Veselohra pre deti i dospelých o tom, ako vzniká film. Režisérka detských projektov sa so svojou asistentkou Drahuškou pripravuje na jeho nakrúcanie. Už dlho hľadá hlavnú predstaviteľku, ktorá by mala stvárniť dievča s veľkým handicapom, pretože vďaka ťažkej vírusovej chorobe prišla o vlasy. Jej prezývka Koleno je vlastne celkom na mieste. Po dlhom váhaní padne voľba na veselú a nebojácnu Ruženku. Ostatné deti jej síce hlavnú úlohu závidia, ale pre dievča to znamená veľkú obeť musí si nechať ostrihať vlasy. Malí herci s celým štábom odídu pracovať na dedinský zámoček. V priebehu nakrúcania Ruženka prežíva svoju prvú zamilovanosť i veľké sklamanie. (oficiální text distributora)

dr.fish

Moc pěkná pohodovka zářící náladou a létem. Práce s dětmi musela být náročná, ale stála za to. Dětské hvězdy první velikosti na scéně. 85% ()

HonzaBez

„Zase slunce pálí, dlouho jsme si přáli máj. Aby jsme si hráli láska, nebe, peklo, ráj.“ Tento dětský film o vzniku dětského filmu zaujme obsazením nejen některých dětských rolí (vedle hlavní představitelky Renaty Maškové i Dana Vávrová či Magdaléna Reifová), ale i hlavních dospěláckých figur (zde zejména výborná Iva Janžurová coby paní režisérka). Opět výborná hudba Petra Hapky a kamera Emila Sirotka, ale na rozdíl od Mrkáčka Čika výrazně zábavnější (a srozumitelnější) příběh o tom, jak je náročné se vyrovnat s jinakostí. V situaci, kdy je hlavní dětská hrdinka nucena v souvislosti s rolí podstoupit ostříhání do hola, jsem s dotyčnou poměrně soucítil a obdivoval jsem ji, jak se s tím vším nakonec vypořádala. Děti umí být zlí, různě se pošklebovat apod. V tomto směru mi přijde, že tento film může oslovit i dnešní dětskou generaci. ()

pytlik...

Plívová-Šimková se toho fakt nebála. Zatímco jiní maj problémy zvládnout dětské herce natolik, aby hráli, že hrají, ona je nejdřív donutí hrát, že nehrají, a teprve pak že hrají. A ani při tom moc nežehrají. Čili práce na druhou. Body strhávám zejména za tu několikanásobnou svatbu, z pohledu kluka totiž tyhlety milostný vztahy spolehlivě zabijou jakékoli dobrodružství! ()

Master19

Předsudky, intriky, rozvrat rodiny. To má být rodinná komedie pro děti? Kdyby byl celý film v duchu poslední scény, mohlo to být stokrát lepší. ()

klúčik

Film o tom , ako sa točí s detskými hercami film. No neviem , ale zdá sa mi to celé akosi moc hrané....Výborná I. Janžurová tak preto 50%. ()

Bohemák

Vysoko hodnotím proto, že si dobře pamatuju, že jsem jako malý kluk odcházel z kina naprosto nadšen a má malá neteř zareagovala nedávno stejně. Tenkrát jsem se opravdu bavil a jelikož je to film pro děti (nikoliv rodinný), už to dál nebudu pokoušet. ()

Paity

Film oblíbený hlavně u holčičího, dámského, ženského pokolení. Pro mě pak klasická rodinná socialistická komedie s nějakým zpěvěm a radostnou mládeží. ()

Gogo333

Film jsem viděl poprvé před pár dny a úplnou náhodou. Vypadalo to zajímavě, ale ty děti mě tam fakt štvaly. Rozmarýna byla ale docela fajn a obdiv, že se nechala holčička ostříhat. ()

spiritus

Hloupý a bezduchý film, bez děje a s velmi hloupým zakončením. Podrůměrné dílo i v době svého vzniku. Není co dodat. ()

MickeyStuma

Veselý snímek pro děti o tom, jak se natáčí film. A právě s orientací na dětského diváka je příběh značně jednoduchý, dětsky ukřičený a celkově zkrátka hravý. Plejáda dětských herců své doby dnes už u starších diváků vyvolává vzpomínky na svá dětská léta a to spolu s dodnes populárními herci, kteří zde účinkují. Filmu není co vytknout. Dětský svět děje je zachycen dětskýma očima, takže zaměření snímku je zcela na místě. Dnes, v době smartphonů, tabletů a videoher, je již pro současnou mladou generaci těžko uchopitelný, ale to už tak z novou generací prostě bývá. ()

brumbrum

Detskymi ocami priebeh natacania. Detske, ale nie-len. Zavist, siroke lakte, osamelost, strach, odvaha - vsetko to tu vzdy bolo a bude, len to uz nie kazdy dokaze vnimat tak detsky. 4* ()

GIK

Ve snímku můžeme vidět spoustu odkazů na ostatní filmy režisérky Plívové. Kdo tuto tvorbu nezná, může v některých scénách tápat. Líbili se mi uvolněné a vynikající výkony nejen dětských představitelů, především hlavní dětská role a živelná Pavlína Mourková a u dospělých neméně divoká Dagmar Veškrnová. Mám rád tento typ filmů, kde se ukazuje zákulisí a kouzlo filmové tvorby, zde ještě v netradiční formě, kdy je divák nepřipraven vržen přímo do horečných příprav natáčení. Takto hezky to vymyslet a chtít ukázat dětem pohled za kulisy dokazuje opravdovou lásku k filmu. ()

Adiemus

Určité klady, které film má, pohodlně přebijí většinou uřvané dialogy, navíc podtržené vřískavým projevem Jany Robbové. ()