Epizody(8)

Čtyři generace pod jednou střechou, to nevěstí nic dobrého. Obzvlášť když Hanákovi nejsou tak docela normální. Babička píše detektivky, které nikdy nikdo nevydá, maminka Cilka miluje operní árie a tatínka Oldřicha zajímají jen želvy Poldinky. Jejich dcera Pavla vášnivě cvičí jógu, její manžel Petr nejraději čte noviny, jí nebo spí. Nejmladší členové rodiny, kterým nikdo neřekne jinak než raubíři, s rozkoší vymýšlejí lumpárny. A Káča, mladší dcera Cilky a Oldřicha, se chystá jim představit svého nastávajícího Zdeňka… V téhle rodině není nouze o překvapení. Jak to dopadne, když se konečně dostaví toužebně očekávaný malíř? Co způsobí větší rozruch – nečekaná návštěva tetičky, nebo zpráva o miminku? (Česká televize)

Aiax

První, poslední a nejlepší český sitkom. Zvláště první tři, čtyři díly jsou geniální, pak kadence vtipů klesá, ale díky Medřické a Růžičkové je pořád na co koukat. Mimochodem, kolikátý je už to pořad, u kterého si musím povzdychnout "něco takového už asi nikdo nenatočí?" Co se stalo s českým filmařským kumštem? ()

FilmFan24

Nevím čímpak to, ale pokaždé když se dívám na tuto "perlu" domácí televizní seriálové zábavy, nasměju se ještě víc a víc...Od prvního shlédnutí je u mě každá želva navždy Poldinka! ()

fmash

Možná plné stereotypů a lecjakého klišé, ale na kteroukoli epizodu této dojemně vlídné série se mohu podívat kdykoli. Především díky postavám (nebo spíš herečkám?) Medřické, Rosůlkové a Štěpánkové, jimž nedovedu odolat. ()

Petrasuvicka

Seriál mého dětství. Co věta, to hláška. Můžu se na to dívat znovu a znovu. Zvlášť, když v tom z velké části vidím vlastní rodinu ()

easaque

nostalgické 5* tenhle první český "sitcom" nejde hodnotit vlastně jinou známkou. Mnoho hlášek zlidovělo a stala se z něho kultovní záležitost a tím pádem patří i do kulturního dědictví. Asi není potřeba víc psát a jeho následovníci nestojí za nic. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Jonash87

Jediný opravdový český sitcom! (Kde se na to hrabe Comeback...) Nezapomutelné příběhy, brilantní herecké výkony, vtipné hlášky a scénky... Nemám slov. Toho, co se tady podařilo vytvořit, se asi dlouho nedočkáme... Aplaus. ()

Martin741

Genialny serial o jednej zaujimavej rodinke Hanakovych. Vyborne dialogy, perfektne vybrate lokality, a perfektni herci. Za toto vsetko si serial zasluzi 95 % ()

Hennes

Moc komentářů není zapotřebí. Kdo zažil sedmdesátá léta určitě se těšil na další díly prvního českého sitcomu, jak by se řeklo dnes. Je to prostě situační seriál se skvělými herci, kteří dokazují velké divadelní herectví a nepotřebují mega exteriéry a interiéry. Mě vždy dostala paní Rosůlková, neboť jsem fanouškem Agathy Christie . V podání paní Rosůlkové, je "detektivní" babička nejlepší postavou seriálu. ()

cariada

Slušný sitcom bez smíchu. Přesto dávám jen za tři nák mě to až tak neuchvátilo snad mě vadilo moc umělé prostředí a černobílé zpracování. ()

asinus

Skvělý seriál s neuvěřitelně vtipnými herci. Osobně nejraši mám postavu Petra, jehož pasivní rezistence je na akademické úrovni. Ale jsem rád, že se natočílo pouze několik dílů, protože se bojím, že ani tato sestava herců a tvůrců by se nedokázala vyhnout nudnějším momentům. Takto se dá každá část zvlášť stejně jsko celkový obraz považovat za vrchol zábavy. ()

MarekT

Tak už jsem viděl všech osm dílů a můžu tak z plných plic konstatovat, že jsem uchvácen. Slýchám neustále hlasy, že Češi neumí natočit sitcom. Já například si myslím opak. Pokud neuznáváte porevoluční Hospodu (která má mimochodem stejného režiséra), tak aspoň zde mi musíte dát za pravdu. Technická kvalita je docela mizerná a zprvu mě odrazovala, taky se přiznám, že mi občas přijde, že se seriál natáčel bez jakéhokoli střihu, i tak je to velmi kvalitní sofistikované dílo, které obsahuje na české poměry kolosální výskyt vtipů s výborným hereckým obsazením, jak bylo tehdy zvykem. Třetí jmenované vám zaručuje, že si oblíbíte všechny postavy (i když babička Marie Rosůlkové zbytek mírně převyšuje), nebo lépe řečeno se nebudete na žádnou zlobit. Sice si řeknete, že tohle sitcom není, vždyť jsme v sedmdesátých letech tento západní termín neznali, jenomže já to jako sitcom beru. Prostředí je stejné jako u mého oblíbeného Ženatého se závazky (Kleopatra to popsala dobře) a navíc je každá postava něčím charakteristická a originální, což je pro sitcom západního střihu i prvkem. Rodinka se neztrácí ani v porovnání se současnými světovými bombami, toliko oblibenými mezi širokou veřejností. Proto dávám pět hvězd, též si myslím, že je jinak velká škoda, že se při tvorbě Nováků hledala inspirace za Atlantikem a ne v českých luzích a hájích u této osmidílné nadčasové legrace. P.S. Vyhněte se remaku v podobě celovečerního filmu. Nevhodný casting a stupidní humor na úrovni nováckých estrád dělá této legendě ostudu. ()

necisty

Bláznivá komedie s ještě bláznivějšíma a ukřičenýma ženskýma. Dokážu si představit, že ne úplně každý si v tom dokáže najít to své. Mě se to kupodivu asi i kvůli mamince od druhého dílu zalíbilo :). Věřím, že dnes by tito herci dokázali víc, než kdejaké americké hvězdičky. ()

papaJA21

Nejlepší český seriál. Neuvěřitelně zábavný a chytrý. Rosůlková, Štěpánková, Medřická, Kolářová, Hanzlík, skvostné. Ale přesto musím vyzvednout pana Cupáka, to je naprosto geniálně zahraná role. A nesmím opomenout vedlejší role, taktéž bravurní tetička, malíř, božský Oldřich Nový, kterého jinak zvlášť nemusím. A samozřejmě scénář... to je mistrovské dílo!!! Těch skvostných hlášek je spousta, jedna za všechny... Musíme si dát B(b)acha!!! :))). Miluju, miluju, miluju ()

dr.fish

Oceňuju tu odvahu takovouhle lobotomii filmově zpracovat. Nic na tom nemění, že bych v takovéto rodince žít nemohl. Všecky bych je povraždil už v prvním díle. Velmi mne ty postavičky iritují, nejsem schopen se u toho bavit. 60% ()

otík

Jeden z nejzábavnějších českých seriálů s geniálním hereckým obsazením, výtečnými scénami a hlavně řadou gagů, které jsou doslova kultovní. Hudba: Luboš Fišer ()

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)