V napínavém gotickém příběhu ze Středozápadu se kolem mladého muže (Tom Holland) shlukují podivné existence. Ale on je připravený chránit svoje blízké. (Netflix)

Athree

Příjemné překvapení. Skvělé obsazení a poutavý příběh. Sice chvilkami předvídatelný, ale konec filmu nejistý až do poslední minuty. Rozhodně mohu doporučit, je to jeden z těch lepších snímků, co Netflix vypouští do světa. ()

tkey

Když jsem viděl tu paletu dobrých a známých herců, tak jsem si sám pro sebe říkal: "Hele, to nemůže být takovej pr*ser" a ono to je jako s vládníma opatřeníma ohledně chřipečky, vlastně dost na nic, říkáš si, co to sakra je. Prostě to dlouhou dobu nejelo, depresivní film. Od půlky se to začalo zvedat, ale panebože, do tý doby to byla taková nuda, že jsem si z toho musel udělat další drink. Co se na tom povedlo? Celkem audio, hrálo se tu na nějakou tu ležérní surovost a ta taky fungovala, atmosféra - "ne každej se má dobře a žít dříve taky nebylo tak dobrý" fungovala, ale čekal jsem od takového obsazení víc... ()

SAINTS

"Niektori ludia sa rodia,aby ich mohli pochovat".Vo filme ide o sagu ,ktora sa tyka 20 rokov a troch generacii rodiny žijucej v južnom Ohiu a nedalekej Zapadnej Virginii.Je to svet v ktrom hra doležitu rolu naboženstvo,divoky alebo bludni kazatelia,skorumpovani policajti a seriovi vrahovia ktori vraždia stoparov.Začina sa to v roku 1945 navratom Willarda Russella z vojny,stale ho prenasleduju spomienky na hrozu ktoru tam zažil a buri sa proti bohu.Potom nasleduje traumatizujuce detstvo jeho syna Arvina.Pre oboch je naboženstvo skor pritažov ,hlavne pre pokrytestvo ktore prejavuju duchovni ako bombasticky Roy Laferty vo velmi hypnotickej a strašidelnej podobe alebo zdanlivo zvodny Preston(R.Pattinson),ktory rad zvadza mlade dievčata.A potom su tu manželia Carl a Sandy(Jason Clarke,Riley Keough),ktori jazdia okolo a zastavuju mladym stopujucim mužom,Sandy ich zvadza a Carl foti a potom zavraždi a pochova v lese.Tak dlho unikaju pred zakonom aj preto lebo miestny zakon zastupuje Sandyin brat ktory je skorumpovany a spolupracuje s gangstrami.Takže divak sa musi vysporiadat s niekolkymi zapletkami a ešte je tu Helen(M.Wasikowska) a jej dcera Lenore/Eliza Scanlen)obe postihne tragicky osud.Je tu aj dobry soundtrack obsahujuci nahravky od konca 40 rokov do konca 60.rokov.Dej je však dost predvidatelny a chcelo by to lepšiu dramaturgiu. ()

AgnesDee

Film má velmi solidní myšlenku, se kterou poměrně dobře pracuje. Herci jsou do jednoho vynikající, hlavně slizkej Pattinson, ze kterýho jsem měla skoro husí kůži. Ale i Tom Holland se dost vytáhl. Podle mě potřeboval roli podobného rázu, aby nezapadl jako obyčejný Marvel herec, podobně jak se to stalo třeba Scarlet Johannson nebo Chrisi Evansovi, kteří se dokázali herecky projevit až poté, co od Marvelu odešli. Bohužel je ale film zbytečně natáhlý a obsahuje občas velmi zbytečného, příliš prozaického vypravěče, který ulehčuje scenáristovi vyjádřit pocity postav (a také zbytečně spoileruje). Bez něj by z filmu mohla být solidní psycho jízda s náznakem detektivky, ale bohužel, tvůrci si vybrali příliš jednoduchou cestu. ()

oasismanik

Coenovci krížený Tarantinom, joj takéto ja môžem. Až ma mrzí, že som o knihe doteraz nepočul a teraz ju už pochopiteľne čítať nebudem. ()

adamix

Snaha o originalitu sa cení, otázne je, či to skutočne vyšlo tak, ako si tvorcovia predstavovali? K postavám som si nevytvoril žiaden vzťah. Úprimne, bolo mi jedno, kto skape a akým spôsobom. Je to škoda, pretože po hereckej stránke niet čo vytknúť. Až na jednu komickú postavu (a zase ten Dudley?). Absencia emócii voči postavám a ich osudom spôsobí stav istej skepsy, ktorá pri tej prepálenej dĺžke sa stáva skutočnou tortúrou. Takže čo mi vlastne nová netflixovská konina priniesla? Dobré krvavé scény a v podstate nič. Možno len utvrdenie si toho, že keby do Ameriky neprišlo kresťanstvo, nevedeli by sme, ako celému tomu národu vlastne j*be. Slabota, ktorá si podľa mňa toľkú pozornosť a tie chválospevy nezaslúžila. ()

Hemlock

Po bezkonkurenční Díře zřejmě doposud nejlepší film z dílny Netflixu. Hvězdné herecké obsazení navíc doplňuje excelentní herecký výkon slizouna Patizóna, který se role úchylného defloračního flanďáka zhostil na výbornou. Jako celek vše šlapalo na jedničku, mrtvoly se kupily v pravidelných intervalech a já se skvěle bavil. Dávám zasloužený čtverec a doporučuji - 75%. ()

Pete

Fuj Teufel! To je tam na tom americkým venkově fakt samej degenerát, mentál, náboženskej fanatik, nebo jinak slabej na duchu, úchyl, násilník, pederast, zkorumpovanej polda, masovej vrah, nebo minimálně prostě buranskej tupec, kterýmu nepomůže ani pořádná rána po hlavě, aby se probral, resp.vymanil ze svýho "osudu"? Vydržel jsem to dokoukat vlastně jen abych zjistil, jestli bude někdo potrestán, tedy zda je tu alespoň nějaká spravedlnost. Tak za cenu oplácení zlu pokud možno ještě větším zlem asi ano. Aneb když konám dobro Lugrem, zděděným po otci z války, je to ještě ok, nebo už jedu s ďáblem v jednom minivanu? Tahle země není dobrá pro nikoho, jak se zdá - plná huba citatů z bible, ale morálka žádná. Vyloženě zlý, cíleně depresivní film, a čím kvalitněji je zrežírovaný a zahraný, tím je to celé ještě zvrhlejší. Třeba jako sledovat výběr těch vraždících scén Zodiaka bez okolního backgroundu. ()

Midar

Upřímně řečeno moc nerozumím celému tomu "hypu" kolem tohoto film. Ano, celé je to rozhodně poctivé a kvalitní řemeslo, přes kameru, kostýmy či hudbu. Kapitola sama o sobě jsou pak herci v čele s Robertem Pattinsonem a Billem Skarsgardem, kteří zde předvádějí opravdu skvělé výkony a celý film tak trochu vytahují z průměru. Dokonce i jinak naprosto nesnesitelný a otravný "spiderman" mi tady až tak moc nevadil. Na druhou stranu ale tento film selhává ve všech ostatních rovinách, o kterých se tvůrci očividně domnívali, že by měly být jeho nejsilnějšími stránkami. Režie je totiž dost nevýrazná a samotný scénář je pak mnohdy až moc průhledný. Propojení jednotlivých osudů až moc předvídatelné, většina dějových linek je navíc zcela nedotažených a v konečném důsledku také naprosto zbytečných a celé tomu pak dává korunu pohádkový voice over, jehož smysl v tomto filmu mi jaksi zcela unikl. Nakonec tak z toho vyšel vesměs průměrný snímek s parádními hereckými výkony, nic víc bych od něj však být vámi raději nečekal. Propletení všemožných lidských osudů a dějových linek totiž zvládá o několik tříd lépe Tarantino, Nolan nebo Sorkin. Pokud hledáte mrazivý thriller o sériových vrazích, šáhl bych raději po něčem od Finchera nebo po nějaké korejské pecce jako je třeba Viděl jsem ďábla. Co se pak týče náboženského fanatismu doporučoval bych raději "mindfuck" jako je Brimstone. Na všechny tyhle pecky se totiž Ďábel absolutně nechytá. ()

iz67

Bezutesnost, hnus, to vsechno mam ve filmu rád. Musim tam ale najít buď důvod toho hnusu nebo me na tom hnusu musi neco zajimat, ze je necim vic nez tim hnusem. Tady jsem nic z toho nenasel, krome celkove upatlanosti tohoto sveziho dilka. Výprava prostredim upatlanych kriplů bez duvodu takovou cestu podniknout. ()

Nathaniell

Není to zlý, na Netflusovský poměry dokonce dobrý. Navíc - nejsou tam černoši, buzny, tranďáci, ženský vykonávající chlapskou práci, filajový sloni ani růžový jednorožci. Jak se to sakra povedlo, že to genderový ZKURVYSYNI pustili do vysílání??? ... Dávám vyvážené 3* za delší rozjezd a možná až zbytečně dlouhou stopáž. ()

LdaVinci

Okej, bylo to pomalý a nejdřív jsem si říkal, že je to docela o ničem, ale nakonec... on ten příběh není vůbec špatnej. Jako nedá se na to dívat za jakékoliv chvíle, je to takový utahaný, ale nakonec mi to docela i sedlo. :) ()

hrumsrt

Pattison potrvzuje, že umí zahrát i lidi s normální barvou kůže... Jen by hodně pomohlo, kdyby se dějové linky sjednotili, či by se prostě jelo jen v té jedné - Holland, sestra a Pattison. Co se povedlo byla scéna v kostele, kdy se Holland přijde vyzpovídat ....Mezi slepými si i jednooký může připadat jako král - Nejlepší snímek roku 2020? 75% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů