Typická česká slátanina, když se neví co konkrétně natočit, příběhově lehce navazuje na první dva díly, čtvrtina filmu nuda, půlka zábava, poslední čtvrtina jen nádherné scenérie s fajn ozvučením. Film se snaží gradovat emoce, ale asi i díky tomu působí tak nějak "ustřiženě", celkem fajn je prolínání s dědečkovými moudry. A celkem fajn je závěrečné věnování(2.7.2020)

Na kvality jedničky se to nedostalo, ale s tím, co měl, snímek pracoval dobře. Hezky a hlavně mnohem uvěřitelněji pracoval s kriminální zápletkou i podzápletkou, která byla nakonec elegantně a logicky vyřešena, a navíc se tu konečně nechlastalo tolik, jako ve dvojice (protože při té míře alkoholu, kterou vypila hlavní dvojice v druhém díle, by to bylo na otravu alkoholem). Jen mě trochu mrzí, ze nevyužili víc těch dětí - například jen z anotace se dozvídáme, že Honzovy a Klářiny děti jsou dvojčata, ale pro příběh to není vůbec podstatné. Jinak je to příjemná komedie, u které se dá i občas zasmát, i když na ten smích moc nespoléhejte, spíš sázejte na nostalgii.(28.6.2020)

Těžko hodnotit třetí pokračování bobulek.. Je to moje srdcovka :) začátek hodně ale hodně uvedomelej.. Smutnej.. Sentimentální.. Prostě jako kdybych koukal na jinej film.. Minimum humoru a samá vážnost.. Časem se to lehce povolí ale stejně se nemůžu zbavit dojmu že místo oddychoveho filmu o víně.. Plného humoru.. Sleduji vážné rodinné a existenční problémy a minimum humoru.. Ta pohoda a lehkost se úplně vytratila.. Chápu že hlavní hrdinové stárnou ale čekal jsem větší relax.. Nicméně stále tu je známá parta.. Která ať řekne cokoliv tak mě to prostě baví..bylo mě hodně smutno poslouchat hlas pana Postraneckeho.. :( ten tam opravdu chyběl a pohárek na jeho památku.. Konec je lidskej a milej a nakonec odcházím z kina uspokojen :) Ps:proběhla i povinná lahvinka bobulek při sledování :) 75% pro tuhle sérii mám prostě slabost.. Kryštof jako vždy nezklamal..a musim také pochválit hudební podklad od Muchova(12.7.2020)

• bearmeedek

Původní Bobule byla ve své době pěknou komedií, oslavou moravských vinic a folklorem ze života vinařů - samozřejmě s komediální nadsázkou. Dvojka chtěla pokračovat, ale dost se posunula do vod taškařice za každou cenu. Přesto to byla ještě komedie a se známými postavami. A teď nová trojka. Prý se vrátila ke kořenům a k prvnímu filmu. To musel vymyslet nějaký blbec. Přál jsem si, aby to byla odlehčená letní komedie, která mimo jiné opravdu vrátí po vynucené pauze lidi do kin. Absolutně hlavním nedostatkem filmu je, že v něm není možno najít komedii. Nejsou vtipy a nevypadá to, že by je tam někdo vůbec chtěl mít. Naopak film je docela ponurý, panuje zde depresivní nálada, což může být odrazem současné reality, ale potom měl mít film jinou kategorii. Pamatuji si, že po prvním filmu Bobule měla spousta lidí chuť hned po filmu zajít na víno. Já jsem už v půlce tohoto výtvoru věděl, že si hned doma dám pivo a panáka, jako výraz tryzny. Je mi to líto, vůbec jsem tento výsledek filmu nepřál.(27.6.2020)

Jednou za čas se i v rámci českého mainstreamu urodí film, co není úplně k nepřežití a k tomuto se u mě série Bobulí určitě řadí. Jedná se sice o patrně o nejslabší díl (musel bych si po letech zopakovat dvojku) s předvídatelnou zápletkou a černobílými charaktery, ovšem má své feel good momenty, jež vás po skončení na chvilku zvládnou přesvědčit, že jste svoje těžce vydělané chechtáky za časů korony neutratili úplně zbytečně. Jen tu Terezu Voříškovou nám vyměnili za toho času těhotnou a nemístně nabalovanou Terezu Ramba (existují umělecká jména). PS : Karel Roden je ve filmu 2 sekundy, Marian Roden 2 minuty. PPS : Češi vážně neumí product placement a nikdy se to nenaučí...lehký nadprůměr...6/10...[30.6.2020_Letní kino_Klatovy](1.7.2020)

• - Tereza Ramba původně ve filmu nechtěla hrát, ale po přečtení scénaře změnila názor. (Duoscop)

• - Film byl financován Tomášem Vicanem. Stejně jako u předchozích dvou dílů. (SONY_)

• - Speciálně pro snímek 3Bobule nahrála skupina Kryštof píseň „Hvězdář“. Tato kapela navázala na předchozí spolupráci, kdy již k prvním dvěma snímkům Bobule (2008) a 2Bobule (2009 nahrála úspěšné písně „Atentát“ a „cyRáno“. [Zdroj: iDnes.cz] (VášaVF)