Po mnoha sklizních... Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že svého pubertálního syna Kubu, který cestuje s nimi, unesl, a k tomu utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli. Honza s Klárou mají sami problémů nad hlavu. Vedle manželství řeší, jak pomoci krachujícímu vinařství a zamezit krádežím ve vinicích. Klára navíc bojuje s úklady zaměstnance Humpla a předsudky okolí, které nevěří, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký)... (Bioscop)

tein

Humoru pramálo, příběh jalový, herecké výkony dost slabé (Hádek mě doslova šokoval svým strašným ne/výkonem) . Dávám * za Pálavu a víno, * za Táborského, jež jediný podal dobrý a docela komediální výkon, a * z nostalgie za pana herce Postráneckého, který sice ve filmu už nezvládl hrát a jeho smutně vyčerpaný hlas jen filmem docela až nuceně provází (ale na jeho poctu si tu hvězdu zaslouží). Doufejme, že další díl už opravdu nebude protože by opravdu neměl vůbec co nabídnout. ()

FlyingGentle

Byl jsem skeptický, ale i trochu natěšený, když jsem se dozvěděl, že budou třetí Bobule. Po shlédnutí jsem ale mile překvapen.Už to vůbec není komedie, ale spíše realistický pohled na život dnešního vinaře, který bojuje o přežití a řeší manželskou krizi. Nemá cenu očekávat přehnané vtipy, a v tom je tento díly nejlepší z celé série. Zápory? Možná až moc přitlačená na pilu obchodní zápletka, kterou ale elegantně a i originálně vyřeší celé hrdinské trio. Záběry z Pálavy jsou někdy okoukané, ale stále podmanivě romantické. Klady? Legrační policejní dvojka s akční policistkou odráží možná skutečnost, ale má svoje. Krádeže vína mají opravdu nečekanou pointu. Skutečně nejsilnější herecký výkon podává Tereza Ramba, která čeká třetí mimčo. Přitažlivá, silná i emotivně zranitelná, má svoje krásné kouzlo. Co se film neupře, prostě opět budí apetit si dát to dobré moravské vínečko! Pustil jsem si druhý den znovu po letech i Dobrý ročník od Ridleyho Scotta s Russellem Crowem, to prostě nešlo jinak! Další díly Bobulí bych ale u netočil, stačí takto. Příjemné zakončení! ()

nahrabal

Veliké zklamání. Bobule 1 a 2 jsou dobré filmy, ale toto je nezajímavé, nehumorné. Možná to zapříčinila smrt pana Postráneckého. ()

StandikK

Nejslabší díl z celé série. Kde pak se poděla sranda a nezapomenutelné postavy, které vylepšovaly celkový dojem z filmu. Hlášky L.Lipského, V. Postráneckého nebo J.Krampola si pamatuji dodnes :-) Fakt jsem se velkou část filmu nudil. Škoda tohoto slabého snad zakončení celé této série. ()

lazyman

Tak jak jsou pokračování různých filmů nezáživných a s klesající kvalitou, tak tento film mě velmi mile překvapil. Je to příjemná letní komedie, s dobrým hereckým obsazením a skvěle zakomponovaným hlasem Václava Postráneckého jako vypravěče. Jsou tam vtipné hlášky, film má svižné tempo a skoro žádné hluché místo... Má to i hezké a milé závěrečné vyústění v dobrý konec. Bezva jsou letecké i další záběry na Pálavu - moc krásné. Budu se tam muset zase vydat na dovolenou, byl jsem tam naposledy asi před 20 lety... Skvělý je i závěrečný soundtrack "Hvězdáři" od Kryštofa. Když to shrnu, tak je to milá, nenáročná, skvěle natočená letní komedie, která zahřeje v těchto nevlídných podzimních dnech. Je podstatně lepší než dvojka, ta byla slabá. Já za sebe jsem dávám 4 z 5 hvězdiček. Líbilo se mi to a můžu vřele doporučit, mohlo by se líbit... ()

honza.kuzel

Pěkný náhled na Pálavu. Člověk by se tam hned vyrazil zase podívat. Filmová pohoda, odpočinková věc nad kterou není třeba moc přemýšlet. Pocta vínu, Moravě a moravákům. Srovnávání venkovských děcek s těmi městskými apod. už je ve filmu navíc a zbytečně ruší. ()

Dussanek odpad!

Odpad, český film se v posledních letech vydal své nové dno, které se vyrovná Mariánskému příkopu. Bohužel zbytečné pokračování a čas. ()

NinetyOne

No poslední díly u trilogií bývají katastrofa, ale tady se to jen tak tak podařilo ukočírovat. Langmajer by měl nechat herectví svýmu bratrovi a paní Rambová by se mohla víc usmívat. Nechápu, proč je film prezentován jako komedie, když je to celý točený v pochmurnym a depresivnim moodu, kdy dva hrdinové z prvních dvou dílů nemaj peníze na živobytí. Do toho se tam párkrát objeví lacinej humor na úrovni Troškových filmů. Hofmannovo kameo a pár sekund Isteníka byl asi chabej pokus o zvýšení popularity na účet Mostu. Mám z toho divnou pachuť, ale na český poměry to bylo koukatelný. Ale prosim, čtvrtej díl už netočte. 45% ()

HickeyEarl odpad!

Tragický film. Nepovedená reklama na moravské víno s nafučenou, afektovanou Rambou. Jediný kdo za něco stojí, je Kryštof Hádek, ale ani ten nemůže zachránit tuhle slátaninu. ()

ProkesPetr

Jeden z mála českých filmů který jsem si užil a přitom mám absenci co se týče minulých dílů :D. Solidních 8,5/10. Mimochodem český filmy mě vůbec nebaví takže mě to hodnocení samotného překvapuje :) ()

Jirkacek

Třetí díl Bobulí pro mne byl velkým překvapením, jelikož jsem nečekal, že se po dlouhém odstupu od prvních dvou dílů, ještě natočí pokračování. O to více jsem jej přivítal a těšil se na něj, až se objeví v nabídce nějaké televizní společnosti. O rok později se tak stalo a tak jsme si jej doma prostřednictvím NETFLIXU pustili. Jelikož mezi druhým a třetím dílem uběhlo pár let a bohužel zemřel představitel jedné z ikonických rolí vinaře Mikulici pan Václav Postránecký, který před smrtí namluvil pro film pár vět. Byl jsem tedy zvědav, jak si trojka povede. Jen pro připomenutí - první díl ode mne získal pět cípatých a druhý o jednu hvězdu méně. Třetí část začala v Praze, kde Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) přebírali druhé místo ve vinařské soutěži, když se najednou objevil jejich starý známý a potížista Jirka (Lukáš Langmajer). Ten ukradl cenu pro vítěze a s radostí sobě vlastní ji předal svému kumpánovi z mládí. Jenž Honza se mezitím změnil a s Klárkou si už nerozuměli, i když se stali rodiči dvojčat - kluk a holka - a po smrti starého Mikulici i majitele vinohradů. Děj se odehrával v době začínajícího vinobraní a tak se Jirka rozhodl i se svým synem odjet na Moravu a pomoci starým kamarádům se sklizní. Zatajil přitom Honzovi, že pubertálního syna unesl po rozvodu a navíc ještě utíkal před dluhy, které během těch let stihl v řádech statisíců nasekat. Také Honza měl své starosti, neboť kromě manželské krize řešil i finanční potíže a hrozilo, že bude muset prodat část vinohradu, z něhož navíc někdo kradl hrozny. Klára navíc bojovala s úklady zaměstnance Humpla (Michal Isteník) a předsudky okolí, které nevěřilo, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký). Kamarád Jirka jim chtěl alespoň pomoci s prodejem sklizeného vína a tak zavolal na Slovensko známému Mirovi (Branislav Deák), který měl od něj koupit celou úrodu a následně ji prodat na Slovensku jako produkt z Pálavy, ovšem z podstatně nižší kvalitou. S tím samozřejmě majitelé vinařství nesouhlasili a odmítli smlouvu podepsat. Děj se tak točil okolo této smlouvy, dluhů Jirky, manželské krize Klárky a Honzy či akcí dětí starých kamarádů. Byla také otázka, kdo krade hrozny z vinic, což se snažil objasnit starý známý policista (Radim Novák) a jeho atraktivní a podstatně snaživější kolegyně Adéla (Lumíra Přichystalová). Vše pak směřovalo k očekávanému závěru, který mne nijak nepřekvapil. Bohužel jsem se v průběhu filmu už nesmál tak jako při dvou prvních dílech, neboť snímek poukazoval na různá krizová témata a nejednalo se už o pouhou letní komedii. To však neznamená, že by nebyl průběh zajímavý a těch 101 minut uteklo jako voda. Z dalších rolí bych se rád zmínil o neúspěšném vinař z Litvínova (Miroslav Táborský), který se objevil ve všech dílech. U závěrečných titulků mi málem ukápla slza z nostalgických vzpomínek a musel jsem si přiznat, že ve mně třetí bobule přece jen něco zanechaly. Nemusel jsem tak litovat ztraceného času a třeba se na trojku opět někdy podívám. Suma sumárum, 3Bobule ode mne získaly tři bobulovité hvězdy ***. () (méně) (více)

Mazmen

Jako že tohle má být komedie? Tak jediná část filmu kdy jsem se aspoň tvářil spokojeně bylo, jak vyje..li s tím slovákem. Jinak jsem se za celý film nezasmál ani jednou. ()

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

10.03.2020

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zrušení veškerých hromadných akcí s účastí nad 100 lidí se společnost BIOSCOP rozhodla dočasně zrušit premiéru filmu 3Bobule, která byla v plánu už… (více)