Epizody(6)

Malajsie, 19. století. Britský kolonizátor James Brooke chce vší silou upevnit svoji moc. Ale je tady pirát Sandokan, syn Maháradži a poslední člen bývalé vládnoucí dynastie, který se postaví kolonizaci a bojuje proti nepřátelům, aby osvobodil zemi od kruté nadvlády. V roce 1884 vznikl na základě historické skutečnosti dobrodružný román Tygr z Malajsie od Emilia Salgariho, který měl velký ohlas u čtenářů. Filmová verze přilákala v roce 1976 téměř celou jednu generaci diváků před televizní obrazovky nejen exotickými přírodními scenériemi či charismatickým představitelem Sandokana v podání Kabira Bediho, ale také jeho romantickým vztahem s Mariannou na pozadí anglické nadvlády. (oficiální text distributora)

HArna

Ta píseň která provází celý seriál je výborná.Do teť jí poslouchám aniž bych věděl o čem konkrétně zpívají. Jinak seriál sám o sobě je podprůměrný. ()

ondrula

Djó, když jsem byl malej, tak každej správnej prďák musel mít tričko se Sandokanem, přes to nejel vlak. Nejzásadnější vzpomínky mám na vlezlou znělku seriálu, kterou odporně odmečel Michal David se Standou Hložkem, zatímco divák sledoval sled fotek divokých zvířat; dodnes nechápu, že takový paskvil někomu (umělecky zodpovědnému) v ČST prošel. ()

Prochy38

Velmi silná nostalgie, to ano. Když jsem byl mladší, nebyl jsem žádný velký fanoušek, mnohem raději jsem měl Černého korzára. Ale je to ten typ seriálu, který v době jeho největší slávy mladí potřebovali. Skvělý K. Bedi, těžká exotika a příjemná zápletka. Celý seriál teď chci zkouknout, takže své hodnocení ještě upravím, možná. Teď po prvním dílu se mi pouze vrací několik scén :). ()

Darik

Pro mě osobně odpočinkový seriál se sympaťákem v hlavní roli, krásnou dámou a chytlavým příběhem. Normálně bych dal 3*, ale za tu nostalgii, kdy sem se jako malej těšil na každej díl a když už jsem to měl na kazetě, tak jsem ji ohrával furt dokola, tu hvězdičku rád přidám. ()

Dragonlanc

Ako malý chlapec som sa tešil na jednotlivé pokračovania tohto seriálu a známu pesniču sme si spievali na ulici. Ale s odstupom času, škoda reči ..... Pozrel som si to znovu len s čistej nostalgie. ()

Zombi

Ano, jsou to nostalgické 4 hvězdy, ale vůbec se za ně nestydím. Tohle byla hrozná pecka a úvodní znělka spolehlivě vyvolávala a vyvolává zimomriavky, myslím ta originální. Kabir Bedi má charisma jak Bengálský tygr a Mariana byla kočka, pirátské dobrodružství jak víno, jen bohužel s časem nezraje, ale trochu uvadá. ()

MR007

Jako dítě jsem to hltal jako každý v oné době, dnes po letech to pořád není vůbec špatné. Jiné dětské filmy a seriály zestárly podle mě o něco víc... ()

Yarwen

Seriál, který dychtivě sledovala děcka stejně jako dospělí - v první polovině osmdesátých let to byla exotická bomba, která skýkala akčnost stejně jako hlubší děj. Spravedlivý boj šlechtice proti nadnárodní společnosti, velká láska a velkorysá výprava zaručila velkolepý úspěch a buďto založila podklad pro budoucí kariéru zúčastněných herců, nebo poskytla vrchol jejich kariéry. Bílé tričko s malým červeným odznakem Sandokana na hrudi bylo mým nejoblíbenějším - je to pryč, ale emoce s tímto snímkem zůstávají. Blíže viz jednotlivé díly. ()

Heavyman

Na seriály jsem hodně staromodní. Výtvor jenž stojí na pohledu jediného herce. Občas jsem si říkal, že ten Sandokan je pěkně krvelačná bestie, ještě že i přes stovky zabitých nepřátel se v seriálu krev skoro nevyskytuje. ()

Marsello

Nepáčilo sa mi to, ani keď to bolo prvýkrát v televízore, ale čo sme mali kukať, keď v tej dobe ani nebolo poriadne na čo kukať. ()

mourinho

Také já jsem si vystřelil v kole štěstí vždy když k nám do vesnice přijeli kolotoče několik fotek Sandokana, možná i nějaké to tričko jsem měl doma a protože jsou ty vzpomínry na Tygra z Montpratchemu, Yaneze či Mariannu docela fajn, raději se na seriál už dívat nebudu, abych si je nepokazil. ()

papaguy

Klíčová scéna: Sandokan ve skoku zabíjí svým obrovitým tesákem tygra. "Sandokan, Sandokan, zabil tygra a mouchy se bál...":-) To jsme si zpívali jako děcka na melodii notoricky známé znělky. Řada komentátorů se podivuje nad tím, kde se tehdy vzal ten ohlas. Ale ono jaksi v té době v telce nic moc dohromady zajímavého nebylo. Každý díl jsem slupnul, jak malinu. Dnes bych dal tak na slabé 2* Takže, v rámci"objektivity", toho dětské diváka zprůměruji s "dospěláckým":-) ()

Martinka21

Ach, ty jeho oči,... namalované! :-D... Pravda, ta role mu prostě seděla a vše co na sobě měl, i přesto jak zmalován byl, hrdinou pro mnohé se stal a jeho jméno světem zní dál....„Sandokan, Sandokan, temný vládce a pán oceánů, Sandokan, Sandokan,…" ()

Kremik

No co, koukali jsme na to tenkrát všichni a všichni jsme z toho byli nadšení. A kdo říká, že ne, tak je pokrytec :) Přeci jen je to krásný příběh, který se minimálně vyrovná knize a je to skvělé dobrodružství s nádhernou hudbou :) ()

jojo-Jozin

Ju, i já jsem měl tričko se sandokanem. Byl to fenomén své doby. Dokonce takový, že jsem odmítal předat triko pračce a nosil jsem ho dokud se nošením téměř nerozpadlo. ()

HonzaMag

Kdo tehdy neměl tričko se Sandokanem, tak ten jako by vůbec neexistoval. Navíc parádní úvodní pecka, kterou zprznili v české verzi Klement - Kotvald/Vega-Hložek. Za pět - prostě to jinak nejde (i když dnes se na to člověk dívá jinak....). ()

waska

Pro jednu generaci to byl hit, tenkrát jsme to strašně žrali. Tygr z Montpratchemu, to byl náš hrdina. Bylo nám 8 a kyždý chtěl být jako Sandokan, kdo nemohl být Sandokan, tak alespoň jako Yanez. A všichni chtěli mít za ženu Perlu z Labuanu..Dnes už to nepůsobí tak dobrodružně, ale s chutí jsem se na to podíval. ()