O život

• USA Point Blank

Když je Paulova těhotná žena unesena, Paul (Anthony Mackie) musí z nemocnice zachránit nájemného zabijáka Abea (Frank Grillo). Abe má u sebe důkaz proti zkorumpovaným policistům, kteří na něj chtěli hodit vraždu. Oba muži spolu začnou nedobrovolně spolupracovat, aby odhalili skutečného vraha a zachránili Paulovu ženu. (mokki5)

Hollohlaway

Podivuhodně nevzrušivý mix střelby, honiček, zkorumpovaných policajtů a prchajících zločinců. Hlavní pár ujde, ale zbytek je nudná, televizně vyhlížející a ničím nevyčnívající šablonovitá věc bez špetky lepší akce nebo vzruchu. Tohle dílko skutečně nevyniká naprosto ničím. A soundtrack vybíral někdo šílenej a hluchej. ()

sedm.1

Zrovna takovéto akční béčko snad už nemůže dneska ani nikoho oslovit. Tenhle film totiž skutečně nenabízí vůbec nic, co by ho byť jen minimálně zvýraznilo, či udělalo divácky jakkoliv zajímavějším, poutavějším, působivějším. Nenáročnost zápletky tu tedy nemám rozhodně v úmyslu kritizovat, nicméně její nezáživné zpracování už rozhodně ano. Pokud mě má totiž v dnešní době takovýto typ filmu zaujmout, či nějak oslovit, musí disponovat něčím, co ho dokáže vážně zvýraznit, a to ať už se jedná o šílený tempo, hromadu efektů, nečekané zvraty, překvapivou pointu, vygradovaný závěr, strhující akci, explicitní násilí, nebo alespoň vážně působivé postavy, nic z toho ale Point Blank nenabízí. Spád má po celou dobu kolísavé tendence, akce je spíš méně než více, a pokud se dostane ke slovu, tak na zadek neposadí, nějakými nekompromisními likvidacemi se tu filmaři také nemohou chlubit, a co se postav a jejich hereckých představitelů týče, známé tváře tu sice skotačí, ale že by zrovna tedy zazářily, tak to se bohužel nestalo, a především Grillo se tu drží hodně při zdi, což je konkrétně u něj velká škoda. Tato podívaná je zkrátka dost matný a nepřesvědčivý příspěvek do daného žánru, a skutečně nepřináší nic, kvůli čemu by stál za pozornost. ()

klukluka

Jsem polda. Unesou mi ženu a slíbí mi ji vrátit, teprve když dostanu z nemocnice jejich kumpána. Zvládnul jsem to a jeden by řekl, že by to tím mohlo skončit. Bohužel scénárista si to nemyslel. Nedokoukáno a tak to zůstane. ()

Hanys_

Mackie a Grilo byli velké lákaladlo, ale nakonec je z toho jen další Netflix, který mnou prostě jen tak prošuměl. ()

666Carnage

Docela příjemná akční skoro komedie, která měla tempo a dva charismatický herce, kterým to docela sedlo. Akce tam byla a několikrát jsem se i zasmál. Film je dostupný na Netflixu, tak jsem si říkal že mrknu a pohodička. 60% ()

woodsman

velmy mile prakvapenie nato ze to tu ma 50 percent fakt parada celkom akcne aj zaujimave herecke obsadenie tiez dobre rychlo to ubehlo ()

Prochy38

Dnes už klasická B-čková zábava z dílny Netflixu. Vždy to začíná dobrým nápadem, mnohdy i naprosto originálním, ale zabije to slabá režie a naprosto děravý a unylý scénář. Plus často velmi slabé herecké obsazení. Což je zde naprosto patrné. Anthony Mackie je pro mě opravdu herec malých rolí, protože film neutáhne. ()

Mikino00

Béčková žánrovka s přiblblým dějem často nudící a postrádající překvapivé či smysluplné zvraty. Vše tisíckrát viděné, bez nápadů. Ani herci nijak neoslnili. Scénář je pak až úsměvný, když během honičky v autech obě strany jen dokola opakují slovo sakra... ()

petikacka

Průměrný remake francouzského filmu od Freda Cavayé...Origoš byl určitě lepší, ale tohle se taky dalo...Takové nenáročné akční pokoukání... Za mě 70% ()

ViktorEl

Jedna hviezda za stopáž a jedna za Grilla je to borec prial by som mu poriadny áčkový film. Inak film nuda aspoň, že to skoro ubehlo. ()

BOURQUE

Sľubný začiatok B-ej akčného thrilleru, ktorý však postupne stráca na nápaditosti a tempe. Nie vždy dobre vybraný soundtrack pre jednotlivé scény. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Raziel_cz

Asi jsem viděl jinej film. Má to drajv a napětí a vtip, a jasně, je to náladová horská dráha, ale to jsou všechny Lynchovy filmy. Nedávno jsem psal, že hlavním hrdinou Howlu je kameraman. Tady to platí úplně stejně – bez Juana Miguela Azpirozy by to nemělo ani z půlky takové produkční hodnoty. Jenže to naštěstí Juana Miguela Azpirozu má, a taky to má Anthonyho Mackieho, u kterého si nepamatuju, že by se někdy do role tak vložil (a že jsem s ním viděl sakra filmů), a Franka Grilla a jejich perfektní chemii. V akčních scénách jsou sice lepší adkinsonovky, ale automobilové honičky jsou naprostá lahoda a je jasně vidět, odkud Lynch čerpá inspiraci (a bylo by to vidět i bez prvoplánového odkazování se na Friedkina a Carpentera – ačkoliv oboje mě jako fanboye i tak ohromně potěšilo, především co se týče Sorcerera a To Live and Die in L.A.). Zamrzelo mě akorát přílišné dřenění soundtracku (akční scény by lépe fungovaly v tichu, hlavně ta v automyčce) a lehce antiklimatický závěr. Jinak ale po Wheelmanovi další povedená Carnahanova produkce a technicky nejlépe zvládnutý Lynchův film. Mayhem byl zábavnější, ale Point Blank si určitě dám s chutí znovu. A doufám, že už mu konečně někdo dá budget na vlastního Sorcerera. Zasloužil by si to. ()

MickeyStuma

Hned na začátku je potřeba uvést, že se jedná o druhý remake francouzského stejnojmenného snímku z roku 2010 v Česku uveden pod názvem 'Limit'. První remake má na svědomí Jižní Korea z roku 2014 pod názvem 'Pyojeok'. Francouzský originál je strhující akční jízda, jihokorejský remake v podstatě také a tak se podívejme, jak si s tím poradili Američané. A jedná se o změnu, což není překvapení. I přes značnou předvídavost děje, menšího množství akce a umírněného humoru, se ale i přesto jedná o vcelku dobrou akční komedii s jednoduchým dějem, správným tempem, a ano, i tou zábavností. Téma je o zkorumpovaných policajtech, jehož centrem dění je přeci jen poněkud neobvyklá dvojice. Oba jsou vzniklými okolnostmi osudu spojeni a jsou nuceni spolupracovat, byť každý z jiného zájmu. A ta jejich vzájemná spolupráce má vrámci daných skutků svůj určitý vývoj.  Svým způsobem se tak jedná o klasický buddy film, byť z poněkud neobvyklou charakterovou dvojicí. Máme tu klasický černobílý pár, jen s jednou změnou. Černoch se vždy prezentoval jako užvaněný týpek, což tady použito nebylo. A je to dobře. Hodně dobře, neboť takovéhle charakterové postavy už zavál čas. Snímek z produkce Netflix, nesnažící se být lecjakým unikátním filmem a tak se také za každou cenu nesnažící diváka strhnout. Naopak ho nechává dějem lehce proplouvat a pokouší se navodit nenáročnou odpočinkovou atmosféru. Vypadá to sice spíše jako televizní projekt, ale na škodu to není. I takovýto snímek se dá někdy po divácké stránce užít. ()

Cinematrix

Totálně domlácenej Frank Grillo, kterej sotva leze, protože ho vlastní brácha hned na začátku omylem srazí autem, má otřes mozku, je postřelenej a navíc má 2 zlámaný žebra, do kterejch ho všichni kopou, tady opravdu moc prostoru na akci nemá. Naštěstí má k ruce zdravotního bratra, kterej se sice vůbec neumí prát, ale má v tašce injekce s morfiem, kterym domlácenýho Grilla statečně přifukuje. Do toho je honí zkorumpovaná policajtka, a aby to mělo grády, tak zdravotnímu bratrovi unesou těhotnou ženu, která celej film rodí, na což nikdo neni zvědavej a já musim konstatovat, že i pro mě byl docela slušnej porod to dokoukat do konce. Škoda, Franka Grilla mám jinak docela rád. ()