Putování s pravěkými zvířaty

• Velká Británie Walking with Beasts
Velká Británie, 2001, 2 h 54 min (Minutáž: 29 min)

Epizody(6)

BBC oživuje neobyčejný svět zvířat, která vystřídala dinosaury a dala vzniknout savcům. Podívejte se na fascinující stvoření, která posledních 65 miliónů let po vyhynutí dinosaurů, obývala Zemi. Když dinosauři vyhynuli, chlupatí mamuti nebyli jedinými zvířaty, kteří obývali planetu. V temném lese číhali obrovští masožraví mravenci, na rozlehlých travnatých pláních žili ti největší savci, velcí jako dům. A pak tu byli lovci - krutí ptáci, zvířata s dlouhou čelistí podobná vlkům a silné šavlozubé kočky. (oficiální text distributora)

Hellknight12

Dnešná premiéra, nechápem ako mi to mohlo újsť  . Ďalší skvelý dokumentárny seriál od BBC. Seriál má 6x30 min. Časti sa volajú: 1. Nové svítání 2. Dravá velryba 3. Země obrů 4. Nejbližší příbuzní 5. Šavlozubý tygr 6. Cesta mamutů. Seriál je priamym pokračovaním seriálu Walking with Dinosaurs. V každej časti sa dozvieme niečo o niekoľkých živočích. V BBC sa rozhodli pridať do seriálu aj spomalené zábery. Miestami sedia a miestami by nemuseli byť ale je ich len pár a celkovo to príjemne osviežuje seriál. Dokument môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Petike

Aj keď dávam päťhviezdičkové hodnotenie tak ako u "dinosaurieho" predchodcu, musím podotknúť, že tento seriál sa mi v rámci celej BBCčkárskej paleontologickej série páčil zďaleka najviac. Sám neviem prečo. Možno aj pre ešte väčšiu variabilitu prírodných prostredí a rovnomernejšie pokrytie jednotlivých geologických ér epizódami, než v predchádzajúcom seriáli. Hudba skladateľa Bena Bartletta tu dosiahla plný rozkvet a variabilitu - je rovnako energická a pestrá ako prostredia a živočíchy treťohôr a štvrtohôr, ktoré seriál majstrovsky predstavuje. Tak či onak, doteraz vedie. Obľúbené diely: Nový úsvit, Šabľozubec, Púť mamutov. Zaujímavé komentáre: lisa.ginmi, Tom_Lachtan, sleepy ()

snebka

Skoro stejně dobré pokračování jako Putovaní s Dinosaury. Fascinující dokument, který nás dostává časem do minulosti, kde se setkáváme se zvířaty mnoha vzhledů a velikostí . 85/100 ()

lisa.ginmi

Po geniálním Putování s dinosaury mi má drahá BBC naservírovala další dávku vizuálně neskutečně nádherných a vysloveně uvěřitelných pravěkých tvorů. Kdyby na světě neexistovaly žádné jiné akční, romantické ani dobrodružné filmy, s tímhle materiálem bych si pořád s radostí vystačila. ()

helrohir

Opäť dokonalý dokumentárny seriál, ktorý je vzhľadom k menej "okukaným" živočíšnym druhom informatívne zaujímavejší než staré známe dinosaury. Škoda, že nemal viac dielov, respektíve dlhšiu stopáž jednotlivých častí, pretože rozhodne sa bolo na čo pozerať. A ani ten čas tomu po vizuálnej stránke príliš neublížil... ()

Fíma

Pro tuto sérii platí vše, co platí pro sérii o dinosaurech, ale zdá se mi, že je to snad ještě úžasnější. Možná je to tím, že mě hodně zaujalo téma, kdy už se nezabýváme zprofanovanými dinosaury, ale naši savčími příbuznými. Asi to bylo právě tím, že se člověk s každou minutou dozvídal zcela nové informace o tvorech, o kterých před tím ani neslyšel, což se o tyranosaurech říct nedá. Prostě úžasný snímek. ()

pan.husty

Výborné. Atmosféra prakticky jako v Putování s dinosaury, i když ne tak velkolepé (líbila se mi hlavně druhá polovina seriálu). Poučné a dobře zpracované. ()

J. K. Lister

Tohle byl asi nejpovedenější dokumentární seriál, který nás na základě počítačové animace uvádí do pravěku mezi dinosaury - ukazující jejich vývoj až po záník a nastolení nové větve, kterou tvořili především savci. Seriál se mi velice líbil. Na základě kosterních pozůstatků nám snímek ukázal, jaké to tu bylo před desítkami, stovkami miliónů let. ()

Bogrant

Tento seriál som mal ešte na starých VHSkách, ktoré však zrejme dopadli tak ako praveké zvieratá, ale vždy ma to bavilo. Skvelá animácia, a keď dostávate ešte aj kvalitnú informačnú hodnotu, tak to nemá chybu. Chcem to vidieť znovu. ()

Milabusek

No super seriál který vás naučí základy doby dinosaurů a všeho co se této doby týká. Názorné ukázky lovu ( tedy animace) to je velké plus a všechno možné tam je takže kdo se che dozvědět něco máo o dinosaurech tak je tady správně. ()

Sadova302b50

Další série z cyklu Putování a opět úžasná, a taky důležitá, protože paleontologické dokumenty se třetihorám do té doby skoro vyhýbaly obloukem. Pravěká zvířata dokazují, že to byla škoda. Stejně jako minule je zde spousta informací podávaných velmi zábavným způsobem a byť je Kenneth Branagh výtečným průvodcem, český dabing se velmi vydařil. ()