Pohádková komedie o Domu hrůzy a nezaměstnaných strašidlech... Malá Kačenka (H. Vitovská) se při krátkodobém pobytu v nemocnici seznámí s dědou Swobodou (L. Kostelka), který jí vypráví pohádky o strašidlech. Po nějaké době ji překvapí darem. Přenechá jí Dům hrůzy ve vídeňském Prátru, plný strašidelných figurín. Kouzelné hodiny, jež dovedou oživit tři z nich, Kačenku poslouchají, protože holčička na rozdíl od dědy ve strašidla věří. Strašidla – dr. Caligari (S. Beneš), Elvíra (E. Vejmělková) a Berta (J. Bohdalová) se s Kačenkou skamarádí. Rodiče Kačenky (J. Schmitzer a J. Krausová) usilují o to, aby atrakce byla přestěhována do Čech. Chtějí totiž Dům hrůzy postavit k babičce na zahradu. Strašidla jim v tom ochotně pomáhají. Tatínek chce však dům přestavět na bydlení a figuríny rozprodat. Kačence nezbývá nic jiného než hodiny ukrýt na půdě a se svými přáteli se rozloučit. Strašidla se však chtějí vrátit… (Česká televize)

micka999

No tak lidi co je to s váma? Neříkejte, že jako malý jste tuhle pohádku neměli rádi? Kdo z vás Kačence nezáviděl tolik mysterióuních kamarádů... ()

route60

Kačenka je strašidelný příklad jak nedělat dětské filmy a Jindřich Polák tento výborný režisér měl již své nejlepší léta za sebou a lehkost jeho filu je v Kačence tatam. 20% ()

DexMASTER094

Jeden z mých nejoblíbenějších českých dětských filmů. Nikdy neomrzí a vždy se na ní s radostí podívám. Není co dodat 5/5. ()

Grimaldi

Jedna z těch lepších pohádek vzniklých v devadesátkách.Co jí z mého pohledu obohacuje je lokace Prateru,kdo tam nebyl,měl by to napravit :) Pro děti naprosto neškodné a i pan “poslanec” Jandák zde svojí menší roli zvládá. ()

Desmi

Super efekty. Je to jako když se člověk jde podívat do muzea. Ale jinak jeden z těch lepších socialistických filmů. Škoda, že ani to nestačí. ()

lapatata

Nastupují 90.léta a i ti čeští režiséři, kteří dříve točili dobré filmy, zažívají dobu temna. Ovšem kdo tuhle komedii definitivně dorazil, to byl zvukař. ()

soukyd33

Berte to jako film pro děti, nebo rodinný film. Herecké výkony super, humor a scény vynikající. Dnešní děti už tohle moc neznají. A je to škoda. Musím říct, že dospělým ve filmu strašidla docela zamotají hlavu. 😀 Poznámka: Příběh je rozdělen na dva filmy. Hvězdiček 3 ()

Khotzilla

Moderní pojetí pohádky s mnohem silnějším morálně-výchovným vlivem, než mají mnohé pohádky klasické. Díky tomu, že si ji oblíbily naše děti, jsem oba díly viděl opravdu mnohokrát, a ani po páté či šesté se neomrzí. Vynikající L.Kostelka, solidní J.Schmitzer, J.Krausová nebo S.Beneš a naopak velmi toporný, až ochotnický Jan Jiráň. Atraktivní lokace videňského Prateru. Plus v Česku v té době nezvyklé zasazení drobných vtipů pro dospělé do dětské pohádky - dnes v tzv. rodinných filmech celkem běžné. Na rozdíl od jiných filmů sledovatelné s i odstupem dlouhých let. ()

mdf

To je pohádka,ve které jsem už dávno odrostl dětským střevíčkům,takže to na mě moc dojem neudělalo. ()

CreepyJoe

Kačenka a strašidla rozhodně patří mezi jeden z nejlepších dětských filmů, který kdy byl v ČR natočen, je to takový Casper z našeho prostředí, jestli se netuším i zápletka je velice podobná. Přesto tohle patří mezi top české filmy, který měli tu nevýhodu, že krátce po revoluci se hltala jen západní produkce a tak zapadl téměř bez povšimnutí. Film měl tři pokračování viděl jsem všechny. ()