Reklama

Reklama

Myši patří do nebe

  • Francie Même les souris vont au paradis (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek - vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe. Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně. Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (199)

sykyntosh 

všechny recenze uživatele

Opravdu kouzelný film o překonávání strachu, který se sice tváří jako pro dětské publikum, ale dospělým toho předá možná o něco víc. Tady chybělo k dokonalosti velmi málo. Ačkoliv z počátku to vypadalo, že se mi film příliš zamlouvat nebude, tak cca po každých deseti minutách si mě stále více dostával až k naprosto srdcervoucímu závěru. Ten sice byl trochu klišovitý, ovšem stará dobrá klišé na diváka fungují. ()

campix 

všechny recenze uživatele

Takhle ambiciózní filmy se u nás netočí. Natožpak animované. A to já cením hned dvojnásob. Takhle dobrý animovaný film u nás nevznikl už ani nepamatuji. Film, který má pro děti poměrně těžké téma, ale zaobalené tak, že si v něm něco musí najít opravdu každý. Animace je jedinečná a dlouho jsem se nemohl rozhodnout jestli se mi vlastně líbí nebo ne. Nakonec jsem si nějak zvykl. Hlavní je ale to, že u nás vůbec takovéhle filmy vznikají a to je strašně moc dobře. Velké uznání tvůrcům. ()

Reklama

Pierre 

všechny recenze uživatele

Po těch všech nadšených ohlasech se ani nedal čekat žádný propadák a určitě nejsem z Myší nějak zklamán. Jenom se mi hlavou honí teorie (svou šíleností mně vlastní.:D), jak by tahle pohádka vypadala, kdyby hlavní dvojku s větším prostorem doplnil i komediální krtek s hlasem Lukáše Pavláska.:o Možná by větší dávka svérázného humoru Myši ještě více oživila. Toť ulítlá připomínka, teď něco věčného. Vedlejší zvířatka nebyla zdaleka tolik propracovaná a často se i opakovali dabéři, což je u takových notoricky známých (byť skvělých) hlasů jako Lábus nebo Donutil trochu rušivé. Všechno je tady v podstatě orientováno na hlavní dvojku. Ale myšáček s lišickou jsou moc roztomilí a snadno přirostou k srdci. Angažování roztomilého Matouše Rumla na lišáčka byla trefa do černého, hlavně ten byl super. Líbila se mi  i ta všechna zajímavě vytvořena i vymyšlená prostředí na cestě nebem  a překonání strachu. I když vysvětlení všech těch podmínek je možná trochu zmatené a větší spád by v první půlce možná taky neuškodil...Finále ale na jedničku.  Pasáž v lese lesů  a boj  se zlým lišákem  a písničkou je dost emotivní...a na konec vítěží myšlenka, že s kdokoli může spřátelit s kýmkoliv, bez ohledu na to, co si kdo myslí. Přátelství překoná i hrubou sílu..A v jiném těle se možná jednou zase všichni setkáme. Tento animák zkrátka zahřeje na srdci, hlavně závěrečné shledání, které definitivně rozhodlo u čtvrté hvězdě. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemný animovaný film, co se může pyšnit po celém světě. Jednoduchý příběh, který zaujme děti i dospělé. Povedený je i dabing postaviček českými herci nebo hudební doprovod. Dřívější československá loutková a animovaná tvorba byla proslulá po všech koutech zeměkoule a jsem rád, že po dlouhé době vzniklo něco, co se může s tehdejším fenoménem v pohodě srovnat. Pěkná práce, ocenil bych, kdyby tvůrci v tomto započatém úsilí pokračovali i nadále. ()

loki5 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemné překvapení. Velmi povedená animace na které je vidět jak moc na tom tvůrcům záleželo. Zároveň je tu (především na český film) zvládnutý scénář, který má  počátek a cíl a hlavně daný řád a smysl. Co mě překvapilo je rovněž to, že je film i celkem vážný a dojemný tam kde má být a stejně tak má spoustu takových drobných vtípků a není ani na chvíli střeštěný a komediální za každou cenu (další překvapení u českého filmu). Doufám že tohle bude mít úspěch a dá těmto lidem šanci pokračovat. 85% ()

Galerie (113)

Zajímavosti (6)

  • I v tomto rodinném filmu mohou diváci slyšet populární zvuk Wilhelm scream. (vyfuk)
  • Pro potřeby filmu bylo vytvořeno 80 originálních postaviček a 11 samostatných scén. (raininface)
  • Pro natočení filmu bylo potřeba vybudovat na Barrandově úplně nové studio, protože žádné ze stávajících animačních studií se neodvážilo přijmout tak rozsáhlou zakázku. (raininface)

Související novinky

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BestFilmFest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (více)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Sdružení českých filmových kritiků dnes v pražském Divadle Archa předalo výroční Ceny české filmové kritiky v rámci svého 12. ročníku a ocenilo tak výjimečné české filmové počiny roku 2021 i jejich… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Rok 2021 proběhl z hlediska kinematografie v o něco menší nejistotě než rok 2020, kdy byly v důsledku virové epidemie zavírány kinosály a filmové premiéry se houfně odsouvaly, což trvalo až do… (více)

Reklama

Reklama