Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete. (T.H.A. - Total Helpart)

Zdarda odpad!

Trapná režie, trapný scénář, trapné herectví. O to zarážející, že všichni z tvůrců patří mezi českou špičku. Že by se blížil konec jejich kvality? ()

DannyVlk

Někdy si říkám, jestli čeští herci mají taky nějakou soudnost a nevezmou každou roli, která přistane na stůl. No... nemají. ()

Awer

Trojan Trojanovi, Bourák Bourákovi (Možná ještě horší než film je ale ten oficiální popis, fakt na Pulitzera..) ()

Elam

Že by s přibývajícím věkem klesal tvůrčí potenciál? Ondřeje Trojana mám rád, dle mého je to po všech stránkách skvělý a originální režisér, ale tohle je minela jako hrom. Působí to hodně odfláknutě, mizerným scénářem počínaje, rozpačitými hereckými výkony konče. Jedna hvězda z úcty k O. Trojanovi. ()

Kacenka_73 odpad!

Jak tak čtu, všechny moje dojmy jsou popsané už v předchozích komentářích… film byl pro mě ztrátou času, tak se uklidňuju tím, že jsem aspoň viděla svého milovaného Trojana. ()

duch9

Důkaz, že i z dobrých ingrediencí se dá uvařit špatné jídlo, když se to všechno přeplácá a navrch se dá kopec šlehačky. Zapijete to dobrým rumem a stejně je vám blbě. Tak asi takové pocity mám z filmu, který bohužel šlape na paty Kameňáku. V jednotlivostech občas dobré, ale jako celek se to prostě nedá. Scénář je opravdu chabý, zajímalo by mě, zda se někdy nějaké dítě doptávalo rodičů na jejich sexuální život, při větičce "A spíte spolu s tátou ještě?" jsem měla mžitky před očima. Tohle není černá komedie, tohle je retro duhová pseudokomedie, která zastydla v pubertě společně se svým hlavním hrdinou. ()

Ketska odpad!

Na film jsem se hrozně těšila, podle mého názoru velmi dobře herecky obsazeno, ale nestačilo to - velké zklamání :-( až je mi líto peněz za lístek do kina. ()

JohnSnih odpad!

Odešli jsme z kinosálu při dialogu Bouráka s Elvisem.....pokud byl zbytek snímku zábavný, vtipný nebo jakkoliv alespoň trošku lepší, než část do onoho dialogu, pak by to třeba bylo za 20%......ale takhle bohužel...bohužel.... ()

Jirka.Daniel odpad!

Obrovské zklamání. Snaha o vytvoření Tenkrát v Hollywoodu rozhodně nevyšla. Řikal jsem si nic nečekej, jen seď a bav se, a zůstalo z toho jen to seď. Zábava se nedostavila. Očividně slibný tvůrčí tým nemusí znamenat slibný film... Obrovská škoda... Oceňuji jen herecké výkony, které ale špatný scénář, režii a prostě asi všechno ostatní, nezachránily... ()

Newark

Je to hodně příjemný film. Nádherná scénografie i úžasné záběry kamerou. Asi bych od režiséra Trojan očekával něco jiného, ale i tak jsem se moc bavil. Nejde o komedii, u které se člověk neustále směje, ale o pohodový film, který divákovi nabídne krásně prostředí, zajímavé situace a dobře umístěné vtípky. Scénář je specifický v tom, že si hraje s nereálnými situacemi a nic nedává pořádně smysl. Když to člověk přijme, užije si jedinečný film. ()

Asgard

Obsazení herci jsou skvělí, ale divím se, že roli v něčem takovém vezmou. Až na pár úderných hlášek je to jen slátanina náhodných scén, které nedávají takřka žádný smysl. Ale když od toho nebudete čekat moc, dáte si předtím pořádnýho jointa, nebo alespoň osm piv, je to asi koukatelné :) ()

LucillaK

Přísahám, že jsem se až po dobu samotného konce filmu ani jednou nezasmála. To prostě nešlo. Podotýkám, že má reakce při poslední scéně s kapelou byl ironický smích na jednu velkou frašku, jakýsi špatně smíchaný koktejl typu Šakalí léta+MOST!+nezajímavá pointa+kravina na druhou. Kdyby se žánrově jednalo o "dadaistickou parodii s kostýmní a automobilovou přehlídkou", mé hodnocení by vypadalo jinak, ovšem se tak nestalo. Tak tu nevidím nic jiného, než propadák bří Trojanů a nepovedené herecké výkony. Pokud zvažujete návštěvu některého z kinosálů po delší koronavirové pauze, volte jiný program. Je mi líto Elvise Presleyho, tohle si nezasloužil. ()

Ornament

Bavil jsem se. Situacemi, scénářem, výkony herců, směřováním děje, poutavým vyprávěním příběhu, který měl bohémské vyústění. Komedie plná hudby a vtipu, který není ohraný a hlavně vulgární. Nečekal jsem tak dobře pojatý humor, skvělého Macháčka a vlastně i všechny ostatní herce, Trojana pro jeho variabilitu hraní, krásnou Markovou s jejím neodolatelným "TĚŽKO BY"(snad si dobře pamatuji), snovou Bokovou v poloze zamilované ženy a neskutečného policistu Dulavu, který rozesměje i cynika. Možná se divíte pěti hvězdičkám, ale já si opravdu připadal jako za starých dobrých časů české komedie... ()

Marky__

absolutně nechápu tak nízké hodnocení, mě to bavilo. Herci, hudba, vizuál i černý humor. Běžte do odpadu všichni, co tomu dáváte odpad 4* ()

xray0045

Hruza, des a bes. Naprosto chaoticky, neuzavreny a nenavazujici sceny. Pejsek a kocicka vari dort.Tohle nemelo vzniknout. Vizual na urovni, hudba paradni, obsazeni moc pekny. Co je to ale platny kdyz scenar je tak nekonzistentni. Pouzit primer ze se jedna o komedii je nadnesene, chybi tomu totiz vtip. Nebo je take mozne ze se jedna o tak moc cernou komedii az to bezny mozek neni schopen pobrat. Jeste jeden uhel pohledu na to je mozne mit a to ten, ze Ondrej Trojan chtel moci mermo nacpat do 1 filmu co nejvice vtipne originality az se z toho stal mismas nudy. ()