Můj táta je duch

Ghost Dad

Otec je duch

Komedie / Fantasy

USA, 1990, 83 min

Jako malá jsem se na to mohla dívat pořád. Pro mě tenkrát skvělé efekty - chodící oblečení bez hlavy apod :) každopádně v hlavě mi zůstaly už jen scénky s taxikářem a proniknutí Cosbyho telefonním sluchátkem k příteli jeho dcery. Doteď si to kolikrát přeji umět, když s někým telefonuju (hlavně v práci)(26.8.2011)

Příjemná rodinná komedie, navíc se skvělým Billem Cosbym, děj doplňuje i zajímavých pár triků a vtipných efektů. Není to ještě tak prvoplánově přehnaná stupidní šaškárna jako spousta pozdějších filmů z 90.let, děj není založen na mluvících psech a bezduchých střílečkách ale naopak oduševnělým (doslova) vztahem hlavní postavy k rodině, k práci a životu. Film není ani zezačátku ani v průběhu nudný, naopak pořád rychle odsejpá a když už se zdá, že se může vše rozjet naplno, jsou tu závěrečné titulky. Jen víc takových snímků.(2.1.2020)

Není nad to stopnout si sympatického taxikáře a zažít s ním vzrušující jízdu bez zábran. Když řekl taxikář "uznáváš satana jako nejvyššího pána", tak jsem se málem potrhal smích a odpověď Billa Cosbyho "já jsem satan", je více než originální. Nečekejte více než průměrnou komedii, která vás ale ničím neurazí. Pár míst je opravdu vtipných a ten zbytek přežijete.(19.3.2006)

Pohodová duchařská komedie s Bill Cosbym , který hraje otce s třemi dětmi a nešťastnou dopravní nehodou se stane duchem. Jak to už u amerických filmů bývá, má šťastný konec a duch si najde cestu zpět do svého těla. Film jsem viděl poprvé po dvaceti letech od svého vzniku. Komedie to není zase až tak vtipná, ale 3* si zaslouží.(6.7.2010)

Ako tak pozerám na tie hodnotenia tak napriek slabším hereckým výkonom zrejme ste nepochopili, že to je film určený pre deti a mládeš. Mám pocit, že vela ludi čaká od filmu násilie, zbrane, krv, drahé autá, sex, vulgarizmi, tvrdu modernu hudbu a to v takomto filme predsa nemá byť a podla toho to treba aj hodnotiť. Dve hviezdíčky su podla mňa málo za tento film.(14.2.2012)