Sabrina je dcerou šoféra, který pracuje u ukrutně bohaté americké podnikatelské rodiny. Od mládí miluje bohémského mladšího syna rodiny Davida. Nikdy mu ale o své lásce neřekne, jen k němu vzhlíží. Sabrina ze stromu pozoruje večírky a život smetánky. Otec ji pošle na zkušenou do Paříže. Zaměstná ji časopis Vogue a Sabrina se z ošklivého kačátka za dva roky změní v pohlednou, sebevědomou ženu. Vrací se do Ameriky a proutník David se mezitím seznámil s velice bohatou doktorkou Elizabeth. Víc než on o manželství stojí jeho rodina, která touží po spojení velkých majetků. Návrat Sabriny je ale čárou přes rozpočet, protože David se do ní zamiluje a plánovaná svatba se hroutí. Starší bratr Linus, který vede rodinnou firmu a nemá moc času na známosti dostane nápad: obětuje se, chce, aby se Sabrina zamilovala do něj a Davida pustila k vodě. Jeho plánem je odklidit Sabrinu zpět do Paříže. Pak ale zjistí, že to, co nejdřív hrál, se stalo skutečností a Linus Sabrinu upřímně miluje... (TV Nova)

xxlch

Harlequinka na americký způsob kde slovům !žili spolu až do smrti",je dána volná představivost.Jako remake je to slušný filmík na který se dá koukat a hlavně dokoukat. ()

Kubi21

Opět romantika s Harrisonem a já opět nemohu dát míň než čtyři. Nemohu to obhájit, jediné co mohu, je to prostě udělat. ()

MeGab

Poměrně povedený remake (sláva!) příšerného originálu, protože do hlavní role je tu obsazena herečka a ne to dřevo sebrané kdesi na ulici kvůli ksichtu tehdy považovanému za líbezný. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 65%, Audience Score - 64% | FDb.cz - 70.4% | Ano, starší verzi jsme ještě neviděli (i když hodláme dát brzy), ale tohle se nám opravdu líbilo. Náš oblíbenec Harrison Ford, poměně hezká Julia Ormond a tentokrát ne až tak otravný Greg Kinnear. A ano má to své slabší momenty, je to možná trochu přetáhlé, má to poměrně pomalý rozjezd, ale když se to rozjede, tak vás ovane takový příjemný pocit romantiky, komediální pocit a u nás i pocit, že to je rozhodně na 4*. 70% ()

Bilky

Jednohubka zaujímavá len obsadením. GIAMATTIho som si tam nefšimol ale aj keď by som si to rád pozrel len kvôli nemu a KINNEARovi tak celý film určite nevydržím... síce pekne zabalené ale stále len klišé, klišé, klišé. ()

Athlona

Sabrina-1995 Osobne me je jedno co rikaji odbornici na filmovou kritiku a nikdy jsem se ji neridila i, kdyz ji rada ctu, ale tento film se klidne muze srovnat s "originalem" z r.1954 v hl.roli a Audrey Hepburn a Humphrey Bogart, pritom v tomto remake Harrison Ford dle meho nazoru o dost predci H.Bogarta v podani,osobnim sarmu a vtipu.Julia Ordmon je okouzlujici jako vzdy a Nancy Marchand v roli matky Maude Larrabee me v nekterych scenach pripomina mou maminku:-))jak jiz oblecenim,tak i chytrosti a laskou a prehledem o "kseftu":-). Pri sledovani tohoto filmu jsem se nenudila nikdy me neprisel, ze je zbytecne prodluzovan a "napeti" bylo citit, az do sameho konce.I kdyz byl film pojat moderne a oprasen od prachu originalu /preci jenom 40 let je 40 let/vysledek je velice pekny a priznam se, ze pri nekterych scenach me i slzicka ukrapla:-).Remake,ktere po vice jak 10 letech po natoceni,obcas skonci v mem DVD pristoji a ja se rada ponorim do deje lasky s dobrym koncem , jako tisice dalsich romaticek:-),nominace na Oskara za hudbu,ktera je opravdu velice pekna, takze odemne 5 hvezdicek protoze ten film miluji! ()

Amaranta

Sabrina - Hepburn měla své roztomilé kouzlo díky zajímavějším dobovým detailům - rozhodně je romantičtější představa kuchařky snášející Bogartovi soufflé než Ormond bez fantazie přetvořená na fotografku. Nebo dramatická večerní róba zaměněná za poněkud přestárlé černé šaty s kabátkem. Nebo celkově kladně naivní projev Hepburn (ačkoliv ho vlastně až tak nevyhledávám) napodobený koktáním Ormond... ()

jessic

Zavrhovaný remake, ale neznám originál, takže pro mě ok. Harrison Ford má už léta milovníků za sebou a celé obsazení mohlo být o generaci mladší. Originál je z toho cítit, pohádka, která fungovala v 60 letech, je dnes hodně vyčpělá. ()

allegria

Neviděla jsem původní verzi a tak nesrovnávám. Téma "Novodobé Popelky" miluju, a proto jsem se musela trošku držet, abych nedala pět hvězdiček. ()

Heywood

Julia Ormond není dívka mých snů, ale tohle bylo vtipné, romantické, kouzelně americké, takže neuskutečnitelné. Přesto 70%, protože to mělo spád, chytrost, hrdiny, kterým se dalo fandit a víru v to, že věci nakonec správně dopadnou. ()

gizi

Příjemná romantická komedie, která díky dobré režisérské taktovce a hereckému obsazení (tedy nejen obsazení, ale i tomu odpovídajícím výkonům) nezapadne mezi ostatní tuctovou většinu. Ovšem jak se u režiséra dalo očekávat, film je až příliš rozvláčný. Na druhou stranu dialogy jsou vybroušené. 70% a přikláním se k 4*. ()