Veselohra pre deti i dospelých o tom, ako vzniká film. Režisérka detských projektov sa so svojou asistentkou Drahuškou pripravuje na jeho nakrúcanie. Už dlho hľadá hlavnú predstaviteľku, ktorá by mala stvárniť dievča s veľkým handicapom, pretože vďaka ťažkej vírusovej chorobe prišla o vlasy. Jej prezývka Koleno je vlastne celkom na mieste. Po dlhom váhaní padne voľba na veselú a nebojácnu Ruženku. Ostatné deti jej síce hlavnú úlohu závidia, ale pre dievča to znamená veľkú obeť musí si nechať ostrihať vlasy. Malí herci s celým štábom odídu pracovať na dedinský zámoček. V priebehu nakrúcania Ruženka prežíva svoju prvú zamilovanosť i veľké sklamanie. (oficiální text distributora)

Rodin

Z mého úhlu pohledu se tento počin vymyká mému obvyklému tvrzení, že totiž Věra Plívová - Šimková uměla točit filmy pro děti a mládež. Tohle se jí opravdu vymklo. ()

Mykhaluu

... a mě se to líbilo! Héheč! ;-) Nu, ale jsem zvědav, co na to řekne ženuška, neb jsem to sehnal na DVD a snad ji ukecám, ať se na to se mnou podívá!? :) ()

Richie1

Obvykle si dokáži vzpomenout na děj dětských filmů z mých školních let, ale z tohoto filmu si pamatuji jen oholené vlasy hlavní hrdinky. Když jsem po letech opět snímek shlédnul, pochopil jsem, proč si nic nepamatuji. Je to opravdu slátanina o ničem. Je div, že jsem to dokoukal (a že jsem dal dvě hvězdičky). ()

Mercilonka

Je to film pro děti, které v koutku duše touží stát taky před kamerou. Jako já, když jsem byla malá. Nahlédnutí pod pokličku (za kamery) je vždy lákavé a zajímavé. Stejně jako slavo75 si z děje pamatuju jen pár okamžiků - ostříhání hlavní hrdinky (mráz po zádech, kvůli tomu jsem se nikdy neodvážila jít na žádný casting, který se u nás ve městě konal), tvorba plešaté hlavy na normální vlasy a věta "Já se v tom točit nebudu." :D No a ještě přidám jednu větu nadrženého hošánka "Dej mi pusu, jsme tu sami." Uznávám, že film není žádná extratřída, ale jedná se o pěkný film pro děti se zajímavou tématikou. ()

Pitryx

No, mít kolem sebe tu uřvanou partu dva dny, volím dobrovolně odchod z tohoto světa. Jen nechápu, co tím chtěla paní režisérka Věra Plívová-Šimková ukázat. Jak to má těžké? Nikdo ji nenutil. Z tohoto filmu jsem měl hnusný pocit už jako mladík. Ale po těch letech bylo velmi milé připomenout si některé scénky. Jenže za to plusové body dát nemohu. Takže mé hodnocení snímku i názor je stejný jako kdysi. Jen tu dvacku dávám za to, co jsem tehdy neviděl. Holt tehdy byly jiné zájmy. Takže deset má Dáša v tom pěkně přiléhavém odění, a druhou ta malá žába za výkon. ()

martins

Ano ukázka toho, co bylo možné v době normalizace točit, ale oproti Atomové katedrála nebo dalších skvostech o Klementu Gotwaldovi ještě dobré. Ve filmu původně obsazen Jan Tříska, zřejmě v postavě kameramana, po jeho emigraci roli převzal Jiří Krampol. Herecky nepříliš dobře obsazený film snad jen Iva Janžurová jako režisérka. Jinak normalizační hvězdičky typu Mourkové, Hofbauera nebo Reifové. V obvykle potrhlé roli Dagmar Veškrnová. Film o natáčení dětského filmu, kdy hlavní hrdinka si musí nechat oholit hlavu a hraje v paruce, zamiluje se, ale její láska skončí, když dá chlapec přednost jiné. Na konci filmu si pak děti zahrají na tvůrce filmu. Filmu vévodí zpěv Jany Kratochvílové. ()

Bohulib

Jak napsal B!shop, chvílemi nebylo poznat, co je natáčení a co je skutečnost. S tím rozdílem, že mně se to moc líbilo. Film beru jako takovou malou poctu filmařskému řemeslu, o děj moc nejde. Trochu mi to připomínalo Felliniho Interview. ()

slavo75

Ten film ma v detstve fascinoval. Umožňoval totiž nazrieť do zákulisia natáčania filmu, v záberoch boli kamery, svetlá, klapka :-) , maskéri... Skrátka – pre mňa ako detského diváka to bolo úžasné – vidieť, ako vlastne film vzniká. Priznám sa, že z toho obdobia mi úplne unikla dejová os a vôbec som si nepamätal, o čo vo filme vlastne išlo. Celý film sa mi zlial iba do niekoľkých fragmentov – ostrihané vlasy Pavlíny Mourkovej, práca maskérov s „čiapkou“, pomocou ktorej sa vyrábala plešina, figurína, ktorá bola vernou kópiou Pavlíny Mourkovej. A ešte veta jednej z detských postáv: „Já se v tom točit nebudu“ – na čo si strhla z hlavy tú masku plešiny. Ten film som po rokoch videl znova až nedávno a trvám na svojom – je to skvelý film pre deti (a nielen pre ne) o tom, ako vzniká film a aké veľké dobrodružstvo môže natáčanie filmu byť. Zaujalo ma to, pobavilo, miestami rozosmialo. Iva Janžurová je skvelá (jej postava nepochybne v mnohých situáciách používa pracovné postupy samotnej režisérky filmu Viery Plívovej – Šimkovej), Dáša Veškrnová je tiež úžasná a pesnička, ktorá sa nesie celým filmom v podaní Jany Kratochvílovej je úžasne chytľavá (hudba Petr Hapka). Pre mňa skrátka krásny oddychový letný film. „Zase slunce pálí – dlouho jsme si přáli máj – zase slunce pálí – láska – nebe – peklo – ráj...“ ()

Legi36

Tenhle film mi připadal jako reklama na kadeřnictví-lépe řečeno hodně špatný muzikál.Taky jsem nepochopil ,proč kvuli roly museli stříhat holku do hola.Dávam 2 hvězdy za herce,jinak si ten film nic jiného nezaslouží.Jedno zkouknutí a dost! ()

tuctovychlap

podaktorí sa tu snažia sťa Holmes dopátrať k nejakej hlboko filozofickej pointe..nuž, film je presne o tom, čo si prečítate v názve..a k tomu chytľavka Jany Kratochvílovej..75 % ()

mikehoblog

Jedna hvězda za Veškrnovou a Janžurovou, druhá za zpěv Jany Kratochvílové. Jedna hvězda dolů za nesympatickou hlavní hrdinku, druhá za prapodivný děj, třetí za Lábuse a stupidní konec. ()

DarthArt

V době, kdy jsme jako děcka chodili každou středu s družinou za kačku do kina, se mi Rozmardýmy celkem líbily, po repríze někdy loni je ale všechno jinak. Hodina a půl uvřískanejch pionýrů a nulovej děj mě stál kýbl nervů a rozhodně si už podobnej kulturní zážitek nehodlám nikdy zopakovat ! ()

Lykos

Tento film jsem jako dítě neviděla, takže k němu nemám nostalgický vztah. Námět je to dobrý, ale evidentně na počátku filmu stál jen ten nápad natočit dětský film o tom, jak se točí dětský film. A dál nic. Z těch záběrů, které jako točili, jsem naprosto nepochopila, o čem jako ten film má být, proč je tam vlastně ta strašná spousta dětí. Jak píše Enšpígl, prostě se neustále tančí a zpívá. I ty zajímavé momenty, například žárlivost mezi dětmi, či podivné rodinné vztahy doma u malé Rozmarýny, nakonec vyzní úplně do prázdna a člověk se ptá, proč tam vlastně byly. A to koleno tam bylo taky tak nějak navíc. ()

bobo7171

cely cas som premyslal o com vlastne tocili ten film vo filme a veruze som doteraz nato neprisiel :D ale inac celkovo celkom fajn, dobre hlasky (hlavne ta cast so svadbou :))) ) kde su tie casy nevinnych detskych filmov plne blbnutia a nenasilnosti.... za mna 80% ()