrosexuálem. Prostě všední život na Mopracemu. ()