Reklama

Reklama

Myši patří do nebe

  • Francie Même les souris vont au paradis (více)
Trailer 1

Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek - vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe. Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně. Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (100)

HAL 

všechny recenze uživatele

What the hell? Český film s nádherným estetickým zpracováním a přímočarým silným příběhem? Co je to za zázrak? Vůbec mi nevadí že je to film určený spíš pro menší dětí, on prostě funguje, takže bez problémů baví i starší generace. A připomene fantastického Fantastický pan Lišák, což je nejlepší film Wese Andersona, což je velmi příjemné plus - a krom něj trochu i Mijazakiho Cestu do Fantazie, a to už vůbec není špatný vzor ke kterému se chtít blížit. Velký respekt k Denise Grimmové, že tohle zvládla jako svůj celovečerní debut, a k tomu i s na české poměry obřím rozpočtem (sedmý nejdražší český film, a to počítám i teprve chystaného Žižku). 8/10 ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Až na pár vypravěčských zaškobrtnutí se tomuhle propracovanému animáku těžko něco vytýká. Moudra pro děti a dojetí pro dospělé zárukou. Myši patří nejen do nebe, ale i mezi vrcholy české animované tvorby za hodně dlouhou dobu. Více zde. ()

Reklama

Nevka 

všechny recenze uživatele

Nádherný a dojemný animák, který si musí zákonitě užít dospělí i děti. Postavy jsou sympaticky naivní (ostatně - jsou to vlastně děti), příběh příjemně plyne a člověk si to náležitě užije. V posledních minutách sice tušíte, kam se asi bude ubírat závěrečný zvrat, ale i tak si tady najdete hromadu menších překvapení, které vás potěší. Třešničkou na dortu je hudba, která svým tématem dává vzpomenout na vánoční filmy plné lásky a pochopení. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Vždycky je trošku problém hodnoit film pro děti dospěláckou optikou, ale pokud si na zásadní otázku "vzal by si na tohle dítě do kina" odpovím "určitě ano" , není co řešit. Film má v sobě spousty emocí na které jsou děti vnímavé, je udělán velmi hezky. Zvířátka se budou jistě taky líbit. Za mě nejvíc boduje krtek, ten pacholek mě dostat víc prostoru. Je faktem, že zejména v prostřední části jsem se trošku nudil, ale beru, že mé vnímání tohoto filmu může být naprosto odlišné od toho dětského a pro ty je film určen především. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Neskutečně silný a neuvěřitelně dojemný animák, který může právem aspirovat na jeden z filmů letošního roku. Denisa Grimová a Jan Bubeníček dokázali natočit natolik úžasný snímek, že se až tají dech. Dojetí, napětí, milý humor, parádní animace. Na konci jsem byl hodně naměkko a doufám, že tenhle poklad bude sbírat jednu cenu za druhou. Mistrovský počin. (Viděno na LFŠ.) ()

Galerie (113)

Zajímavosti (5)

  • Pro potřeby filmu bylo vytvořeno 80 originálních postaviček a 11 samostatných scén. (raininface)
  • Pro natočení filmu bylo potřeba vybudovat na Barrandově úplně nové studio, protože žádné ze stávajících animačních studií se neodvážilo přijmout tak rozsáhlou zakázku. (raininface)

Související novinky

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen…

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Sdružení českých filmových kritiků dnes v pražském Divadle Archa předalo výroční Ceny české filmové kritiky v rámci svého 12. ročníku a ocenilo tak výjimečné české filmové počiny roku 2021 i jejich…

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do…

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

14.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)…

Reklama

Reklama