Jima Halseye (C.Thomas Howell) stále pronásledují strašlivé události minulosti. Vrací se zpátky, aby se vyrovnal se svými démony. Cestuje se svou dívkou Maggie (Kari Wuhrer) a brzy se oba ocitnou právě v těch místech na silnici západního Texasu, kde celá ta noční můra před časem začala. Setkávají se s psychopatickým STOPAŘEM Jackem (Jake Busey) a najednou se jízda Jima a Maggie změní v děsivý závod o přežití, v napínavé a strhující dobrodružství. (oficiální text distributora)

selfesteem

Po zdárně prospaném Stopaři z roku 1986 můžu říct, že tohle není vůbec špatné. Kdyby člověk neznal jedničku, přišlo by mu tohle celkem originální. Je tu přesně to, co mi u prvního dílu chybělo. Správnej padouch, který nejen, že budí strach, ale zároveň je i občas vtipný a tak nějak lidštější, pohledem, gesty, úsměvem. Díky Jakeu Busey, tohle se Ti moc povedlo! Howell se naučil pořádně se rozčilovat a Kari Wurher zase správně řve a nejen to, slušně Buseymu sekunduje. Zkrátka není to vůbec špatné a dá se na to v klidu koukat, aniž by se vám chtělo spát. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Podařilo se téměř nemožné - zdejší hlavní hrdinka je ještě větší kretén než hrdina původního filmu. Nevím, jestli autorům gratulovat k zázraku nebo je za to nechat pomalu umučit, ale každopádně to jejich pokusu (moudře odeslanému rovnou na video) o pohyblivé obrázky nepomohlo. Jenže tomu by nepomohla ani voda vysvěcená samotným Papst Nazingerem. ()

cariada

Není to špatný horor, ano je to sice nastavovaná kaše, ale proč né. Tentokrát to hlavní hrdina odnese hned v první polovině a pak to vezme do ruky jeho žena a musím říct psychárna jak vyšitá. Ten magor co vraždí na počkání, byl někdy až moc sebejistý a vše mu vycházelo, chudák ženská. Poněkud se tvůrcům nepovedlo vychytat jendu chybu a to, že Maggie postřelí do stehna a tak kulhá pak když utíká k letadlu běží jako laňka a pak zase , když se dá běhu tak najednou skáče a pajdá, nák asi zapoměla. Určitá nelogičnost tam byla, třeba jak mohl ten magor vědět, že budou Maggie zrovna převážet a on byl na místě připravený s bagrem. Přesto to bylo průměrný, ale koukatelný béčko. ()

Lacike

Zopár dobrých akčných scén, ale inak je to po každej stránke horšie ako jednotka. Najviac ma sklamal môj obľúbenec Busey, ktorý bol skôr trápny magor ako nejaký pôsobivý psychopat. Ale potešilo ma aspoň to, že sa zbavili Howella, ktorý ma nebavil ani v jednotke. Len tá nová hlavná hrdina tiež za veľa nestála. Výsledok nie je žiadna tragédia a pre fanúšikov jednotky to za jedno pozretie stojí. Síce ma to nenadchlo, ale nuda to nie je. 4/10. ()

anderson

Tento film už pri DVD premiére (spoločnosť UNIVERSAL) patril do prepadliska filmových dejín, nakoľko sa dalo predpokladať, že nikto nedokáže stvoriť rovnocenného pokračovateľa prvého, pre mňa absolútne dokonalého filmu. Aj tak som sa na tento počin musel pozrieť a potvrdiť si tento predpoklad. Pritom pre mňa je LOUIS MORNEAU celkom schopný (prepytujem) režisér - raz viac (MRTVÝ MUŽ), inokedy menej (NETOPIERE) zábavný, alebo ak chcete - originálny. Tentokrát mu však v rukách vybuchla nálož zvaná scenár. Ten je nabitý klišé a nelogičnosťami, no čo je najhoršie MORNEAU jeho dementnosť "pozdvihol" absolútnou absenciou atmosféry a výberom anticharizmatických hercov, ktorí evidentne netušia aký je význam slova motivácia. Od absolútneho odpadu toto béčko (a protestujem aby týmto hanlivým označením niekto častoval pôvodný HARMONov film) zachraňujú iba zvládnuté akčné scény a pôsobivá kamera. Technická poznámka: STEVE RAILSBACK v tomto filme naozaj účinkuje, ale v titulkoch ho nehľadajte. Je totiž akýmsi MORNEAUovým dvorným hercom - maskotom, ktorý si vždy strihne nejakú "pošahanú" roličku a vie že fanúšikovia ho na 100% identifikujú. Poznámka k DVD: nielenže tu absentuje český dabing, ale čo je horšie, nenájdete tu okrem výberu scén, 3 jazykových verzií a niekoľkých titulkov ŽIADNE BONUSY. A to je neodpustiteľné milý UNIVERSAL. (4.7.2005) ()

• Herečka, o jejímž obsazení do role Maggie tvůrci také uvažovali, byla Melinda Clarke. (Fenk)